Skocz do zawartości

Visconti Homo Sapiens Bronze


Mariusz888

Polecane posty

"Widujemy pióra wieczne wykonane z żywic, celuloidu, czy też metali, ale ile razy zetknęliśmy się z piórem z lawy? Firma Visconti reklamowała to pióro na tle zdjęcia wulkanu już w momencie premiery. Skupiono się na założeniu, że przyrząd piśmienniczy mający być uhonorowaniem historii rodzaju ludzkiego, powinien być wykonany z materiału nie tylko nietypowego, ale również naturalnego oraz mającego co najmniej podobny wiek jak nasz gatunek. Producent wspomina nawet o materiale „tak starym jak świat”. Po swojej premierze pióro to zrobiło zresztą spore zamieszanie. Dlaczego?

 

Bo wspomniane wcześniej założenia udało się wykonać w 100%. Materiał z którego wykonano korpus, sekcję oraz skuwkę jest połączeniem żywicy oraz bazaltu pozyskanego z lawy wulkanu Etna. Taki opis robi wrażenie prawda? To nie koniec. Najciekawsze jest pierwsze wrażenie po wzięciu tego modelu do ręki. Myśląc o materiale skalnym, podejrzewamy, że pióro będzie zimne w dotyku. Nic bardziej mylnego. Jest ono bardzo „ciepłe” i wręcz aksamitne. Co więcej – do tego stopnia, że chyba pod tym względem nie jestem w stanie wymienić nazwy innego pióra, które byłoby tak przyjemne w dotyku."

 

Czytaj całość

 

visconti_homo_sapiens_fpensm-1.jpg

 

visconti_homo_sapiens_fpensm-7.jpg

 

visconti_homo_sapiens_fpensm-30.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Natomiast mam pytanie - w tekście wspomniałem o wypustkach w skuwce. Macie może jakieś doświadczenia z używaniem takiego systemu zamykania przez kilka lat? Chodzi mi po prostu o to czy się nie wyciera to zbyt szybko. Natomiast urzekła mnie stalówka - jeżeli tak piszą wszystkie Dreamtouche to po prostu muszę takiego kiedyś kupić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja i ładne pióro, w dodatku dość tanie biorąc pod uwagę oryginalność materiału z którego jest wykonane. Z drugiej strony z bliska to wygląda jakby faktycznie było przybrudzone - co mi się osobiście nie podoba. Ciekawe jak z trwałością tego piórka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja.  Ten model, to od dłuższego czasu jeden z moich MUST HAVE, koniecznie ze stalówką B lub 1.3 stub.

Też lubię szerokie stalówki, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony możliwościami "M" która była w tym piórze - zdecydowanie nie miałem wrażenia, że jest ona zbyt cienka w stosunku do moich preferencji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję. Jak zwykle świetna.

Mam pytanie czysto użytkowe. Gdzieś mignęła mi informacja, że materiał, z którego wykonano korpus potrafi wchłonąć przez pory trochę atramentu i potem brudzić palce w trakcie pisania:/ Oczywiście napełniając pióro nie jest trudno zabrudzić sekcję atramentem. Zauważyłeś takie zjawisko?

Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię szerokie stalówki, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony możliwościami "M" która była w tym piórze - zdecydowanie nie miałem wrażenia, że jest ona zbyt cienka w stosunku do moich preferencji :)

Miałem przyjemność pisać tym modelem ze stalówkami EF i 1.3 stubem, obie genialne i prędzej czy później trafią w me lapy.

Must have zaraz po Conway Stewart 100 ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja. Kiedyś chorowałem na to pióro. Trochę mi się piórowe priorytety zmieniły i Homo Sapiens spadł mocno w dół na liście chciejstw. Legenda jaką Visconti zbudowało wokół tego pióra jest na prawdę zachwycająca, kiedyś na forum ją opisywałem. :)

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kiedyś zostanę zawodowym zabójcą i zacznę zarabiać spore pieniądze - to kupię sobie takie pióro !!!!

dla nie go warto zostać zawodowym "zabójcom"... :)

 

świetna recenzja i świetne fotki - kłaniam się zdolnością autora..

a i samemu pióru również... 

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jęczę..."

               E.L. James Pięćdziesiąt twarzy Greya

Spokojnie, nie ma do czego jęczeć ;) Poczytaj recenzje na FPN - zobaczysz, że troszkę się schłodzisz. :P Piórko jest bardzo fajne, ale... no właśnie ma swoje ale. :)

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kiedyś zostanę zawodowym zabójcą i zacznę zarabiać spore pieniądze - to kupię sobie takie pióro !!!!

dla nie go warto zostać zawodowym "zabójcom"... :)

 

świetna recenzja i świetne fotki - kłaniam się zdolnością autora..

a i samemu pióru również... 

:)

nie znam się na wypłatach za zlecenie zawodowych zabójców, ale myślę, że wystarczyłoby jedno zlecenie, a kupiłbyś kilka, więc nie jest źle, może warto zostać...  :hmm1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na wypłatach za zlecenie zawodowych zabójców, ale myślę, że wystarczyłoby jedno zlecenie, a kupiłbyś kilka, więc nie jest źle, może warto zostać...  :hmm1:

 

@iza:  :ph34r: ????!!!!

 

(był taki czas, kiedy marzyłem o tym piórze...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kiedyś zostanę zawodowym zabójcą i zacznę zarabiać spore pieniądze - to kupię sobie takie pióro !!!!

dla nie go warto zostać zawodowym "zabójcom"... :)

 

 No proszę narodził nam się na forum " Leon Zawodowiec " :mosking: 

 jak już masz "sprzątać" to tych złych ludzi i terrorystów :thumbup: 

 Co do piórka, jest piękne, ale mam takie wrażenie kruchości tego materiału pomimo że wzmocnione żywicą

 i tu taka obawa, że jak się gdzieś mocniej stuknie to będą odpryski na skuwce lub korpusie, ale to pewnie mylne przypuszczenie.

 Mariusz kolejna recenzja na duże + przyjemnie i z ciekawością się je czyta :thumbup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie ma do czego jęczeć ;) Poczytaj recenzje na FPN - zobaczysz, że troszkę się schłodzisz. :P Piórko jest bardzo fajne, ale... no właśnie ma swoje ale. :)

 

Przeczytałem to:

http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/234529-visconti-homo-sapiens-bronze/

i to:

http://iwonder-thecartographer.blogspot.in/2015/01/visconti-homo-sapiens-bronze-maxi-review.html

i dalej jęczę, cichutko oczywiście, bo jestem w pracy ;)

Co do jakości Visconti, to wystarczy przestudiować niedawny wątek na temat Divina Proporzione. Włoskie produkty są często piękne, ale nie zawsze trwałe i solidne (jak choćby samochody). Nie słyszałem, żeby ktokolwiek w reklamie użył sloganu "włoska jakość".

Pewnie nie dam za to pióro ponad 2000 zł, ale mi się podoba i cóż ja na to poradzę :bezradny:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny system zatykanio-zakręcania skuwki. Rozumiem, że dzięki zastosowaniu sprężynki trzeba docisnąć skuwkę do pióra, żeby je otworzyć/rozkręcić. Mam nadzieję, że ta sprężynka opiera się na sekcji, a nie na stalówce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...