Skocz do zawartości

Wymiana listów


piter22

Polecane posty

  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mam całą skrzynię korespondencji z czasów, kiedy jeszcze pisywało się listy. Czasem do tego tęsknię. Dlatego pomysł uważam za świetny. Na każdym liście obowiązkowo powinna znaleźć się adnotacja, jakim piórem i atramentem został napisany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się GIODO przyczepi? ;)

 

A wiesz, że dokładnie to samo przyszło mi do głowy?!  :lol:

 

tzn. ja raczej nie chcę być administratorem Waszych danych osobowych :-)

Edytowano przez Lux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma GIODO do tego? Każdy podawałby je dobrowolnie osobie zainteresowanej wysłaniem listu. Na takiej samej zasadzie, jak podaje się je w celu wysłania paczki. Przekazanie danych jest dobrowolne i zdecentralizowane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na ciekawy pomysł. Każdy pierwszy list wysyłany byłby do centrali. Centrala po otrzymaniu np. 10 listów (chociaż wystarczą spokojnie dwa listy), wykonywałaby listę adresów, z których listy przyszły, i wysyłała je losowo. Problem prywatności mógłby być rozwiązany przez wysłanie koperty w kopercie ;). Innym zgrzytem jest tutaj osoba, która byłaby "centralą" bo spada na nią więcej pracy i odpowiedzialnośćci, oraz to, że nie wszystkim pewnie taka forma odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na ciekawy pomysł. Każdy pierwszy list wysyłany byłby do centrali. Centrala po otrzymaniu np. 10 listów (chociaż wystarczą spokojnie dwa listy), wykonywałaby listę adresów, z których listy przyszły, i wysyłała je losowo. Problem prywatności mógłby być rozwiązany przez wysłanie koperty w kopercie ;). Innym zgrzytem jest tutaj osoba, która byłaby "centralą" bo spada na nią więcej pracy i odpowiedzialnośćci, oraz to, że nie wszystkim pewnie taka forma odpowiada.

 

Nie no skąd... to 10 x bardziej skomplikowane. Poza tym myślę, że należałoby móc świadomie wybrać adresata, pod kątem zainteresowań etc... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm i po tygodniu "centrala" się zapcha :)

Powstaje lista osób zainteresowanych wymianą listów. Wg nicków. Osoba A sprawdza listę i pisze PW do osoby B z zapytaniem o adres. Po jego otrzymaniu wysyła list. Oczywistym jest, że na kopercie podaje zwrotny. I tak to działa.

Każdy ma możliwość wyboru osoby do której napisze i jednocześnie pisząc, podaje własny adres zwrotny. Proste :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś to tak zorganizowane, jak pisze Dexter, że każdy kto chce brać udział w zabawie, ma w podpisie odpowiednie oznaczenie. Dajmy na to, ja mam i Dexter ma. Chcę napisać do Dexa, więc proszę go na pw o adres. I piszę. Tyle. Żadnych baz danych, zestawień itd. Ewentualnie w jakimś wątku lista użytkowników, którzy się przyłączyli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm i po tygodniu "centrala" się zapcha :)

Powstaje lista osób zainteresowanych wymianą listów. Wg nicków. Osoba A sprawdza listę i pisze PW do osoby B z zapytaniem o adres. Po jego otrzymaniu wysyła list. Oczywistym jest, że na kopercie podaje zwrotny. I tak to działa.

Każdy ma możliwość wyboru osoby do której napisze i jednocześnie pisząc, podaje własny adres zwrotny. Proste :)

 

To całkiem sensowne rozwiązanie. Tylko gdzie ta lista będzie?

 

Widziałem gdzieś to tak zorganizowane, jak pisze Dexter, że każdy kto chce brać udział w zabawie, ma w podpisie odpowiednie oznaczenie. Dajmy na to, ja mam i Dexter ma. Chcę napisać do Dexa, więc proszę go na pw o adres. I piszę. Tyle. Żadnych baz danych, zestawień itd. Ewentualnie w jakimś wątku lista użytkowników, którzy się przyłączyli.

 

To też brzmi fajnie, ale inaczej jednak, niż wersja Dexa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Zasady zabawy:

1. Nie ma limitu listów, jakie może wysłać dany Użytkownik

2. Tematy listów są dowolne, jednak w trosce o zdrowie psychiczne uczestników unikajmy tematów drażliwych (pieniądze, polityka itp...)

3. Chęć uczestniczenia w wymianie Użytkownik deklaruje poprzez wpisanie się na listę poniżej (wysłanie PW z prośbą do mnie, piter22 - dla porządku. BEZ PODAWANIA ADRESU) oraz umieszczenie w sygnaturze zdania "Uczestniczę w wymianie listów". Jeśli nie może mieć sygnatury, będziemy prosić Administrację o dodatnie tego.

4. Osoba chcąca wysłać list do kogoś z listy prosi o podanie adresu poprzez prywatną wiadomość.

5. Po otrzymaniu listu użytkownik powinien wysłać odpowiedź w ciągu 10 dni.

6. Użytkownik, który nie odpisze na 3 listy zostaje skreślony z listy biorących udział w wymianie.

7. Jeżeli Użytkownik nie otrzyma odpowiedzi na list w ciągu 20 dni może napisać, że adresat nie odpisał. Lepiej jednak rozwiązać to w prywatnej wiadomości między nadawcą a adresatem. Analogicznie do zapisów wszelkie skargi dotyczące nieodpisywania proszę zgłaszać do mnie.

8. Pocztówki lepiej wysyłać w kopertach. 30 groszy, a spokój. Przyjmijmy, że podstawową formą wysyłki wszystkich listów jest list zwykły polecony Pocztą Polską.

 

Tematy "na dobry początek" - sugestia dla niemających pomysłu.

1. Moje miejsce zamieszkania, co warto zobaczyć i zwiedzić

2. Moje pozapiórowe zainteresowania i hobby

3. Ulubione filmy, książki, płyty, gry...

4. Moje ulubione pióro, związana z nim ciekawa historia

5. Doskonalenie umiejętności - przepis na szarlotkę, list po angielsku...

6. Przygoda, która mnie spotkała

7. Moja podróż marzeń

8. Opowieści dziwnej treści, zmyślona historia, opowiadanie...

9. Pocztówka z pozdrowieniami. W kopercie.

10. Mój wymarzony biznes

 

Zasady są wstępne. Pomysły zmian mile widziane.

Edytowano przez piter22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis na szarlotkę, taaak.... :P piszę się na to i piszę list również zawsze, gdy wysyłam komukolwiek cokolwiek. Jeśli któryś adresat został przeze mnie nie dość dopieszczony ilością/treścią/brakiem kartki w kopercie, to niech mi to publicznie wytknie, a co! poprawię się chociaż. :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opracowanie zasad. Ja bym tylko zrezygnował z poleconego, bo Poczta zwykle rano chodzi, jak większość ludzi w pracy jest i trzeba wtedy z awizo na pocztę się fatygować. A u mnie na przykład Poczta czynna jest w niektóre dni do... uwaga... 14.30! No i potem mogę taką przesyłkę odebrać dopiero po kilku dniach... Paranoja. A pocztówki to fajnie byłoby bez koperty, aby znaczek był i pieczątka... tak tradycyjnie :D Całą reszta jest jak dla mnie git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pocztówka to jednak nie to samo....

Jak dostaniesz kilka listów z mętnymi opowieściami zawierającymi takie błędy, że Ci oczęta zbieleją - zechcesz jeszcze taką pocztówkę otrzymać ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota Piter :)

Listę warto zrobić w osobnym temacie i pilnować by była tam tylko lista, aktualizowana przez jedną osobę (Pitera).

Dodatkowo warto zastrzec ilość osób jakie do nas piszą. Osobiście nie spodziewam się listu, ale jeśli ktoś otrzyma w ciągu tygodnia 5 lub więcej sztuk, to odpisanie może zająć sporo czasu.

Jeśli zatem ktoś zostanie poproszony o podanie adresu do wysyłki wystarczy by odpisał np. "na obecną chwilę mam komplet" - albo jakoś tak. Wtedy będzie korespondował z taką ilością osób z jaką da radę i nic nie będzie oczekiwało w kolejkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...