Skocz do zawartości

Midori Traveler's Notebook (i wszystko, co z nim związane)


Iux

Polecane posty

  • Odpowiedzi 337
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ile ważą Wasze zestawy w wersji standard? Tak przykładowo notes, kalendarz i przezroczysta saszetka. Podoba mi się (w głębi duszy zawsze byłam Indianą, Old Shatterhandem i Jamesem Bondem... tylko w jakiejś takiej tchórzliwej wersji), ale nie wiem, czy nie będzie zbyt ciężki do codziennego noszenia. Mam obecnie bardzo lekki kalendarz, ale papier jest w stylu "pergamin ultra light"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój, 3 wkłady notesowe, wkład z plastikową saszetką (w momencie ważenia w niej były jakies karteczki, 3-4 pocztówki) - 410 gram.

Mnie jakos nie przeszkadza ta waga w codziennym noszeniu, a w torbie oprócz tego mam kalendarz moleskine (ale w miękkiej okładce)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał być cienki...

49ed6c9da9e705dbmed.jpg

2329e963da6550f3med.jpg

To się zawsze tak kończy  :D

ja pewnie dorzuce jeszcze jeden wkład - jako zestaw podstawowy (4 notesy), a na kolejny rok do zestawu podstawowego dojdzie kalendarz...

 

A co to za wkład ten ostatni, na spodzie (w plastikowej okładce) PanAm - nie, chyba za żółty. Wkład z karteczkami przylepnymi?

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Midori ogłosiło nowości na 2016 rok:

http://www.travelers-company.com/topicsinfo/topics-2016/topics-2016-2

http://www.travelers-company.com/products/10th-anniversary-can-set

- pojawią się notesy "mini" rozmiaru 5cm (wysokość),

- wkłady do nich są w postaci luźnych kartek, komponuje się je więc samemu,

- w notesie mini da się pisać, Midori sugeruje zapisywanie ulubionych słów ;-)

- pojawi się na stałe kolor "camel". Wypuszczono go w przeszłości dwukrotnie (5-lecie i edycja specjalna), teraz będzie na stałe,

- pojawią się wkłady Sketch Paper, Lightweight Paper i Kraft Paper w rozmiarze Passport,

- oprócz notesu będzie pętelka na pióro w kolorze "camel", także wersja samoprzylepna,

- do zestawu naprawczego zostanie dodana gumka pasująca do koloru "camel" (razem 6 kolorów), oraz zapasowy sznurek na zakładkę (o co upominali się użytkownicy), zmieni się w związku z tym cena,

- wkład Kraft Paper będzie teraz na papierze Designphil (?),

- wkłady 001/002/003 w rozmiarze Passport będą teraz na papierze MD, bez perforacji (!), za to zwiększy się liczba stron do 64,

- wkład 005 w rozmiarze Passport będzie na papierze Lightweight z perforacją,

- pojawią się wkłady 008/009 w rozmiarze Passport.

Edytowano przez notesopis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "Mini" pewnie bardziej przyda się opakowanie - metalowa puszka, w której można trzymać normalnej wielkości wkłady.

Zapowiadana cena mini to 2800 JPY, czyli około 100zł o ile dobrze liczę. Słono :-/

Edytowano przez notesopis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, to cena w Japonii, chodziło mi raczej o rząd wielkości jakiego się można spodziewać. Uwzględniając koszty transportu, cło i podatki, upust dla dystrybutora, wyjdzie w Polsce pewnie jakieś 15-25% wyższa cena. Cena jakoś nie chce być proporcjonalna do powierzchni użytkowej notesu ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę spróbować Viscontiego z Mką, mam obawy co do czytelności jeśli będę pisał maczkiem :)

Chodzi za mną homo sapiens, tylko nie wiem czy będzie dobrą parą do MD(zbyt gruba kreska)

Wiesz co, lepiej spróbuj Fkę Viscontiego. Ja ostatnio próbowałam, pisałam Fką i ona jest taka pomiędzy F a M. Mka bedzie chyba jednak za gruba (za mokra?). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...