Skocz do zawartości

Pioro do 30zl


Joe

Polecane posty

No czesc kochani. Szukam fajnego piorka wlasnie w tej granicy. Nie potrzebuje niczego drozszego, prezydentem nie jestem, papierow egzekucyjnych nie podpisuje a przy moim szczesciu do pior to wole wiele nie inwestowac. Wszystkie poprzednie skonczyly z zepsuta stalowka, wszystkie w konsekwencji upadku, wszystkie z jednego biurka.

Wiem, ze choc w tej cenie nie znajde MB, to mimo wszystko licze, ze jakies inne piorko znajde, bo sa na pewno.

Pioro nie dzieciece, nie kobiece, dosc klasyczne, z odslonieta stalowka najlepiej, bo to ona jest hipnotyzujaca, ale niekoniecznie, bo takie Hero 616 (?) tez maja wiele magii w sobie. Cos na przelomie F/M. Do uzytku codziennego. Co prawda daruje sobie pisanie nim w szkole, ale mimo to bezczynnie egzystowac pozbawione sensu istnienia nie bedzie. Mysle, ze dosc istotne jest tez to, ze zalezy mi na piorku, ktore sie przyczynia do cieniowania. Bardzo mi sie podoba ten efekt w pisaniu piorem.

Wczesniej mialem Hero 616, dosc krotko wprawdzie, pozniej Zenitha Omege i nie chce go wiecej. I jakiegos niezidentyfikowanego osobnika, ktory byl naprawde swietny ale marny los go spotkal i tyle po nim zostalo. Raczej tez nie chce produktow Parkera. Choc nie mialem to jakos nie jestem do nich przekonany. Baoer tez mnie zrazil swoimi tandetnymi napisami na piorach. Nie wiem jak wam, ale mi sie kompletnie nie podoba na calej stalowce napisane wielkie, wstretne BAOER.

Tak generalnie to tyle. Wolalbym raczej cos wytrzymalego, w czerni albo szarosci. W kazdym razie nie we wszystkich kolorach teczy.

Jak sie komus uda znalezc cos, co bedzie pasowac choc do wiekszoscikryteriow to swietnie. O na wszystkie nie mam co liczyc, hah.

Powodzenia. Z gory dziekuje wszystkim, ktorzy nadesla jakiekolwiek propozycje. :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w sieci Auchan były pióra za 10,30 ze stalówką IPG, więc nie tak źle, po za tym beifa też produkuje pióra "wyglądające na takie dla dorosłych" i ludzie nie narzekają jakoś szczególnie na ich stalówki z tego co słyszałam, bo nie testowałam. Jeszcze pozostaje taki trochę "futurystyczny" herlitz my pen, fajne pióro, dobrze piszące dostępne w różnych kolorach nie mniej jednak ono niestety odbiega od tradycji wyglądu pióra dla "dorosłych" ;) z chińskich tanich piór polecam crocodile (chociaż to może być tak, że ja na tą firmę mam po prostu szczęście ;)

Edytowano przez iza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinhao 15 niespecjalnie mi sie podoba. Ksztalt klepsydry troche zniecheca. Pozostale tez niezbyt mnie przekonaly. Wiem, ze cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakosci, ale wole sie trzymac gornej granicy. Mam 30 zl, wole dac calosc za jedno pioro niz kupic trzy albo choc dwa, ktore sie rozwala. Baorea odrzucilem nim temat zalozylem.
Dziekuje za te propozycje, ale poprosilbym jeszcze o kilka. :P

 

Ktores konkretnie Crocodile polecacie?

Edytowano przez Joe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie pióra mają to do siebie, że wyglądają gorzej w internecie niż w rzeczywistości, ale kupowanie tej IMHO "pseudomarki" Crocodile to niepotrzebne wydawanie kasy, skoro różne jinhao i baoer można mieć taniej. To naprawdę ładnie piszące pióra w śmiesznej cenie. Polecam zakupy w Chinach. EBay albo inne platformy. Ogromny wybór w każdym kształcie i fasonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ten ebay to wczesniej nie mialem z nim stycznosci i jestem dosc zielony. Wlasciwie jesli chodzi o jakiekolwiek zakupy internetowe, bo rzadko je robie a jesli juz, to tylko przez allegro.

Mam nieodparte wrazenie, ze albo zle pozaznaczalem albo zle patrze, bo spotkalem sie z pozytywnymi opiniami o tej stronie, ze dosc korzystnie i oplacalnie mozna kupic. Tymczasem niektore ceny sa kosmiczne + jeszcze koszt wysylki. Jakas instrukcje dla mniej wtajemniczonych ktos kiedys sporzadzil? :P

Jednak to bylo jakies zludzenie chyba. Pilot 78G tam po 5 dych stoi, podczas gd u nas kilkadziesiat zl drozej. Calkiem fajny ten ebay. :P

Edytowano przez Joe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie roznica cenowa miedzy tymi produktami

http://m.ebay.pl/itm/141545342560?nav=SEARCH

http://m.ebay.pl/itm/140729279154?nav=SEARCH

Niby to samo, ale haczyk gdzies musi byc.

Swoja droga, co sadzicie o tej aukcji? I o samym produkcie? Nie, zebym byl strasznie zainteresowany kupnem, bo wczesniej wole obskoczyc sklepy tradycyjne, gdzie byc moze znajde cos fajnego i cos, co moge dotknac chociaz nim kupie, ale nie wykluczam kupna tego, co zalinkowalem. A ze jam jest zoltodziub, to nie chce sobie szkodzic niewiedza i wole zapytac was. W koncu wieksze doswiadczenie macie. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie roznica cenowa miedzy tymi produktami

http://m.ebay.pl/itm/141545342560?nav=SEARCH

http://m.ebay.pl/itm/140729279154?nav=SEARCH

Niby to samo, ale haczyk gdzies musi byc.

 

Aukcje są w różnych walutach. Jedna  jest w dolarze a druga w wyspiarskich funciakach, stąd różnica po przeliczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

może... takie

 

Pióro a'Graff w etui TOMA

4toys-pioro-wieczne-a-graff-mix-toma.jpg

 

 

 

Nasza cena:
10,85 (zawiera rabat 30 %)  
dodaj_do_koszyka3.png
Cena rynkowa: 15,50 zł (oszczędzasz 4,65 zł) Wydawnictwo:  TOMA Rok wydania:  2014 Kod paskowy (EAN):  5901133825001 Dostępność:  pozycja dostępna (41 egz.)

 

 

Wydaje mi się, że właśnie takie, kupił mój kolega. Jak dla mnie tragedia. Jeżeli miałbym nim pisać, to wróciłbym do żółtego BICa. Na obecną chwilę (dopóki drugie pióro nie wróci z naprawy) piszę Zenithem na naboje. Pisze rewelacyjnie, ale on ma ok. 12 lat. Nie wiem jak z jakością dzisiejszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toma A'Graff jest w moim posiadaniu. Stalówke ma świetną, bardzo dobře pióro jak na bardzo taniego woła roboczego. Jest metalowe i wytrzymałe, sporo zniesie nawet w kieszeni z kluczami. A wcale nie musí cudownie wygladać. Rozmiary trochę większe jak Parker Vector na którym chyba był wzorowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Dziekuje wszystkim za propozycje. Jednak chyba skupie sie na firmach Crocodile i Jinhao. Ladne piora i stosunkowo pozytywne komentarze. Teraz tylko ludzic sie, ze bedzie w jakims tradycyjnym sklepie w miescie. Jesli nie, to pozostaje internet. :)

Poza lokalnymi papierniczymi z artykulami biurowymi jest szansa, ze gdzies jeszcze je znajde?

Edytowano przez Joe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowany)

Kerad, czy moglbym cie prosic o napisanie nawet w wolnej chwili czegos wiecej o tym Toma A'Graff, ktore pochwaliles wyzej?

Jak wyglada stosunek ceny do jakosci (cena ok. 11zl), do jakiego piora mozna je smialo porownac, slabe cechy, mocne cechy, cokolwiek. Niewiele jest o nim w internecie a byc moze szkoda. Sek nie w tym, ze kupujac je i sprawdzajac sam zubozeje, ale jedyny sklep, ktory ma te piora jest na drugim koncu miasta i nie usmiecha mi sie angazowac w taka wielka wyprawe mojego leniwego tylka dla czegos, co moze sie okazac badziewiem albo czyms, co po prostu nie spelni moich oczekiwan i najzwyczajniej sie rozczaruje po takiej pozytywnej opinii na jego temat jaka trzasnales. :P

Jeszcze interesuje mnie jak wypada w porownaniu z Zenithem, ktory nota bene jest od niego drozszy te kilka zlotych. No i czy tak jak w Parkerze Vektorze - ma te jego negatywne cechy, ktore dotycza glownie stalowki i jakosci pisania?

Edytowano przez Joe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego można porównać? Do reszty chińczyków. Słabe strony? Średni wygląd, zwykła stalówka, mała powtarzalność i dokładność wykonania. Mocne? Śmiesznie niska cena, duża dostępność, jeśli trafi się dobry egzemplarz, to może dobrze pisać, a nawet wybitnie dobrze. Ale trudno oczekiwać za 11 złotych cudów na kiju, no niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...