Skocz do zawartości

Lamy Safari - kilka słów... (a przy okazji i zdjęć)


Polecane posty

Gość Markol

Znakomite zdjęcia :)

Natomiast obejrzenie ciekawej skądinąd recenzji bez próbki pisma zostawia sporo niedosytu. Ten model akurat znam i używam z kilkoma stalówkami (F, M i 1.1), ale dla kogoś, kto nie miał pióra w ręce recenzja przynosi moim zdaniem trochę za mało wiadomości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zrobiłeś, ale na Twoich zdjęciach to pióro nie jest takie brzydkie. Można się pokusić o stwierdzenie, że nawet ładne.

Jesteś zawodowym fotografem?

Podpinam się pod pytanie visvamitry: czym robisz zdjęcia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomite zdjęcia - masz 'rękę', gratulacje. Też akurat mamy biały egzemplarz. Pióro urodą nie zachwyca, ale jak się nim pisze pojawia się efekt wow. Moja córka, która pisze nim w szkole i w ogóle eksploatuje je niemiłosiernie, od ponad dwóch lat twierdzi, że piórko - cytując: "nie ma ono urody zewnętrznej, ale za to ma urodę wewnętrzną". Ciekawe, że nie szanuje go zupełnie i przewala się ono luzem z kredkami w piórniku i nic się temu plastikowi nie dzieje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia. Dodają temu pióru urody, której brak mu na żywo :) Z ciekawości zapytam, jakim obiektywem robisz zbliżenia?

 

Jesteś zawodowym fotografem?

Podpinam się pod pytanie visvamitry: czym robisz zdjęcia?

To nie żadna tajemnica - nawet w którym wpisie ostatnio już się z tego spowiadałem :D Powyższe zdjęcia pochodzą z obiektywu macro Tamron 90/2.8 :) Czy jestem zawodowym fotografem? Nie wiem - to zależy co się przez to rozumie. Jestem samoukiem, nie prowadzę zakładu foto, ale na fotografii zdarza mi się zarabiać :) Nie jest to moje główne źródło utrzymania głównie z uwagi na mocno zepsuty rynek oraz to że pracuję na etacie w innym zawodzie. Co do rynku fotografii, to niestety w naszym kraju rządzi niska, żeby nie powiedzieć najniża cena często wynosząca.... 0zł... Widywałem zresztą np reportaże ślubne w przedziałach od 80-300zł wykonywane przez "zawodowców". :D

 

Znakomite zdjęcia :)

Natomiast obejrzenie ciekawej skądinąd recenzji bez próbki pisma zostawia sporo niedosytu. Ten model akurat znam i używam z kilkoma stalówkami (F, M i 1.1), ale dla kogoś, kto nie miał pióra w ręce recenzja przynosi moim zdaniem trochę za mało wiadomości.

Wiadomo - nie ma próbek pisma, ale jest to nagroda w konkursie, a już kilkurotnie pisałem, że piór które sponsorzy ufundowali na konkurs to w atramencie maczał nie będę - mam zamiar wysłać je do zwycięzców takimi jakie otrzymałem :)

 

i znów recenzja video  :(

 

Nie bardzo rozumiem? Jeżeli chodzi o brak próbek pisma to wyjaśnienie już wpisałem powyżej. Obiecuję, że jak będą TESTY, a nie RECENZJE, to będą też próbki pisma - czy to w formie zdjęć tekstu napisanego na papierze czy też będzie to nagrany materiał wideo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

Nie powiem aby mnie Lamy jakoś zachwycało designem, ale Kaweco też mi się nie podobało dopóki go nie kupiłem :D Zatem nie będę przesądzał czy jestem na tak czy na nie.
Dobra recenzja, fajnie się oglądało, a zdjęcia dodają uroku temu niezbyt pięknemu pióru ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie bardzo rozumiem? 

pisane są moim zdaniem o wiele praktyczniejsze i przyjemniejsze w użyciu.... np. można je przeczytać gdziekolwiek i nie potrzeba do tego włączenia głośników, można wrócić do dowolnego miejsca tekstu kiedykolwiek i w pewnym sensie od razu widać, gdzie co jest opisane, w przypadku recenzji video jest to w zasadzie niemożliwe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Oczywiście rozumiem, że te konkretne pióra przeznaczone są dla zwycięzców i zanurzenie ich w atramencie pozbawiłoby je dziewictwa, co niektórym podobno przeszkadza ;)

Niemniej jednak istotą pióra jest pisanie (tak mi się przynajmniej wydaje), zatem tworzenie prezentacji, recenzji czy testu (choć wielkiej różnicy pomiędzy nimi nie widzę) nie oddaje kształtu rzeczy w jej sensie istotnym (cytując klasyka).

Natomiast zdjęcia w galerii są super, co już z resztą pisałem. Ciekawi mnie sposób, w jaki sposób uzyskałeś takie oświetlenie. Jestem laikiem w dziedzinie fotografii, więc być może moje pytanie jest trywialne ;)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz888 - Recenzja w sumie jest ciekawa, choć wg mnie trochę rozwlekła. Film trwa ponad 12 minut, a i tak mam wrażenie, że nie wszystko zostało o tym piórze powiedziane. Np. nie podano wymiarów pióra i jego wagi, nie porównano pióra do innych modeli, brak próbek pisma, nie zademonstrowano sposobu wymiany stalówki. Zamiast tego typu istotnych informacji oglądamy przez ok. 2 minuty rozważania o ringu zabezpieczającym nabój. Po co?

Technicznie, tzn.montaż oraz lektor, który zbytnio zaufał w swoje siły i poszedł na żywioł, recenzja jest znacznie gorsza od znanych i lubianych wideorecenzji Tuzanda.

Ale nie zniechęcaj się i szlifuj warsztat. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Brak wielu elementów był podyktowany pośpiechem wymuszonym terminem rozstrzygnięcia konkursu. W dodatku brak próbek pisma tłumaczyłem już tyle razy, że nie będę tego robił kolejny raz. ;) Znam i cenię recenzje Tuzanda, aczkolwiek przyznam, że brakuje mi w nich często mocnych zbliżeń niektórych elementów jak również bardziej ożywionej dykcji (nie piszę tego ze złośliwości, ale np wolę filmy w stylu Goulet'ów gdzie gość wypowiada się dosyć żywiołowo) ;)

 

Czy będę robił dalej recenzje wideo? Poważnie myślę nad rezygnacją z wideo.... Nie przez krytykę bo wiem, że wideo to dla mnie nowość a fotografia to jak przedłużenie mojej ręki, natomiast często czytam "znowy niestety recenzja wideo" itd. I rozumiem to bo na fotografie próbek pisma czy też detali pióra można się wpatrywać bez pośpiechu, jak również możemy spokojnie czytać sobie taką recenzję np w tramwaju, biurze, poczekalni itd. Z wideo tak różowo już nie jest... Obu równolegle raczej robił nie będę bo to wykonanie tej samej pracy dwa razy (a bardziej wartościowe są 2 recenzje 2 różnych produktów aniżeli 2 wersje tego samego) :)

 

EDIT:

Na pocieszenie dodam tylko, że zakupiłem właśnie Safari Neon Lime i jako że jest to prywatne pióro nie będące nagrodą w konkursie, to będą próbki pisma i inne rzeczy których zabrakło powyżej ;)

Edytowano przez Mariusz888
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Moja miłość do Lamy Safari miała dłuuugi i nieśmiały początek - bo takie to pióro plastikowe, klips jak biurowy spinacz... Aż do pewnego dnia gdy wypróbowałam Lamy Safari u znajomej... Przepadłam :) Ta lekkość pisanie, to sunięcie po papierze... I tak... najpierw Dark Liliac, potem Neon Lime, z wycieczki do Rzymu przywiozłam niebieską Lamy Safari zakupioną w cudownym sklepie Stilograph Corsani, no i świąteczna perełka... Lamy LX Rose Gold :) Lamy to wdzięczne woły robocze - startują bez problemu nawet po kilku tygodniach urlopu, lekkość pisania, suną po papierze niebiańsko. Mam cztery i na razie chyba koniec bo ogranicza mnie objętość piórnika, który i tak był robiony na zamówienie :)

 

 

ULM4pea.jpg

 

26BoROJ.jpg

 

Izbd3Q5.jpg

Edytowano przez Thay
na prośbę Autorki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Czy pióra Lamy są na prawdę takie dobre? Czy warto wydać te 100zł na Lamy Safari ze stalówką Ef? Pytam bo te pióra jeśli chodzi o wygląd to średnio mi się podobają a na co dzień korzystając z piór japońskich przyzwyczajony jestem do cienkich stalówek.

Pióra Lamy ciekawią mnie tylko przez opinie na forum że mają najlepsze stalówki i piszą idealnie płynnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro korzystasz z japońskich piór i jesteś z nich zadowolony to nie kupuj Lamy. Wcale nie mają lepszych stalówek od japończyków, są prawie takie same. No i jeszcze kwestia wygladu, mnie też się nie podobają więc nie mam zamiaru żadnej Lamy kupować, mam odpowiednik Jinhao i tylko raz nim pisałem ze względu na brzydotę a nie na właściwości piśmienne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Czy pióra Lamy są na prawdę takie dobre? Czy warto wydać te 100zł na Lamy Safari ze stalówką Ef? Pytam bo te pióra jeśli chodzi o wygląd to średnio mi się podobają a na co dzień korzystając z piór japońskich przyzwyczajony jestem do cienkich stalówek.

Pióra Lamy ciekawią mnie tylko przez opinie na forum że mają najlepsze stalówki i piszą idealnie płynnie.

 

Jeżeli korzystasz ze stalówek  japońskich, to z Lamy nie będziesz zadowolony. Nie wiem ja jak używam Lamy to mam wrażenie pisanie " patykiem ", chociaż posłużę się określeniem z forum " pisanie gwoździem ", jak biorę do ręki Watermana Hemisphere (pomijam cenę)  od razu jakoś jest inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterman Hemisphere też posiadam i uważam to za bardzo dobre pióro. Pytam dla tego o te pióra Lamy ponieważ gdzie się nie czyta forum to wszędzie tylko och i ach nad tymi piórami. Na codzienne używam Platinum Balance i Platinum Plaisir i uważam to za bardzo dobre pióra a zastanawiałem się czy Lamy są takie boskie jak piszą.

Dzięki za odpowiedź i w takim razie zbieram kasę na Platinum Century.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starożytni Chińczycy mawiali, że "racja jest jak rzić... każdy ma swoją". Był hejt, to teraz kontra: tak, za mniej niż stówkę safari to rewelacyjne pióro, co do którego miałem spore obawy przez kupnem, ale pióro które rozpaliło moją pasję do piór wiecznych, po dawnej traumie użytkowania taniego szmelcu z parkera i watermana. EF-ka jest bardzo cienka, ale wcale nie drapie. Moim zdaniem w tej cenie nie możesz stracić, a możesz bardzo zyskać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...