Skocz do zawartości

Midori Traveler's Notebook (i wszystko, co z nim związane)


Iux

Polecane posty

  • Odpowiedzi 337
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie wiedziałem właśnie jak się będzie trzymać okładki. W ramach testów pętelka Leuchtturm jest przyklejona do plastikowej kieszonki. Trzyma się mocno, acz usunąć byłoby trudno. Problemem (?) tej pętelki jest z kolei to, że wewnątrz znajduje się jeden z brzegów plastikowej części, lekko ocierając się o pióro/długopis.

 

Jak ktoś przyklejał do okładki kieszonki, czy coś innego, to pewnie się podzieli praktyką.

 

W przypadku notesów Leuchtturm irytowało mnie też że do każdego zeszytu trzeba by dokupować nową pętelkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pętelka Leuchtturm też mi niespecjalnie spasowała. Też na cienkie pióra się raczej nadaje, ale TWSBI 580, czy Al-Star - to już bida. Gumka się nie rozciąga aż tak bardzo, no i wykonanie tego ustrojstwa... hmmm - dyskusyjne...

 

Cóż poradzę, że mam same grubasy ;) Pozostanę jednak przy etui, choć jeśli ktoś bardzo chce, to w necie jest cała masa pomysłów jak sobie zrobić samemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie przybytki, pasmanterie się nazywają. Można tam kupić za grosze dowolne gumki. Ba! Można kupić nawet igły i nici, które pozwolą z płaskiej gumki uszyć pętelkę. Jedyne, czego trzeba to odrobina wyobraźni i minimum zdolności manualnych ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pan ładnie uśmiechnie, zarzuci dowcipem (tylko nie zboczonym!), odpali piątkę ekstra, to i pani w pasmanterii pomoże z tą gumką :D (to wersja dla panów, którzy nie mają zdolności manualnych ani kobiet po ręką) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałam, że jajko zniosę... jajka nie ma, jest MT  :D Piękny brąz...
 
Jestem po prostu oczarowana. Napakowałam już trzy zeszyty, wkładkę z kieszonką zip. I od jutra testuje w boju!
 
Niestety, gumki do instalacji dodatkowych zeszytów wszędzie wyprzedane, więc używam tymczasowo systemu pt. "gumka recepturka" ;)
Trzymać trzyma, może ciut za luźno, zobaczymy  jak się będzie sprawdzać.
 
Jak już trochę poobcuję z TM, to podzielę się wrażeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałam, że jajko zniosę... jajka nie ma, jest MT  :D Piękny brąz...

 

Jestem po prostu oczarowana. Napakowałam już trzy zeszyty, wkładkę z kieszonką zip. I od jutra testuje w boju!

 

Niestety, gumki do instalacji dodatkowych zeszytów wszędzie wyprzedane, więc używam tymczasowo systemu pt. "gumka recepturka" ;)

Trzymać trzyma, może ciut za luźno, zobaczymy  jak się będzie sprawdzać.

 

Jak już trochę poobcuję z TM, to podzielę się wrażeniami.

 

Gratulacje :D Jak wrażenia? Jak kolor? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krystian_33

MT jest świetny, a brąz.. bardzo mi odpowiada. Kolekcjonuje już ryski ;)

Dopasowałam do MT Lamy Al-Stara w ciemnym fiolecie, kolorystycznie duet doskonały :) Do tego Tokiwa Matsu w środku ;)

Poszłam w ciepłe barwy, bliżej ziemi.. :) 

 

A jak się sprawuje Twój niebieściuch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... Też chyba pomyślę o Lamy Al-Star. Może niebieskie? Albo czarne matowe? I stalówka jakaś szeroka w myśl ułańskiej fantazji. A co tam! :D :D :D Fajno, że Twój zakup się udał! Mój Traveler's Notebook Blue Edition dociera się już w plecaku i torbie. System wkładów jest czaderski - machnę się na kalendarzowy na 2016 rok chyba bo notatnikowe mają ekstra papier. Ciekawe czy w kalendarzowych jest ten sam? Dopytam i napiszę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... Al-Star niebieski ma przepiękny kolor, dobrze Ci się skomponuje  :D

 

Myślę, że papier ten sam. Ja sobie na kolejny rok już dokupię kalendarz.

Ja właśnie z myślą o MT wzięłam AlStara ze stalówką M, bo moja Fka w Al Sporcie jakby mniej atramentu na papierze midori podawała i wydaje się bardziej sucha, przez co litery wyblakłe, do tego muszę pisać już super małymi literkami. 

Natomiast zielony Tokiwa płynący z Mki AlStara wygląda na papierze Midori cudownie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z Kaweco jest problem z tymi stalówkami. Ciągle coś i reklamacje. Lamy będzie w sam raz.

 

 


Natomiast zielony Tokiwa płynący z Mki AlStara wygląda na papierze Midori cudownie :)

Zazdroszczę B) B)

 

 

Myślę, że papier ten sam. Ja sobie na kolejny rok już dokupię kalendarz.

 

Lepiej dopytam bo to spory wydatek :rolleyes:

Edytowano przez Krystian_33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z braku czasu, gumki recepturki cały czas w działaniu. Wrzucam parę zdjęć mojego cuda, z dodatkową prezentacja gumek ;)

Kolorystycznie się zgrywają, najmniej ciekawie wygląda to już pomiędzy stronami... ale do przeżycia ;)

 

 

 

92710a86afb0.jpg

d49577b70ed4.jpg

ca2aa6251d69.jpg

9eabd3eea266.jpg

614ec79f13e5.jpg

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie prościej, choć te gumki z zestawu są z węzełkiem, recepturki bez. 

Do tego recepturki nieco większe, więc jakoś pewniejsza ich byłam w momencie instalowania.

 

To oczywiście tymczasowe rozwiązanie, ale jak to z tymczasowymi rozwiązaniami bywa... czasem zostają na dłużej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...