Skocz do zawartości

Sheaffer 100 Gift Collection dziwna stalówka


jarko82

Polecane posty

Pióro miało być emką, ale na wielu papierach pisze efką. Jedynie na tych "mokrych" widać ślad emki. Pióro ma następującą wadę: odwrotna strona stalówki nie jest symetryczna(spływak?). Być może dlatego pióro nie pisze emką? Nie mogę wstawić zdjęcia. Czy jest sens reklamować pióro? Pomóżcie.

 

PS. Po pierwszym zatankowaniu na papierze antra pisało jeszcze emką. Teraz na wielu pisze efką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był na Twoim miejscu, zacząłbym jednak od samodzielnej próby przesunięcia stalówki. To nic trudnego, w GC100 da się ją przesuwać dosyć łatwo, sam spływak (ta czarna plastikowa część) jest przymocowany na stałe do sekcji.
Trzymając pióro w pozycji pokazanej na zdjęciach, delikatnie naciskaj na stalówkę od prawej strony blisko końcówki.

Edytowano przez N.I.B.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówka naprostowana, ale pióro nadal pisze nie jak emka tylko jak efka. Taki Parker Jotter na naboje ma o niebo lepsze pismo. ZStraciłem serce dla Sheaffera i dla piór powyżej 100 PLN. Planuje jutro kupic sobie jakieś tanie w lokalnym papierniczym. Na pocieszenie.

Edytowano przez jarko82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100 też są rozbieralne.

Przepraszam, coś pomyliłem. Rzeczywiście spływak i stalówkę można wyjąć z sekcji.

Stalówka naprostowana, ale pióro nadal pisze nie jak emka tylko jak efka. Taki Parker Jotter na naboje ma o niebo lepsze pismo. Straciłem serce dla Sheaffera i dla piór powyżej 100 PLN. Planuje jutro kupic sobie jakieś tanie w lokalnym papierniczym. Na pocieszenie.

A nie jest przypadkiem tak, że ta stalówka Sheaffera jest dla Ciebie po prostu za cienka? Może wrzuć próbkę pisma i ocenimy, czy daje kreskę jak w "przeciętnej" M-ce. Parkery, szczególnie te tańsze, są znane z grubej linii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam setkę z "F" i pisze tak jak niejedna EF, ale to akurat w nim lubię - mokra cienka kreska :)

 

A u Ciebie może coś nie tak z przepływem? Wymocz przez noc pióro (sekcję) w wodzie z kroplą płynu do naczyń, wypłucz, wysusz, zatankuj i wróć powiedzieć, jak się zachowuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, coś pomyliłem. Rzeczywiście spływak i stalówkę można wyjąć z sekcji.

A nie jest przypadkiem tak, że ta stalówka Sheaffera jest dla Ciebie po prostu za cienka? Może wrzuć próbkę pisma i ocenimy, czy daje kreskę jak w "przeciętnej" M-ce. Parkery, szczególnie te tańsze, są znane z grubej linii.

Mam starego Parkera Jottera o stalówce M, równej stalówce B Lamy. Pisze na naboje niezawodnie już długie lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...