Skocz do zawartości

Pióro Lamy Safari


Polecane posty

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czytam i czytam wiec i cos od siebie dodam.

 

Niestety, ale nie mam dobrych doswiadczen z piorami LAMY ostatnio.

 

CP1 zakupione ze stalowka F pisalo jak M (albo jeszcze grubiej). Dokupiona stalowka EF skrobala strasznie wiec pioro wyladowalo u Pitera :) [ weel done ;)]

 

Lamy 2000 EF po pierwszym napelnieniu zostalo natychmiast odeslane do sprzawcy i teraz poczekam sobie na nowe.

 

Dlatego niesamowicie zadowolony z mojego pierwszego Pilota Custom 74 (F) trzymac sie jednak bede japonskiej produkcji ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem zdania, że Lamy Safari to najbrzydsze pióro jakie widziałam (a w sumie dużo nie widziałam), ale jest chwalone i być może zakupię sobie do pracy, bo potrzebuję solidnego, cienko piszącego i żeby żal nie było w razie w. Mam pół roku na przemyślenia, bo do pracy wracam we wrześniu, i mam pytanie, czym właściwie się różni Safari od Al-star? Któreś jest lepsze? Solidniejsze? Stalówki piszą porównywalnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i mam pytanie, czym właściwie się różni Safari od Al-star? Któreś jest lepsze? Solidniejsze? Stalówki piszą porównywalnie?

 

Stalówki są te same, różnica tkwi w korpusie i skuwce, w Al-Star jest aluminium - mocniejsze acz droższe, a w safari plastik...

 

mam oba i raczej polecam Al-Star-a...

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

Też uważałem, że nie jest to pióro ładne, mimo to je kupiłem, bo oczekiwałem dobrego pisania. W sumie podoba mi się. Sekcja i stalówka są brzydkie, ale zamknięte ma to coś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się to pióro bardzo podoba, szczególnie właśnie w wersji mat z czarną stalówką (co za prostota formy). Pióro jest bardzo lekkie, przyjemne w dotyku i wygodne w trzymaniu. Pisze się bardzo dobrze, określiłbym "miękko". Jak na mój gust, stalówka F pisze nieco za grubo. Niestety przegrałem walkę z żoną o to pióro i nie mam szans na codzienne używanie. Syn (lat 10) ma od paru miesięcy wersję Vista (przezroczysty plastik) i jest bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już zaczynam rozumieć dlaczego nie widzę różnicy - bo do tego trzeba by dotknąć, a przez google się nie da pomacać.

Al-star ma ciekawszą kolorystykę, skoro też wykonanie solidniejsze to raczej wybór oczywisty.

I jest zimne  :wub: To zdecydowana przewaga Al-Stara nad plastikiem ;)

Stalówka EF wymiata, nie drapie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Zastanawiam się nad Lamy Safari EF, trochę obawiam się, że stalówka będzie drapała. Mam tera Pilota MR ze stalówka M, ale linia jest jak dla mnie za gruba, mam wrażenie, że pióro podaje za dużo atramentu.

EF w moim Safari nie drapie ☺

ale nie jest tak cienka jak EF w Studio

i jest "bardziej mokra"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...