Skocz do zawartości

Blok szyty Rhodia A5 Selection Ivoiry


Polecane posty

Cenię Rhodię. Firma ta oferuje llientom świetne papiery za rozsądne pieniądze. Jestem miłośnikiem kremowych papierów, dlatego kiedy parę miesięcy temu zauważyłem blok La Gamme Rhodii z kremowym, welinowym papierem w La Couronne du Comte, zamówiłem sobie bloczek. W ogóle wtedy zamówiłem sporo papierów. Czy kiedyś je zużyję, oto jest pytanie. Ale do rzeczy.


 


Co, gdzie, jak i z a ile?


 


 


FJeDjV.jpg


 


 


 


NJdPP7.jpg


 


RHVuXF.jpg


 


 


Zeszyty i bloki Rhodii są dostępne w wielu miejscach, głównie za granicą. Pomału coraz łatwiej kupić produkty tej spółki w Polsce, jednak ceny nie zawsze są konkurencyjne. Blok Rhodii zamówiłem w La COuronne du Comte za 2,5 euro. To dobra cena.


 


Papier


 


 


Jz2aZ2.jpg


 


 


 


mHUmqT.jpg


 


NjJkbR.jpg


 


 


 


9HPhIM.jpg


 


NYhrVk.jpg


 


8JL82v.jpg


 


elITDO.jpg


 


8S9aF0.jpg


 


 


HaudMG.jpg


 


 


Zamówiłem blok w formacie A5, w linie. Liczba stron – 70 kartek. Notatnik został zszyty w inteligentny sposób, do teho ma mikroperforacje umożliwiające równe wyrwanie zapisanej kartki. Papier ma gramaturę 90 g i nosi nazwę Vellin Siperieur. Jak bym go opisał?


 


Poezja. Kremowy, gruby, śliski. Wiele atramentów zyskuje na nim głębię. Wiem, że niektórzy nie lubią kremowych papierów, ale ja je uwielbiam. Stalówki suną po papierze gładko i bezproblemowo. Póki co nie zauważyłem, by jakikolwiek atrament strzępił na Rhodii. 


 


Podsumowanie


 


Polecam zdecydowanie fanom kremowych papierów. 


 


Plusy


 


  • jakość
  • faktura papieru
  • estetyczne i inteligentne wykonanie

 


Minusy


  • ograniczona dostępność w Polsce
Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę jak pióro ma maślaną stalówkę i płynie po każdym papierze, niż jak papier jest śliski.

 

Po drugie Rhodia ma kiepskie odstępy między liniami. Sami sprawdźcie, to 3/4 wysokości podwójnej kratki Oxforda.

Jak np. ktoś pisze maczkiem, to na Rhodii wygląda to paskudnie i zostaje potężne śiatło między wierszami (marnowane jest też miejsce). W Oxfordzie można pisać kratka pod kratką.

Ale to tylko takie luźne uwagi i spostrzeżenia.

Każdemu nie dogodzisz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...