Skocz do zawartości

Pióro forumowe 2014: Wiland PWF


ArielN

Polecane posty

Publiczne wyrażanie swoich poglądów nie ma nic wspólnego z "ogólnodostępnością" forum. Żeby na forum publicznie wyrażać swoje poglądy, musisz się zarejestrować. Ergo - forum ma dużo wspólnego z elitarnoscią. Na forum jest zarejstrowanych 1767 użytkowników. Pozostałe ponad 30 milionów obywateli naszego kraju nie może się wypowiadać na tym forum. Jeżeli to nie "elitaryzm", to już sam nie wiem co?

 

A jeśli chodzi o pierwszą część Twojej wypowiedzi, to pozostanę przy swoim zdaniu, że pióro jest forumowe, bo jest specjalnie dla uczestników forum opracowane.

 

jest ogólnodostępne. oprócz kilku działów można czytać bez konieczności rejestracji. w przeciwieństwie do FoP. tam to Panie Dobrodzieju dopiero (j)elita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Biorąc pod uwagę Twoje dotychczasowe poczynania, to radzisz sobie o niebo lepiej.

 

Przypomnijmy od czego zacząłeś:

 

Dziękuję bardzo za taką propozycję. Siedem piór? Pióra nas powinny łączyć, a nie dzielić. Bardziej  poronionego pomysłu dawno nie widziałem. Warunki?Osobisty odbiór? Czysta dyskryminacja, uprzywilejowany klub wewnątrz forum? Forum dwóch prędkości?  Z ulgą anonsuję: wypchajcie się.

 

I jeszcze rbit9n:

 

jest ogólnodostępne. oprócz kilku działów można czytać bez konieczności rejestracji. w przeciwieństwie do FoP. tam to Panie Dobrodzieju dopiero (j)elita.

 

Szanowni, nie karmmy już tych dwóch trolli.

Edytowano przez GranatowyPrawieCzarny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejże, moi drodzy, szarżujecie mocno na siebie. Dajcież spokój, jak proszę. Każdy z Was z osobna jest dla mnie osobiście ważną częścią tego forum, bez każdego z Was nie byłoby takie fajne jak jest, a zaraz ktoś się tu poobraża... Jak Was proszę, pozostańcie z różnicą zdań w pokoju. I nie dociekajcie już kto, kogo pierwszy i bardziej. Nie ma to sensu. No jak Was lubię i cenię, no proszę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elitarne to jest takie pióro:

gonroku-cross1.jpg

 

 

-niezwykle rzadkie (być może jedyny taki egzemplarz)

-nigdzie nie można go kupić ani zamówić, nawet jeśli się ma bardzo dużo pieniędzy

-wyróżnia się tym, że powstaje kilka miesięcy

-charakteryzuje się niezwykłą, wyrafinowaną sztuką maki-e

-reprezentuje japońską tradycję zdobnictwa, elitarną przekazywaną przez kolejnych mistrzów wąskiemu gronu uczniów

-jest jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne

-prezentuje klasyczne piękno sztuki japońskiej a nie bazuje na nadinterpretacji w stylu "jakie piękne pióro, minimalizm, sztuka użytkowa" - a wygląda jak kawałek pręta wyciętego z więziennej kraty.

 

Natomiast ebonitowy wyrób współcześnie wykonany na tokarce nigdy nie będzie piórem elitarnym choćby był egzemplarzem 1/1 z serii. Nawet jeśli zostanie dołączony do niego piękny certyfikat i eleganckie pudełko.

 

Dziś powstaje cała masa piór limitowanych i chyba niedługo będzie ich więcej niż tych produkowanych masowo... ;) Dlatego limitowane nie znaczy "elitarne", ale znaczy jedynie tyle: "dajemy limit, żeby nadać cech wyjątkowości poprzez wpisanie numerka, lepiej się sprzeda". "Dorzućmy piękny certyfikat, podpis autora i wtedy już mamy dzieło artystyczne".

 

Dziś limitowane są nawet serie kinder jajek :)

Edytowano przez namiki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie, że administracja nie odpowiada za warunek postwiony przez twórcę, obraża moja, i pewnie nie tylko moją, inteligencję. To nie twórca zarządza forum. On może sobie stawiać warunki, jakie zechce, ale akceptuje je lub nie i bierze za to odpowiedzialność administracja.

Nie znasz Smagi. ;)

Nie ma obowiązku kupić tego pióra. Projekt forumowego Wilanda wałkowany jest już ponad dwa lata na obu forach. To, co mamy teraz, jest prawdopodobnie wynikiem trudnego kompromisu, z czynnikami takimi jak koszty, liczba piór, walory użytkowe i zgodność z wizją artystyczną. Inaczej się widocznie nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Kasa by się znalazła, ale jak pomyślę, ze będę musiał się tłuc 500 km do Warszawy i 500 km nazad....

Nie można odebrać przez umyślnego?

zdrówka

 

Jak wyrazisz chęć zakupu, wylosują Cię, kupisz - to ja z dziką rozkoszą odbiorę to piórko za Twoim przyzwoleniem, a później wyślę Ci do domku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, jeżeli tylko umyślny będzie miał Twoje upoważnienie.

 

 

hmmm,… to zmienia grę,...

 

tylko wyrażę nadzieję, że nie notarialnie potwierdzone?...

 
 
a lista to teraz tak się ma...
 
 
1. lpaprocki

2. Pan_Q

3. Feem

4. konis

5. michalop

6. Ender

7....

 

no i już potrzeba losowania jest pewna... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tej opcji z zastępstwami przy odbiorze, ale doszedłem do wniosku że przedstawiciel Wilanda będzie jednak chciał uścisnąć dłoń prawowitemu właścicielowi/nabywcy pióra. Czyli jednak można znaleźć sposób jak się chce, i obejść warunek osobistego odbioru.

No teraz nastąpi wysyp chętnych - Foxy do dzieła!!! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Utwórz nowe...