Jump to content
Sign in to follow this  
Interaktywny

Odlegość między końcem stalówki i spływaka a przepływ

Recommended Posts

Witam,

Prosiłbym o informację w sprawie jak w temacie.

Na załączonym foto pokazane jest o co chodzi. Czy ułżenie stalówki względem spływaka może mieć wpływ na przepływ?

Jak widać w tym przypadku chodzi o Pelikana M800. Wcześniej pokazana odległość była mniejsza. Przy gruntownym czyszczeniu pióra złożyłem wszystko na wzór drugiej M800-tki, ponieważ zauważyłem, że drugi koniec stalówki wystaje nieco poza mocujący pierścień od strony korpusu, i automatycznie stalówka jest nieco bardziej "schowana".

Może to np zwiększyć przepływ? Bo mam wrażenie, że nieco więcej atramentu spływa na papier. I nie wiem czy to kwestia czyszczenia, czy pozycjonowania stalówki...?

Przy okazji wszystkim Wesołego Alleluja! :)

Pozdrawiam!

post-2849-0-12091700-1428136063_thumb.jpg

Ma to wpływ na przepływ. Zwłaszcza w fleksach, gdzie przy złym ustawieniu występuje 'torowanie'.

You have been placed on moderator queue. This means that all content you submit will need to be approved by a moderator before it will be shown.

Dziękuję za informację!

Czy w tym przypadku (stalówka nie fleksuje) jest jakaś zasada? Tzn. wysunięcie stalówki zwiększa przepływ, schowanie - zmniejsza?

Edited by Interaktywny

Dokładnie tak powinno być - zbyt daleko wysunięta może w konsekwencji prowadzić do kapania nawet.

You have been placed on moderator queue. This means that all content you submit will need to be approved by a moderator before it will be shown.