Skocz do zawartości

Pomoc w rozpoznaniu modelu Montblanc (podróbka)


Kams8k

Polecane posty

Witam zostałem posiadaczem długopisu Montblanc, dostałem go od Dziadka z Anglii w spadku z między innymi 2 piórami tej samej firmy (ale ich wartość i modele znam) i innymi rzeczami nie związanymi z tematem. Służyły Dziadkowi głównie do podpisywania umów biznesowych itd. Jest to pewny oryginał, więc interesuje mnie czy ktoś jest wstanie rozpoznać model. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

Kilka fotek :

 

post-3426-0-90287700-1420378601_thumb.jpg

post-3426-0-51168900-1420378719_thumb.jpg

post-3426-0-67409200-1420378771_thumb.jpg

post-3426-0-30797600-1420378807_thumb.jpg

post-3426-0-80907900-1420378610_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No chyba jesteś po prostu amatorem bo etui jest akurat sprawdzone w sklepie i jest autentyczne długopis leżał akurat w moim drugim domu i nie mogłem sprawdzic. 

Jeśli ci po prostu żal że takiego nie masz to się nie wypowiadaj  bo znawcą niestety nie jesteś bo etui jest nie z tego długopisu i jest sprawdzone pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jesteś po prostu amatorem bo etui jest akurat sprawdzone w sklepie i jest autentyczne długopis leżał akurat w moim drugim domu i nie mogłem sprawdzic.

Jeśli ci po prostu żal że takiego nie masz to się nie wypowiadaj bo znawcą niestety nie jesteś bo etui jest nie z tego długopisu i jest sprawdzone pozdro.

Hahahahahaha, kolego, spokojnie. Ogarnij sobie najpierw, kogo nazywasz amatorem, a potem wygłaszaj śmiałe tezy, pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam, że nazwanie Alveryna amatorem to niezłe faux pas :D (zwłaszcza z klawiatury kogoś, kto rejestruje się i od razu przychodzi z "prośbą")
Alveryn, widzisz! Zszargałeś pamięć dziadka! Shame on you!  :roflmho:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo żal, bo nie widziałem jeszcze tej wersji etui MB z takim krótkim językiem i o takiej fakturze skóry. Ale skoro masz pisemne potwierdzenie z butiku, to wszystko jasne.

@bosa, każdy się może czasem pomylić, zawodowcem od MB przecież nie jestem.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Nikogo nie chciałem  obrazic  po prostu sprawdzałem etui w warszawie więc nie rozumie dlaczego ktoś kto nie jest pewien wypowiada się że jest podrobione i udaje że się zna. Długopisu nie miałem przy sobie więc nie mogłem sprawdzic dlatego pytam tutaj długopis może byc podrobiony ale nie o to pytałem tylko jaki to model. po za tym mam dwa pióra warte około  2 tyś sztuka ale te akurat mam sprawdzone i pewne więc nie wiem czemu ten długopis miał by byc  akurat podrobiony. pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Przepraszam Nikogo nie chciałem  obrazic  po prostu sprawdzałem etui w warszawie więc nie rozumie dlaczego ktoś kto nie jest pewien wypowiada się że jest podrobione i udaje że się zna. Długopisu nie miałem przy sobie więc nie mogłem sprawdzic dlatego pytam tutaj długopis może byc podrobiony ale nie o to pytałem tylko jaki to model. po za tym mam dwa pióra warte około  2 tyś sztuka ale te akurat mam sprawdzone i pewne więc nie wiem czemu ten długopis miał by byc  akurat podrobiony. pozdrawiam

No i powiało gimbazą w Nowym Roku ;)

 

Szanowny Nowy Użytkowniku. Wzruszyła mnie Twoja historia oraz chroniczna niechęć do formułowania wypowiedzi poprawną polszczyzną ;). Skoro jesteś taki super pewien oryginalności i zajebistości swoich gadżetów, to bądź łaskaw podzielić się owym PISEMNYM potwierdzeniem powyższego. Zdaje mi się, że butik MB takie coś wystawia. Póki co, mamy słowo przeciw słowu. Na temat wypowiedziałeś się Ty, czyli - jak rozumiem - laik, oraz osoba, która zna się na rzeczy, bo naprawiła i serwisowała tego towaru prawdopodobnie więcej, niż Ty w życiu widziałeś. W moim rankingu: 1-0 dla @Alveryna.

 

Jest tu też co najmniej kilkadziesiąt osób, które, jak sądzę, mają w swoich szufladach po kilka-kilkanaście MB znacząco przewyższających wartością te Twoje super-świetne modele od podpisywania umów biznesowych (przy tym to już uśmiałem się jak norka). Uwierz, kwota 2000 zł za sztukę na nikim nie robi tu wrażenia. Jeśli wpadłeś się pochwalić, to słaby strzał. Jeśli coś przehandlować, to już raczej też pozamiatane, bo tu pies z kulawą nogą tych cudeniek od Ciebie nie kupi. Chociażby za prezentowany przez Ciebie - nie bójmy się tego określenia - poziom chamstwa i grubiaństwa ;)

 

Jeśli nie zrozumiałeś, co mam na myśli, to wypowiem się prościej: to TY masz sprawę do nas, a nie odwrotnie. Możesz co najwyżej grzecznie prosić o radę lub podpowiedź, a my możemy (lub nie) jej udzielić. Jeśli Cię to nie satysfakcjonuje, albo masz dalsze uwagi co do kompetencji Forumowiczów, to butiki MB są czynne także w niedzielę. Polecam spacer.

 

Możesz też wystawić te swoje precjoza (trudne słowo) na portalu aukcyjnym. Najlepiej za 2000 zł sztuka. Tylko pamiętaj, że sprzedaż podróbek wyczerpuje znamiona czynu z art. 286 §1 kk, za co można popierdzieć w pasiak do 8 lat. Zastanów się więc poważnie, czy aby na pewno dysponujesz kwitem potwierdzającym autentyczność tych gadżetów oraz potrafisz wskazać źródło ich faktycznego pochodzenia (paserów też w tym kraju nie lubią). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog Montblanc, który mam, podaje, że były dwie limitowane edycje tych piór, natomiast ani słowem nie pisze o długopisach. W innych modelach podawane są ilości długopisów z limitów, ale w tym modelu tego nie ma. Wg katalogu nie było długopisu z tego modelu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama podróba, jak mój kupiony w Turcji. Tylko, że ja dałem za niego dziesięć razy mniej. Ktoś się nabiera i pewnie to kupi. Pod wpływem upałów słonecznych kupiłem to badziewie, bo pan w sklepie nie ukrywał, że to podróba. Choć, kiedy upał zelżał, doszło do mnie, że to było bez sensu, ale błąd już zrobiłem i teraz leży u mnie ten wyrzut sumienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zostałem posiadaczem długopisu Montblanc, dostałem go od Dziadka z Anglii w spadku z między innymi 2 piórami tej samej firmy (ale ich wartość i modele znam) i innymi rzeczami nie związanymi z tematem. Służyły Dziadkowi głównie do podpisywania umów biznesowych itd. Jest to pewny oryginał, więc interesuje mnie czy ktoś jest wstanie rozpoznać model. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

Kilka fotek :

 

attachicon.gifIMG_5838.JPG

attachicon.gifIMG_5836.JPG

attachicon.gifIMG_5839.JPG

attachicon.gifIMG_5840.JPG

attachicon.gifIMG_5834.JPG

 

Ordynarna podróbka. Nic dodać, nic ująć. Cieszę się, że wypłynęła na forum zanim trafiła na sprzedaż. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wredny dziadek...

Ciekawe, że zawsze dostawcą takich "prezentów" (także zegarków Patek, Rolex, Omega - kupę takich wątków można poczytać na forum o zegarkach) jest dziadek, wujek z Niemiec, mąż, który wraca z misji w Iraku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

A to wredny dziadek...

Ciekawe, że zawsze dostawcą takich "prezentów" (także zegarków Patek, Rolex, Omega - kupę takich wątków można poczytać na forum o zegarkach) jest dziadek, wujek z Niemiec, mąż, który wraca z misji w Iraku...

nie ma to jak patek znaleziony na strychu, nalezacy do bogatego dziadka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...