Skocz do zawartości

Polskie pióra


Polecane posty

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o stalówki, to stosowane przeze mnie stalowe są, jak to z reguły stalowe dość sztywne. Za to wykonane z 18k złota przyjemnie elastyczne. Myślę, że możemy w ich przypadku mówić o semi flexie. 

 

Tak sobie głośno dumam, że skoro podwójne pióro jest na zakraplacz to nie było by większego problemu użyć np. vintydżowych zestawów stalówka-spływak i dorobić do nich sekcji. Jeśli ktoś posiada stalówkę/stalówki ze spływakiem, które lubi to można je wykorzystać po jednej lub po obu stronach piórka. Dowolność jest w zasadzie dość duża, gwoździe, fleksy, małe, duże, brunetki, blondyki itp. kto co lubi :) W końcu moje motto przewodnie to "pióra szyte na miarę" ;)

 

Dziękuję również za pozytywne komentarze. 

Edytowano przez pmarcinski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary pióra dwustronnego:

Długość pióra zamkniętego: 157 mm

Długość pióra bez jednej skuwki: 149 mm

Długość pióra bez obu skuwek: 141 mm

Średnica korpusu: 14,0 mm

 

Jak na "upakowanie" tylu elementów muszę przyznać, że wyszło całkiem zgrabnie i przede wszystkim wygodne w użytkowaniu. 

 

Więcej zdjęć i krótki opis techniczny również tutaj:


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne te pióra.... :) 

to drugie - ciekawa idea....  i nie wątpię, że mistrzowskie wykonanie jak zwykle !!!

 

oj popisałoby się takowym... 

:)

może kiedyś znów mi będzie dane potestować jakieś Twe piórko Przemku !!!

 

pozdrawiam

 

ps. Twoje zamówienie - mam nadzieję wysłać jeszcze dziś... więcej w privie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Dziś krótka informacja. 


Poniższe pióro (http://www.pmarcinski.pl/1091-2/), zgodnie z życzeniem zamawiającego, będzie można licytować podczas koncertu charytatywnego w Filharmonii Krakowskiej 14 lutego 2016 roku. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły, który w roku 2013, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, doznał pęknięcia czaszki i pozostaje do tej pory w śpiączce mózgowej.
Więcej informacji na stronie Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko":http://mimowszystko.org/…/3899,Koncert-charytatywny-dla-Mar… 
oraz na stronie Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie:http://www.filharmonia.krakow.pl/…/6320-KONCERT_CHARYTATYWN…

Prawdopodobnie będzie również możliwość licytacji telefonicznej / internetowej.

51-973x547.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dawno nic nie wrzucałem (co nie znaczy, że nic się nie dzieje), a że zaczynam porządkować pewne sprawy czas to zmienić :) Posprowadzałem sporo fajnych materiałów, często dość trudno dostępnych (szczególnie w naszym kraju), więc myślę, że warto się tym podzielić. 

Część z Was miała już okazję obejrzeć je osobiście na PenShow w Katowicach. Wszystkich jednak zapraszam do odwiedzenia strony i zapoznania się z dostępnymi wzorami. Na żywo prezentują się jeszcze lepiej ;) 

http://www.pmarcinski.pl/nowe-materialy/

Praktycznie każdego materiału wystarczy na maksymalnie 1-2 pióra, więc warto się spieszyć, gdyż nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) jeszcze będą. 

Zanim się ktoś wyrwie i zapyta o co tu chodzi, odpowiadam: 
tak to są materiały, z których mogę wykonać pióro :).

Edytowano przez pmarcinski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Na stronę trafiło trochę nowych piór (w tym modele dostępne od ręki). Drewno, ebonit, żywice czyli dla każdego coś miłego :)

Poniżej kilka zdjęć grupowych, a po więcej zapraszam na www.pmarcinski.pl

f800711429588f06.jpg

DSC_3459-973x649.jpg

DSC_2840-88-1920x1281.jpg

Z pozdrowieniami,
PM

Edytowano przez pmarcinski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...