Skocz do zawartości

Lamy Safari - kilka słów... (a przy okazji i zdjęć)


Polecane posty

O gustach trudno dyskutować. Al-Star/Safari to dość popularny model. Jeśli masz możliwość, to najlepiej pójdź do sklepu i wypróbuj. Nie uważam, że są to pióra z najlepszymi stalówkami, bo np. Pilotem Custom 823 i Custom Heritage 912 pisze mi się przyjemniej ;) W swojej kategorii cenowej są jednak moim zdaniem godne polecenia ze względu na wytrzymałość, wygodę użytkowania i duży wybór stalówek, które bardzo łatwo wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno za Lamy przemawia jakość  wykonania, uważam że w tej cenie jakość plastiku jest bardzo dobra i w ogóle projekt moim zdaniem jest trafiony. Jednak sama stalówka, jej sztywność powoduje że tak trochę dziwnie mi się pisze, chociaż do pracy (mojej) gdzie nie muszę uważać zbytnio na pióro jest OK. Ideałem byłoby połączenie stalówki Kaweco z korpusem Lamy. Jakość plastiku w Kaweco Sport jest fatalna, strasznie się rysuje od samego zakładania skuwki.

Edytowano przez yacek _b
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego hejtu tu nie było. Lamy Safari to poprawnie wykonane pióro, o dobrym stosunku jakości do ceny. Ale o kontrowersyjnej "urodzie" jednym się podoba innym nie. Osobiście należę do tej drugiej grupy. A co do stalówki to w budżetowych Kaweco czy Faber Castell są równie dobre jesli nie lepsze, kwestia co komu pasuje. W niektórych sieciowych księgarniach są przy kasach egzemplarze Lamy do testowania więc można organoleptycznie sprawdzić jak wygląda i pisze. Tylko papier do testowania jest taki strasznie nienaturalnie śliski i przez to pisze cieniej niż normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro można dostać w cenie od 80 zł, ale nawet 100 zł to wcale nie tak dużo. Wszystko zależy od warunków brzegowych. Jak ktoś porównuje pióra do jednorazowych długopisów, to niemal każde jest drogie. Tylko jeżeli ktoś piórem faktycznie pisze to jest to zakup na prawdę na lata. A cena to raptem cena jednej lub dwóch flaszek jakiegoś trunku ;)

Lamy to bardzo przyjemne pióra, ale w tej cenie są też inne ciekawe, wszystko zależny od gustu, ja swoje Safari kupiłem właśnie dla jego wyglądu, bardzo lubię Bauhaus. Safari to bardzo lekkie pióro, którym się wygodnie pisze i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...