Skocz do zawartości

Długopis czy pióro?


Monster3

Polecane posty

Witam. Przepraszam za kolejny taki sam temat ale we wcześniejszych nie znalazłem nic dla siebie. Problem jest taki że mam już dość jednorazówek i postanowiłem zainwestować w coś lepszego. Przyżąd z przeznaczeniem do pracy z tym że zazwyczaj piszę po drukach samokopiujących. Pióro da radę w takiej sytuacji? We wcześniejszych tematach czytałem że piórem pisze się lżej niż długopisem. Jeśli jednak długopis to chciałbym żeby miał mechanizm przekręcany. No i cena myślę że około 50 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A gdyby cena była inna to co byś polecił? To co napisałem nie jest sztywne i może się zmienić w zależności od tego co mi podpowiecie. Nie mam pióra żeby je sprawdzić na druku samokopiującym dlatego pytam bo może ktoś próbował. A za przyrząd przepraszam (chańba mi ale już nie bijcie) :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drukach samokopiujących próbowałem pisać Sheafferem Gift 100, Hero 616 i 388 - teoretycznie się da, bo niby coś tam widać że się odbiło na drugiej stronie, ale jakoś nie powiem aby to było bardzo wygodne. Do takich druków to jednak długopis :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kasiasemba: Jeśli pióro to normalne zatykane. O przekręcaniu mówiłem w kontekście długopisu.

Mam u siebie że dwa sklepy z artykułami piśmienniczymi i będę musiał się wybrać i zobaczyć co mają. Co ciekawe tam też piszą jednorazówkami więc za bardzo pewnie nie pomogą.

PS: Przepraszam za te błędy ale już chyba za późno i główką nie pracuje tak jak powinna :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kasiasemba: Jeśli pióro to normalne zatykane. O przekręcaniu mówiłem w kontekście długopisu.

 

ok, chociaż nadal nie wiem, co to znaczy pióro normalnie zatykane ;)

 

Mam pomysł. Kup sobie jakiś porządny długopis do druków, a pióro dla przyjemności :) Napisz list do żony, dziewczyny czy tam chłopaka. Zobaczysz jak to fajnie jest :)

 

edit - albo przyjdź na jakieś nasze spotkanie, obejrzyj pióra normalnie i nienormalnie zatykane, pogadaj, popisz...

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drukach samokopiujących (z jedną kopią) piszę piórami Lamy Safari oraz AlStar z blaszkami B oraz M. Blaszką F też się na pewno da, ale nie lubię tak cienkich kresek.

O piórach piszących cienką kreską i dających radę nawet na drukach z dwoma kopiami pisał swego czasu rbit9n. Chyba chodziło o któryś model Sheaffera, ale dokładnie nie pamiętam. Osobiście z rady nie skorzystałem gdyż zależało mi na grubszej kresce. Pewnym jednak jest, że inwestycja przekraczałaby 50 zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w jednym sklepie i do pracy jednak kupiłem długopis Parkera. Teraz na spokojnie jeszcze poniucham w sprawie tego pióra. Tak swoją drogą muszę kupić naboje bo znalazłem w domu jakieś stare pióro które bodaj na komunie dostałem. Nawet nim trochę pisałem ale nie pamiętam dlaczego odłożyłem. Chociaż za dzieciaka to się nie przywiązywało do tego wagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w jednym sklepie i do pracy jednak kupiłem długopis Parkera. Teraz na spokojnie jeszcze poniucham w sprawie tego pióra. Tak swoją drogą muszę kupić naboje bo znalazłem w domu jakieś stare pióro które bodaj na komunie dostałem. Nawet nim trochę pisałem ale nie pamiętam dlaczego odłożyłem. Chociaż za dzieciaka to się nie przywiązywało do tego wagi.

Poka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...