Skocz do zawartości

Dobry kalendarz dla piszących piórem


Mellion

Polecane posty

Hmm, kupiłem ten kalendarz Antry na 2015. Papier chłonny, nie przebija zbyt mocno, ale porównując do papieru z Oxford lub Rhodia ślad po stalówce jest o co najmniej rozmiar większy. Ślad po atramencie matowy i lekko przygaszony.

Osobiście nie lubię "śliskich" papierów. W papierach oxford przeszkadza mi właśnie ona i fakt, że zapiski dłużej wysychają, więc przy szybkich notatkach łatwo o rozmazanie, czy odbicie na sąsiedniej stronie po zamknięciu.

Ponieważ piszę raczej cienkimi stalówkami, to parametry papieru użytego przez antrę są dla mnie do przyjęcia.

Natomiast papier w ich organizerach ma mniejszą gramaturę i tu przebijalność zaczyna być problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mi się udało w tym roku kupić chyba notatnik idealny ;) Każda strona osobna (w tym soboty i niedziele :wub:), po zakończonym miesiącu miejsce na notatki, a każdy miesiąc rozpoczyna rozkładem misiąca na jednej kartce - z linijką na dopisanie najważniejszych informacji, oczywiście na początku kalendarza krótki planer na cały 2016, a na końcu na cały 2017, na końcu znów kilka kartek na notatki. Co równie dla mnie ważne jest stosunkowo lekki  :wub: - co było jednym z kryteriów zakupu i jest niewielkich rozmiarów 11,5x17cm  

 

Dużo w nim na razie nie zapisałam ale przebijania nie zauważyłam, jest minimalny (naprawdę minimalny) prześwit na następnej stronie ale trzeba się przyjrzeć, strzępienia również nie odnotowałam

 

a to wszystko w kalendarzu firmy AVANTI KK-B6D 

Edytowano przez iza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Forumowicze, 

ożywię ten wątek.

 

Szukam powoli na 2017 rok kalendarza.

Piszę piórem Lamy Al-Star.

Zalezy mi, żeby kalendarz po lewej stronie miał dni tygodnia, a po prawej miejsce notatki. Taki układ ma Moleskine Weekly Notebook.

 

Co polecacie? Moleskine bardzo podobają mi się stylistką, ale papier mają cieniutki.

Myślalem nad QuoVadis, ale za choinkę nie umiem ich poszukać w internecie na polskich stronach.

Bardzo podoba mi się CIAK duo, może to nie jest ten układ, który preferuję, ale ma w sobie coś pięknego. Jak z przebijaniem? Ktoś ma/mial?:)

 

Proszę o podpowiedzi :)

Edytowano przez Lyrem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz kalendarz Rhodia Webplanner - taki układ jak sobie życzysz. Z piórami papier Rhodia bardzo się lubi, choć niektórym może przeszkadzać charakterystyczna "śliskość" tego papieru. Ja mam w tym roku wersję z kremowym papierem (ivory brushed), który nieco zmienia kolor używanych w nim atramentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie rady!

Na pewno się im przyjrzę. Zainteresowałem się też tematem Traveler's notebook- prawie zachorowałem :)

 

Właśnie słyszałem, ze Moleskine poprawił jakość papieru- że się tak wyrażę :)

Chyba nawet Tuzand na swoim kanale wspominał przy recenzji notesów Moleskine, że są lepsze jakościowo.

 

Czekam na dostawę 12 miesięcznych Weekly Notebooks 2017- póki co ich nie widziałem nigdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-O Mam dwa na 2016, kupione w literackiej przy okazji tej szalonej promocji którą zrobili w kwietniu... Jak mnie pamięć nie myli :P

Jakość tego papieru jest dobra. Tzn. nie jest to co prawda klerfontę ale tak na pograniczu z Leuchtturmem. Oczywiście z Rhodią nie ma co porównywać bo to inny papier moim zdaniem...

Edytowano przez chester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-O Mam dwa na 2016, kupione w literackiej przy okazji tej szalonej promocji którą zrobili w kwietniu... Jak mnie pamięć nie myli :P

Jakość tego papieru jest dobra. Tzn. nie jest to co prawda klerfontę ale tak na pograniczu z Leuchtturmem. Oczywiście z Rhodią nie ma co porównywać bo to inny papier moim zdaniem...

Sprawdź sam, bo albo źle patrzę albo widzę tylko kalendarze 2015...  :(

 

Wiesz, nie jestem jakimś maniakiem prześwitu czy przebijania. Raczej zależy mi na tym, żebym mógł spokojnie odczytać, a nie rozszyfrowywać bo coś z poprzedniej strony mi zakłóca odbiór.

Lubię Moleskine za prostotę, taka forma i układ mi starcza.

Ale jak mowię przyglądam się i czytam o Traveler's notebook. Ech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie utrzymuje że są teraz :P Nie sprawdzałem ;) Tylko pisałem ogólnie. Być może już nie ma, trudno. W zasadzie nic dziwnego, były w takich cenach że wziąłem dwa kilo różnych noratników i kalendarzy :)

Spoko :-)

Masz link: http://www.literacka.pl/product_info.php?products_id=293750

 

Generalnie kalendarze na 2017 powinny się pojawiać powoli na jesieni, prawda?

Sklepy w Pl tak zapowiadają, np. Moleskine.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tego to nie wiem. Ja tak sie budze zazwyczaj ok. marca-kwietnia, jak już są wyprzedaże :P Bo tak po reguralnej cenie to... uuu :)

Ale ja też dostaje służbowe od klientów. Niektóre z rewelacyjnym papierem. Mogę jutro posprawdzać co to ;) O ile na nich jest napisane kto jest producentem, bo często nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tego to nie wiem. Ja tak sie budze zazwyczaj ok. marca-kwietnia, jak już są wyprzedaże :P Bo tak po reguralnej cenie to... uuu :)

Ale ja też dostaje służbowe od klientów. Niektóre z rewelacyjnym papierem. Mogę jutro posprawdzać co to ;) O ile na nich jest napisane kto jest producentem, bo często nie ma.

Yhm. W sumie będę polował na nowe Moleskine i Leuchttrum.

A Leuchtrrum mozna gdzies stacjonarnie obejrzec? Gdzieś się pojawiaja?

 

Póki co biję się z myślami o TN, bo taki kombajn przydałby mi się :)

Edytowano przez Lyrem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku używam Rhodia Webplanner (format A5, po lewej dni tygodnia, po prawej strona na notatki), spełnia w pełni moje oczekiwania, papier jest doskonały. W tym roku jednak chciałbym wypróbować właśnie wspominany tu Leuchtturm1917 (w sam raz na rok 2017, prawda?) - wysłałem nawet zapytania do dwóch sklepów internetowych o to kiedy można się spodziewać kalendarzy tej marki na przyszły rok, ale niestety nie zaszczyciły mnie odpowiedzią...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...