Skocz do zawartości

Carene vs. Parker Sonnet


Polecane posty

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Poniżej moja poglądowa fotka, wykonana przed chwilą, nie zgadzam się ze złą opinią wobec Frontier-a.

To porządny, tani wół roboczy.

Widać że F-ka pisze dość grubo.

Nie mam z tym piórem żadnych problemów, no może poza nieco luźną skuwką (na ostatniej fotce to widać), ale to nie powoduje iż pióro od razu wysycha.

Sorki za literówkę na fotce ;)

 

Luźna skuwka w Sonnetach to też norma po kilku latach.

Jakoś nie umieją tego opanować, albo "planowane starzenie" i po kilku latach pióro do wymiany/serwisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie rezygnuje z pomyslu na sonneta po niektorych komentarzach, ktore zasialy we mnie nowe watpliwosci.. sklaniam sie teraz ku expertowi badz prelude. dawno temu tez chodzilo za mna takie proste pioro tej malej wloskiej firmy delta. czytalam cos o nim dawniej na forach glownie niemieckich, ze pioro jest ciekawe i niebanalne i dobrze pisze. chodzi o proste pioro z tej firmy delta italiana kolor kosci sloniowej, stalowka ze stali. czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym piorem? to pioro wg mnie ma taki nostalgiczny wyglad i podoba mi sie bardziej niz niektore klasyki tego typu z innych firm. to jakas firma z tradycja rodzinna i wykonuja te piora recznie z zywicy akrylowej. bardzo jestem ciekawa tego piora, ale nigdy go nie widzialam "na zywo".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdym mi się dobrze pisze z tych piór (Prelude/Sonet/Expert).

Myślę że najlepiej zrobisz jak pójdziesz do jakiegoś sklepu gdzie mają te piórka i poprosisz o ich wypróbowanie, albo przyjdź na jakieś klubowe spotkanie ;)

Każdy ma własne upodobania, więc wypróbowanie przed zakupem jak najbardziej polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postawilam na poczatku na sonneta, ale pod wplywem komentarzy zrezygnowalam z tego pomyslu. poniewaz jednak podoba mi sie to pioro optycznie, postanowilam kupic experta deluxe bo wydalo mi sie podobne. niestety musialam oddac, bo nie podoba mi sie jednak... szukam teraz alternatywy tanszej do carene.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój były Sonnet gładkością stalówki nie porażał, przepływem też, za to nadrabiał wyglądem. W cenie okołosonnetowej można się pokusić o zakup Watermana L'Etalona z genialna wg mnie złotą stalówką F. Jeszcze nie znalazłem pióra z lepszą stalówką, tylko gabaryty i waga są tutaj solidne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...