Skocz do zawartości

Atrament Hero


Aventador13

Polecane posty

Witajcie,

rozglądam się za "roboczym" atramentem. Mianowicie do szkoły. W/w atrament bije wszystkie inne jeśli chodzi o cene. Szukałem opinii, ale nic szczególnego nie znalazłem - no bo to przecież atrament za niecale 4 PLN. W każdym razie, słyszalem że ten atrament nadaje sie tylko do piór chińskich, ale widziałem że piszą też nim niechińskie pióra. Ja w szkole dysponuje Parkerem IM, i chciałbym zapytać czy jeśli napełnie go Hero, czy wszystko będzie w porządku. Swoją drogą, napełniałem już tego Parkera atramentem z naboi za 10 gr kupionych w lokalnym papierniczym, i śmigał.

 

Dla ścisłości podam link do aukcji : http://allegro.pl/atrament-tusz-do-piora-hero-59ml-3-kolory-i4998925079.html

 

Pozdrawiam serdecznie,

Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hero można kupić w  większości  zwykłych sklepów papierniczych i hipermarketach. Zakup na aukcji przy doliczeniu kosztów przesyłki faktycznie jest bez sensu. Używałam Hero, Świetnie sprawdził się w piórze z suchą stalówką. Żadnemu z moich piór krzywdy nie zrobił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem pisałem i już nie tankuję nim swoich piór. Atrament za 3 zeta, przesyłka 9 zeta. Bardziej opłaca Ci się kupić Parkera Quinka albo Watermana za kilkanaście zeta,  będziesz miał dobry atrament o przyzwoitych właściwościach. :)

 

Przy jednym atramencie zupełnie się nie opłaca, ale od tego pana zamawiam też inne rzeczy, a atrament to tylko "dodatek" więc przesyłki praktycznie nie wliczam. Ponadto szkoda W-mana do szkoły, wole jakiś tańszy wybrać :)

 

 

Hero potrafi po roku zupełnie zniknąć z kartki, nie polecam.

 

Właśnie też myślałem o tym, że taki atrament może zrobić coś takiego, jednakże sądze, że rok trwałości wystarczy w szkole.

 

W każdym razie bardizej chodziło mi o to, czy atrament ten nie zabija piór ani nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Jesli oprócz znikania z kartki nie posiada żadnych większych wad, zdecyduje się go wypróbować.

Jeśli ktoś jeszcze się chce podzielić swoją opinią, niech pisze, przeczytam kazdy post. Oprócz mi może się przydać  także innym którzy bedą się decydować na Hero.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

rozglądam się za "roboczym" atramentem. Mianowicie do szkoły. W/w atrament bije wszystkie inne jeśli chodzi o cene. Szukałem opinii, ale nic szczególnego nie znalazłem - no bo to przecież atrament za niecale 4 PLN. W każdym razie, słyszalem że ten atrament nadaje sie tylko do piór chińskich, ale widziałem że piszą też nim niechińskie pióra. Ja w szkole dysponuje Parkerem IM, i chciałbym zapytać czy jeśli napełnie go Hero, czy wszystko będzie w porządku. Swoją drogą, napełniałem już tego Parkera atramentem z naboi za 10 gr kupionych w lokalnym papierniczym, i śmigał.

 

Dla ścisłości podam link do aukcji : http://allegro.pl/atrament-tusz-do-piora-hero-59ml-3-kolory-i4998925079.html

 

Pozdrawiam serdecznie,

Łukasz

 

Czytaj posty wszystkich ze zrozumieniem, ale i przymrużeniem oka. Jeśli lubisz pisać Parkerem IM, nie odczuwasz dyskomfortu, to pisz nim nadal. Jest tu wielu przeciwników tego pióra, ale i wielu nim pisze i... żyje ;)

Co do atrmentu. Każdy atrament nadaje się do każdego pióra. Inaczej może się zachowywać, ale to już cechy indywidualne samego atramentu, czyli także współpracy z piórem.

Tutaj masz recenzję atramentu Hero Blue-Black.

Podejrzewam, że Parkerowi nic się nie stanie, może wystąpić lekkie odczucie suchości podczas pisania, ale może też być niewyczuwalne dla Ciebie lub wręcz przeciwnie, atrament zgra się z piórem i będziesz bardzo zadowolony.

Kto nie próbuje ten nie wie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli lubisz pisać Parkerem IM, nie odczuwasz dyskomfortu, to pisz nim nadal. Jest tu wielu przeciwników tego pióra, ale i wielu nim pisze i... żyje ;)

 

PIsze nim głównie dlatego, że jest tani, bo około 65 PLN a przy tym bardzo ciężki, szczególnie jeśli skuwke nałoże na korpus. Dlatego fajnie mi sie nim pisze. Natomiast raczej za Parkerami nie przepadam, ale do szkoły można zabrać.

 

W/w recenzje już przeczytałem, ale dzieki za link :)

Oprócz tego czytałem też o tym wspaniałym zapachu ;), ale pamiętajmy że to atrament za 3 (sł. trzy) złote, więc nie spodziewajmy się rarytasów. Natomiast sądze, że do szkoły wystarczy.

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi

 

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Hero pachnie obłędnie! Szkoda, że inne atramenty nie mają takich właściwości. Ostatnio szukałam w sklepach granatowego koloru. Według informacji sprzedawcy, granatowego Hero już nie produkują :( Jeśli to prawda to chyba zamówię zgrzewkę ostatnich sztuk z Allegro. Ten zapach wart jest wygórowanych kosztów przesyłki  :wub: 

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...