Skocz do zawartości

"Pelikan ink for nature pen" - Seria limitowana?


kriis88

Polecane posty

Dzisiaj dorwałem trzy buteleczki atramentu od Pelikana. Każda o pojemnośći 18 ml, były zapakowane i sprzedawane razem. Zapłaciłem za nie 6,50 zł czyli śmieszne pieniądze (hurtownia materiałów papierniczych).

 

Nie potrafię znaleźć informacji w sieci odnośnie tej seri atramentów. W skład zestawu wchodziły nastepujące kolory:

 

Orange - na nakrętce widnieje napis "Stop Killing" i jest narysowany słoń

Green - na nakrętce widnieje napis "Stop Killing" i jest narysowana foka

Blue - na nakrętce widnieje napis "Stop Killing" i jest narysowana orka lub wieloryb

 

Wiecie coś więcej o tych atramentach, znacie je? Czyżby jakaś specjalna edycja traktująca o ochronie zagrożonych zwierząt?

 

Poniżej znajdują się linki do zdjęć zdjęcia - nie potrafię na tym forum dodawać zdjęć :/

 

https://www.dropbox.com/s/wvse2zje9it6636/CAM00032.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/x0n7umb9xf2ival/CAM00031.jpg?dl=0

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, też bym wziął za 6.50 :D

 

Bardzo ciekawe tym bardziej, że sieć milczy. Proszę o pomoc w poszukiwaniu informacji na temat tego atramentu :D Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :D Może udało mi się zdobyć coś naprawdę trudno dostępnego :P

 

Kupiłbym więcej ale mieli tylko jeden taki komplet w hurtownii i leżał u nich baaardzo długo

Edytowano przez kriis88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć gdzie je nabyłeś?

- chętnie tez przyswoję te kolorki - ciekawe i do pisania i  i do rysowania... 

:)

 

Hurtownia "Nenufar" w Zabrzu. Jeżeli się znowu pojawią to kupię więcej, więc nie będzie problemem żeby ci podesłać. Niestety z tego co się dopytałem, to długo nie było nowej dostawy z nimi a te się kurzyły na półce od niepamiętnych czasów

Edytowano przez kriis88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłbym zainteresowany. Pewnie wielu innych też. Może jakieś gruppenzakupen?

Byłbyś w stanie się podjąć organizacji tego?

 

Oczywiście, że tak. Gdy atrament pojawi się w hurtowni to dam znać na forum, zorganizujemy grupowe zakupy. Przynajmniej raz w tygodniu tam jestem, więc będę na bieżąco sprawdzać czy już jest.

 

Postaram się też zrobić test atramentów, może uda mi się w poniedziałek - mam wtedy wolne

Edytowano przez kriis88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja logo sugeruje, że te butelki mają co najmniej 10 lat, możliwe że sporo więcej. W latach 90. Pelikan miał serię niedrogich piór szkolnych (na naboje) sprzedawanych pod nazwą Pelikan Nature Pen, może jest tutaj jakiś związek?

Edit: Wrróć, sprawdziłem u Ruettingera i okazuje się, że to były piora z tłokowym napełnianiem (model M22), produkowane w trzech wariantach: foka, słoń i wieloryb. Teraz wszystko do siebie pasuje.

http://www.ruettinger-web.de/e-pelikan-modell-jugend.html

Edytowano przez akmac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja logo sugeruje, że te butelki mają co najmniej 10 lat, możliwe że sporo więcej. W latach 90. Pelikan miał serię niedrogich piór szkolnych (na naboje) sprzedawanych pod nazwą Pelikan Nature Pen, może jest tutaj jakiś związek?

Edit: Wrróć, sprawdziłem u Ruettingera i okazuje się, że to były piora z tłokowym napełnianiem (model M22), produkowane w trzech wariantach: foka, słoń i wieloryb. Teraz wszystko do siebie pasuje.

http://www.ruettinger-web.de/e-pelikan-modell-jugend.html

 

Reasumująć, atramenty są dość stare i mała szansa na dorwanie ich w jakimkolwiek sklepie.

 

Ciekawe jakiej będą jakości, aż żal je otwierać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Zabrze mekką starych atramentów.

Również je dostałem, ale na 3go Maja :)

 

Zdjęcie na szybko w przerwie robienia notatek na egzamin- trochę niedoświetlone, w rzeczywistości zieleń jest bardziej żywa ;)

Papier Speed 80g/m²

Piórka same chińczyki, niebieski świeżo zalany więc na początku lekko przerywał.

 

rswysj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...