Skocz do zawartości

Zakup pióra z Japonii a formalności celne.


Polecane posty

Kończymy temat.

Wysłałem do celnego email z potwierdzeniem zakupu.

Wysłałem pdf z wykazem zakupów na eBay.

Zobaczymy jak to przyjmą.

Suma sumarum:

nie warto było sobie zawracać głowy z zakupem na Ebay.

Koszt zakupu + koszty celne to wyjdzie: 500 PLN.

W Polsce znalazłem takie pióro za 547 PLN w dodatku na F.VAT. na czym mi zależało.

Zdecydowałem się na zakup na eBay tylko i wyłącznie dlatego,że miało być dużo taniej.

Bez kosztów celnych tak by było jednak okazało się, że nie warto było.

Nie wiem o jakim piórze mowa. Ale jeżeli dobrze strzelam i chodzi o Platinum 3776 to w Abernatopen jest o wiele taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś pytałem ale nie było odpowiedzi ale może będąc bezpośrednio zainteresowanym będziesz wiedział. Czy ten VAT doliczony przez US jest jakoś dokumentowany w sposób który pozwala go wliczyć w koszty VAT-owskie jak z faktury VAT?

 

Tak, można go rozliczyć. Otrzymuje się dokument potwierdzający jego naliczenie i płatność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
1 godzinę temu, konrad white napisał:

Mam podobny dylemat: kupować Falcona/Justusa via eBay czy grzecznie w PL sklepie za wygórowaną cenę... 

Mimo VAT-u mój PILOT Grance z Japonii wyszedł sporo taniej niż z EU (w Polsce niedostępny) - Piloty mają dużą różnicę cen pomiędzy Japnią i Europą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda różnica cen jest bardzo duża. Kupiłem w tym roku Platinum Century przez eBay za 300 zł (bez VAT) w Polsce zapłaciłbym prawie 600 zł. W cenie pióra dostałem tłoczek, który  u nas kosztuje 40 zł. Pióro dotarło do mnie w ciągu 9 dni od zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...