Skocz do zawartości

Długopis czy pióro?


Monster3

Polecane posty

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

wymień te naboje najlepiej  jeśli te są częściowo wyschnięte. Koszt nowych to pewnie 3-4zł w markecie, a będzie pewniej.

 

 

Teraz z atramentem? I pod zwykłą wodą?

 

odkręć sekcję i wrzuć ją do kubka z ciepłą wodę z niewielką ilością płynu do naczyń i tak potrzymaj kilka godzin. Potem możesz przepłukać dodatkowo za pomocą strzykawki zamontowanej jak nabój - to pozwoli na wtłoczenie wody pod wysokim ciśnieniem. Po tym wszystkim wypłucz wszystko dokładnie i wysusz i po sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie każdy nabój jeśli jest stary obojętnie jakiej firmy trochę wyparuje z biegiem lat

 

jeśli stalówka drapie, to jest jeszcze taka możliwość, żeby ją poprawić poprzez "starcie"/wypolerowanie tych nierówności, które przeszkadzają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś w wolnej chwili się tym zajmę. Na razie plan pozostaje taki jaki był na początku czyli kupię Lamy Logo. Stalówka się spokojnie moczy. Zostawić ją na całą noc czy wystarczy jak za godzinę ją wyjmę? Po drodze do pracy mam papierniczy to jutro zaglądne po nowe naboje. I wypróbuję na drukach samokopiujących :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po testach stwierdzam że nie jest tragicznie. Podwójny papier przebija raczej bez problemu. Co prawda linia jest cieńsza ale to wynika z grubości/wielkości stalówki (nie wiem jak to poprawnie określić). Inaczej sprawa ma się z potrójnym papierem. Żeby na ostatniej kopii było cokolwiek widać trzeba już docisnąć pióro do podłoża.

 

Jak byłem w sklepie popatrzyłem sobie też na gablotę z Watermanem. Były chyba 2 albo 3 modele w cenie do 200 złotych i też całkiem fajnie wyglądały. Pytanie czy warto dołożyć te kilka/kilkadziesiąt złotych do Watermana czy zostać przy Lamy? Jest duża różnica jakościowa między piórami w tym przedziale cenowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker spisuje się w sam raz. Wieczorem wrzucę jakieś fotki. Co do pióra to Lamy. Myślę że w przyszłym tygodniu będę zamawiał. W komplecie jest chyba jakiś nabój? Ale chyba i tak bardziej opłaca się kupić pompkę i atrament. Stalówce może się coś stać jeśli włożę ją do myjki ultradźwiękowej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

O piórach piszących cienką kreską i dających radę nawet na drukach z dwoma kopiami pisał swego czasu rbit9n. Chyba chodziło o któryś model Sheaffera, ale dokładnie nie pamiętam. Osobiście z rady nie skorzystałem gdyż zależało mi na grubszej kresce. Pewnym jednak jest, że inwestycja przekraczałaby 50 zł...

 

chodziło rzecz jasna o stare sheaffery z dziobkami typu triumph. czyli triumph valiant, valiant i imperial II.

cena oczywiście o niebo wyższa. imperial II do koszt ok. 50$, a triumph'y jeszcze więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nie udało mi się kupić świeżych nabojów :(.

Niemożliwe. Prawie wszędzie można kupić jakiekolwiek naboje. Nawet w Lewiatanie są. Ostatnio nawet w sklepie budowlanym widziałem -.-

 

 

Jak byłem w sklepie popatrzyłem sobie też na gablotę z Watermanem. Były chyba 2 albo 3 modele w cenie do 200 złotych i też całkiem fajnie wyglądały. Pytanie czy warto dołożyć te kilka/kilkadziesiąt złotych do Watermana czy zostać przy Lamy?

Hemisphere to świetna seria. Rozejrzyj się za nią na Allegro bo często można ustrzelic takiego za 40% ceny sklepowej [PRZYKŁAD]* Czy lepsze od Lamy? Nie wiem, nie pisałem Lamą.

 

*Wiem że to połowa licytacji, ale i tak możliwe że się bedzie opłacać.

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe. Prawie wszędzie można kupić jakiekolwiek naboje. Nawet w Lewiatanie są. Ostatnio nawet w sklepie budowlanym widziałem -.-

 

Nie napisałem że ich nie było tylko że nie udało się kupić. Trochę mi się spieszyło a kolejka była na 25 minut stania więc zrezygnowałem. 

Aukcję poobserwuję a może nawet spróbuję szczęścia. Jak się uda to fajnie a jak nie to płakał nie będę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...