Skocz do zawartości

Jinhao 160 Celluloid


Gość

Polecane posty

Przyznam szczerze, że szukałem pióra Jinhao lub Baoer na ebay`u od jakiegoś czasu. Nie ukrywam, że jestem zaintrygowany wysypem chińskiej produkcji. Jednak miałem dwa warunki: zakręcane skuwki i niezbyt fikuśny wygląd. Kiedy znalazłem na allegro ofertę wspomnianej już tutaj hurtowni z Wrocławia zadałem proste pytanie o zakręcane pióra i dostałem odpowiedź bardziej precyzyjną i konkretną niż od chińskich sprzedawców na ebay. Ten model zainteresował mnie najbardziej i zdecydowałem się po krótkim namyśle zobaczyć, co też w ryżowej trawie piszczy. Jak się okazało piszczy nie tak cieniuchno.

[za importerem - firmą Aris]:

stalówka: pozłacane 18kgp, z końcówką z iridium,

grubość śladu ok. m

system napełniania atramentu: tłoczek (konwerter), standardowe naboje

wymiary po zamknięciu: 13,2 cm

średnica: 12 mm

waga: 38 gr

Jedna uwaga co do koloru atramentu. To jest Waterman Encre Violette, który dziś zawładnął moim nastrojem. Jest to kolor absolutnie piękny, a to, co zrobił z nim mój skaner to jest skanersyństwo.:/ No. Na zdjęciach pióra kolor atramentu wygląda znacznie lepiej.

jinhao160celluloid003ne.jpg

jinhao160celluloid001ne.jpg

jinhao160celluloid007ne.jpg

I pisanie:

003jtv.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro bardzo ładne

A cellulolid z tego co pamiętam, nieźle się pali, dosłownie bucha ogniem, kopci przy tym ;)

A tak na serio, to celluloid powinien przy uderzaniu o sztywny element (np blat stołu) wydawać taki bardziej metaliczny odgłos, sztywny, suchy, taki trzask odrobinę, ale mniej niż polistyren, a samo uderzenie nie powinno być tłumione.

Wydaje się to być abstrakcyjne, ale w wielu przypadkach na słuch można rozpoznać z czego coś jest wykonane ;)

Postukajcie kilkoma przedmiotami, i spróbujcie zapamiętać odgłos, wydaje się to być abstrakcyjne, ale działa np.

linijki, ekierki itp są wykonane z polistyrenu - dźwięk jest bardziej metaliczny, trzask, a samo uderzenie sztywne, nie wyczuwa się miękkości amortyzacji

butelki są wykonane z pet-u - uderzając gwintowanym końcem gdzie plastiku jest więcej słyszymy podobne "sztywny" odgłos jak przy polistyrenie, ale da się wyczuć delikatną amortyzację

korki do butelek są wykonane z PE-HD lub PP są one o wiele bardziej miękkie w uderzeniu, amortyzują uderzenie, a sam odgłos jest taki miękki, jakbyśmy uderzali coś co znajduje się pod powierzchnia jakiegoś oleju

Jest to sprawa wyczucia i osobistej percepcji, ale przy odrobinie wprawy można coś ocenić na słuch, dźwięk celluloidu jest pomiędzy PS a PET (aczkolwiek może to podlegać zmianie w zależności od rodzaju i ilości użytych modyfikatorów w tworzywie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio, to celluloid powinien przy uderzaniu o sztywny element (np blat stołu) wydawać taki bardziej metaliczny odgłos, sztywny, suchy, taki trzask odrobinę, ale mniej niż polistyren, a samo uderzenie nie powinno być tłumione.

linijki, ekierki itp są wykonane z polistyrenu - dźwięk jest bardziej metaliczny, trzask, a samo uderzenie sztywne, nie wyczuwa się miękkości amortyzacji

Skomplikowane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...