Skocz do zawartości

Pióro forumowe 2014: Wiland PWF


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 198
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Na deser, po losowaniu, publikujemy przygotowany przez Wilanda materiał opisujący projekt:

 

Pióro PWF jest w całości wykonane z ebonitu -  jednego z podstawowych, a w chwili obecnej symbolicznych materiałów używanych do produkcji piór.

Korpus i skuwka mają wykończenie w połysku natomiast obsadka matowe.

 

Zamysł projektu jest następujący - zamknięte pióro to materiał - ebonit. Pióro nie szuka swojej formy, wręcz przeciwnie - przyjmuje formę materiału - pałeczki ebonitu. Po otwarciu ukazuje się matowa obsadka która jak aksamitny postument niesie na sobie złotą stalówkę - skarb zamknięty w materiale.

 

PWF1.jpg

 


Skuwka jest jak wieko pudełka - nasunięta na obsadkę - zamyka pióro i chroni stalówkę. Obsadka powtarza czystą formę pióra - to również pałeczka materiału. Zmienia się powierzchnia - ebonit matowieje -oddaje pierwszeństwo stalówce, która lśni niczym złocona kopuła wieży.

 

Sygnatura wraz z edycją pióra została schowana, jest tajemnicą, sekretem zachowanym dla tego kto piórem pisze. Odkręcając obsadkę odkrywamy pierścień z sygnaturą WILAND oraz numerem edycji np. 6/7.

 

PWF2.jpg

 

PWF4.jpg

 


Edycja siedmiu piór WILAND PWF nawiązuje do idei wspólnoty i łączenia. Poszczególne elementy projektu tworzą obiekt składający się z siedmiu piór i siedmiu podstawek. Po rozdzieleniu każde pióro jest włożone w jeden z siedmiu otworów przynależnej do niego podstawki. Pozostałe otwory są puste, niosąc informację o całości, której składową jest każdy pojedynczy egzemplarz. W ten sposób każde z siedmiu piór przypomina o istnieniu pozostałych i dąży do ich ponownego połączenia.

 

pwf_a.jpg

 

WILAND PWF jest piórem nabiurkowym. Skuwka nie jest połączona z piórem a jedynie nasunięta, to pozwala na bardzo wygodne wyjmowanie i odkładanie pióra na miejsce. Powstaje sytuacja, w której skuwka wyodrębnia się i tworzy razem z podstawką jednorodny element spoczynkowy dla pióra.

 

PWF5a.jpg

 

PWF5b.jpg


 


Edytowano przez ArielN
Dodano zaginione zdjęcie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 to ja? :o  :unsure:  :blink:

O żesz! :rolleyes:

Prawdę powiedziawszy nie bardzo wierzyłem, bo zazwyczaj w losowaniach mam mniej szczęścia. To tylko pozostał jeden drobiazg, ale damy radę. Choćby nie wiem co!

Dzięki Marcin za dodatkowy opis. Tym bardziej mi się ten projekt podoba :D.

Gratuluję pozostałym wygranym. Współczuję (ale bez przesady - nie zrezygnuję) tym, którzy mieli tym razem mniej szczęścia.

Dziękuję organizatorom za pomysł.

:thumbup:

Do zobaczenia 13-go.

Edytowano przez adamon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porzucaj nadziei, może ktoś nie dotrze na spotkanie ;)

Mogłeś to ująć bardziej poetycko:

 

Nie porzucaj nadzieje,

Jakoć się kolwiek dzieje:

Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,

A po złej chwili piękny dzień przychodzi

 

:)

Bardziej optymistyczne niż Baka, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety, ku rozpaczy Lpaprockiego, praca pokrzyżowała mu plany. Przykro nam :(. Na pocieszenie dodam, że wkrótce pojawią się kolejne przedsięwzięcia forumowe  :thumbup:

 

Z uwagi na brak możliwości odbioru pióra przez Lpaprockiego osobiście lub przez umyślnego, zwróciliśmy się do Michalopa i Endera, którzy mieli mniej szczęścia w losowaniu (lista rezerwowa). Do odbioru pióra gotów był Ender, więc tym samym zastąpił Lpaprockiego na liście.

 

Gratulujemy Ender :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ku rozpaczy Lpaprockiego, praca pokrzyżowała mu plany. Przykro nam :(. Na pocieszenie dodam, że wkrótce pojawią się kolejne przedsięwzięcia forumowe  :thumbup:

 

Z uwagi na brak możliwości odbioru pióra przez Lpaprockiego osobiście lub przez umyślnego, zwróciliśmy się do Michalopa i Endera, którzy mieli mniej szczęścia w losowaniu (lista rezerwowa). Do odbioru pióra gotów był Ender, więc tym samym zastąpił Lpaprockiego na liście.

 

Gratulujemy Ender :)

 

 

Ufff,...

 

Szczęście moje, w nieszczęściu kolegi,... ale mimo wszystko się cieszę... :D

 

Rittel normalnie prorok jesteś... ;)

 

Także do zobaczenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 6 months later...

×
×
  • Utwórz nowe...