Skocz do zawartości

Pióro forumowe 2014: Wiland PWF


ArielN

Polecane posty

Drodzy Forumowicze,

 

Pióra Wieczne Forum to szczególne miejsce, gdzie wokół pasjonującego nas tematu spotykamy się jako miłośnicy piór wiecznych, atramentu i papieru. 

 

Po ponad dwóch latach prac, po upływie niezliczonej ilości godzin poświęconych na burzliwe spotkania, po wielokrotnym pokonywaniu różnorakich przeszkód, szukaniu rozwiązań typowych i nietypowych problemów oraz pełnych emocji negocjacjach, nadszedł czas, aby zaprezentować przygotowane specjalnie dla Forumowiczów przez wyjątkowego artystę, Jana Smagę - tworzącego pióra Wiland, autora takich dzieł jak Aleksandra czy Muki - pióro forumowe PWF. 

 

Łączą nas, Pióromaniaków, nie tylko zainteresowania, ale też oczekiwania. Chcemy pisać piórami bardzo dobrymi pod względem walorów użytkowych oraz emanującymi pięknem wychodzącym poza granice. Szukamy sztuki użytkowej. Oto ona.

 

Wiland PWF:

 

P_1.jpg

 

P_2.jpg

 

P_3.jpg

 

P_4.jpg

 

P_5.jpg

 

P_6.jpg

 

P_7.jpg

 

O Wilandzie PWF:

 

Wiland PWF symbolizuje sposób funkcjonowania naszego forum. Każde z piór stanowi odrębną całość, ale połączone wszystkie razem tworzą to, czego indywidualnie nie byłyby w stanie. Tak jak my, Forumowicze, wnosząc własne doświadczenia i wiedzę, tworzymy razem prawdziwą skarbnicę dla pióromaniaków. Do piór dołączone są podstawki na biurko, które wspólnie złożone przyjmują kształt kubka na wszystkie Wilandy PWF. 

 

Ilość piór jest ściśle ograniczona do 7 egzemplarzy. Każde z nich posiada indywidualny numer. Do każdego z 7 egzemplarzy dołączony będzie certyfikat autentyczności zawierający dane konkretnego modelu i będący równocześnie imienną, dożywotnią gwarancją dla pierwszego właściciela.

 

Specyfikacja piór:

 

Materiał: ebonit

Stalówka: złota (14K), rozmiar M, jednobarwna;
System napełniania: nabój, tłoczek (konwerter);

System zamykania: na wcisk, brak gwintu, brak zatrzasku; 
Cena: 1350 PLN.

Wymiary:

  • długość zamkniętego pióra - 180 mm
  • długość otwartego pióra ze stalówką - 163 mm
  • średnica pióra - 13 mm
  • średnica obsadki - 10 mm
  • długość korpusu - 90 mm
  • dlugość skuwki - 90 mm
  • długość obsadki - 50 mm/60 mm

Jak zostać właścicielem Wilanda PWF?

 

Z uwagi na bardzo małą liczbę piór oraz ich wyjątkowy charakter, prawo do zakupu Wilanda PWF będzie można uzyskać wyłącznie w drodze losowania. 

 

Trzeba spełnić trzy warunki:

 

1. Być zarejestrowanym użytkownikiem Pióra Wieczne Forum od co najmniej roku;

2. Wpisać się na listę osób zdecydowanych na zakup pióra oraz uzyskać prawo do zakupu pióra w drodze losowania (zostać wylosowanym);

3. Odebrać pióro osobiście na grudniowym spotkaniu Forumowiczów w Warszawie, które odbędzie się 13 grudnia.

 

Brak spełnienia chociaż jednego z warunków powoduje utratę prawa do zakupu.

 

Forumowicze, którzy są zdecydowani na zakup Wilanda PWF i, w razie uśmiechu losu, osobisty odbiór pióra 13 grudnia na warszawskim spotkaniu, mogą od dziś wpisywać się na listę użytkowników, którzy wezmą udział w losowaniu (lista w poście poniżej). 

 

Osoby biorące udział w losowaniu zobowiązują się do wpłaty gotówką całości ceny za pióro jego twórcy 13 grudnia w Warszawie. 

 

Zasady i terminy losowania

 

1. Na listę można wpisywać się do 28 listopada, do godz. 23:59 czasu zimowego.
2. Losowanie zostanie przeprowadzone przez administrację forum w dniu 29 listopada o godz. 21:00. Wyniki zostaną opublikowane o godz. 21:15.

3. Losowanie zostanie przeprowadzone przy użyciu generatora liczb.

4. Rozlosowanych zostanie 5 z 7 piór. Numery piór zostaną przyznane na skutek losowania.

    Prawo do nabycia pozostałych po losowaniu dwóch piór posiada administracja forum.

 

Pozdrawiamy,

ArielN i Thay
Administracja PWF

Edytowano przez ArielN
Aktualizacja specyfikacji pióra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pióro niewątpliwie ładne i godne uwagi. Gdybym miał fundusze poważnie bym się nad nim zastanowił.

 

Zastanawiam się jednak, czy faktycznie piórem forumowym powinno zostać pióro, które z założenia dotrze do bardzo wąskiej grupy odbiorców? Nie chcę wyjść na malkontenta. Jestem przekonany, że właściciele Wilandów będą zadowoleni. Mam jednak wrażenie, że taka inicjatywa bardziej dzieli niż łączy :)

 

Żeby było jasne - jestem pełny uznania dla pracy, którą z Thayem i panem Smagą wykonaliście. Mam nadzieję, że mój komentarz nie zostanie źle odebrany.

 

Z pozdrowieniami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne pióro, genialna jest ta prostota formy. Do tego mocne podkręcenie unikatowości. Taki limit ma sens, choć ma też sporo wad (o zasadniczej wspomniał visvamitra). :) Nie skuszę się, bo nie mogę, ale muszę powiedzieć, że z tego, co widać tutaj to limit przez wielkie "L". Dla mnie - wydarzenie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visvamitra,

 

zwróciłeś uwagę na bardzo istotny aspekt. Właścicielem Wilanda PWF, pomimo jego ograniczonej dostępności, ma szansę zostać każdy aktywny użytkownik PWF. Nie trzeba pióra nabyć, aby być zaangażowanym w przedsięwzięcie. A to właśnie wspólna idea i zabawa łączy :)

 

Pióro forumowe, które było dostępne dla dużej grupy odbiorców już użytkownicy posiadają (Lamy Safari PWF). Wiland PWF to nie jest jedyna niespodzianka w niedługiej perspektywie, więc warto mieć oczy otwarte. O właśnie w ten sposób -> :w00t:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili chciałem napisać coś w stylu, że generalnieo matko. Ale w sumie, jak pomyślałem... Koncepcja czegoś tak wyjątkowego (w skali áwiata!), jest ciekawa i w sumie, mimo sporej ceny, dobra. Bo nie jest to kolejne zwykłe pióro z wytłoczobym PWF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za taką propozycję. Siedem piór? Pióra nas powinny łączyć, a nie dzielić. Bardziej  poronionego pomysłu dawno nie widziałem. Warunki?Osobisty odbiór? Czysta dyskryminacja, uprzywilejowany klub wewnątrz forum? Forum dwóch prędkości?  Z ulgą anonsuję: wypchajcie się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za taką propozycję. Siedem piór? Pióra nas powinny łączyć, a nie dzielić. Bardziej poronionego pomysłu dawno nie widziałem. Warunki?Osobisty odbiór? Czysta dyskryminacja, uprzywilejowany klub wewnątrz forum? Forum dwóch prędkości? Z ulgą anonsuję: wypchajcie się.

Przeszadzasz. Gdyby był to kolejny lamiacz, to by było nudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy i w inicjatywę włożono na pewno sporo pracy oraz determinacji jednak średnio podoba mi się pomysł losowania, ale jestem skłonny go zrozumieć. Jednak jak dla mnie kwestia konieczności odbioru pióra w Warszawie powoduje że z miejsca rezygnuję z każdej tego typu inicjatywy. Rozumiem, że w Warszawie był ostatnio FPD, ale bądź co bądź na tym jednym mieście świat się nie kończy... (żeby nie było - do Krakowa w którym mieszkam od około 9 lat też nie jestem jakoś szczególnie przywiązany ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszadzasz. Gdyby był to kolejny lamiacz, to by było nudno.

Nie chodzi o nudę. Dla mnie "forumowy" oznacza "dla użytkowników forum", a nie dla "niektórych użytkowników forum". Decydującym kryterium powinna być tylko chęć zakupu takiego pióra (i możliwości finansowe, rzecz jasna). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilanda to ja mogę sobie sam kupić, albo dwa lub trzy. Pióro forumowe, powinno być, jak sama nazwa wskazuje, forumowe.

Z trzema możesz mieć problem. Aleksandry już nie ma, Muki, jak się ostatnio interesowałem, była jedna, a trzy egzemplarze Star to lekka przesada, IMHO.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze - jeszcze nie mam stażu ale za rok będę go miał i jestem zainteresowany piórem PWF :), przemyślcie czy pióro nie może być tańsze i bardziej dostępne dla wszystkich użytkowników forum, a przynajmniej większości :), osobistego odbioru w konkretnym terminie i miejscu pióra za 1350 pln to nawet nie komentuje (nie wystarczy wpłata do tego terminu?)

Edytowano przez Silesiaus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieprz imieniem Napoleon powiedział, że wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze. szczerze powiedziawszy, wyjątkowo cieszę się, że nie należę do tych równiejszych.

tally ho!

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pióro super, subtelne i z klasą, cena zrozumiała zważywszy na limit i producenta. Fajnie, że takie coś powstało i to faktycznie niespodzianka. Myślę jednak, że może być problem z losowaniem, nie wiem czy znajdzie się na tyle osób, które jednocześnie stać na to pióro i będą mogły je odebrać tego jednego konkretnego dnia w Warszawie.... ten ostatni warunek trochę dziwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trzema możesz mieć problem. Aleksandry już nie ma, Muki, jak się ostatnio interesowałem, była jedna, a trzy egzemplarze Star to lekka przesada, IMHO.

Przestaje mi się chcieć to komentować. Rachunki wskazują, że miałbym większą szansę na trzy Wilandy niż na jedno forumowe. Ale nie o to chodzi Jest wiele piór, także drogich, rzadkich, fantastycznych, upragnionych i ekskluzywnych, które można nabyć. Nie leży mi w żaden sposób instytucja wybrańców. Łączę się w opinii z rbitem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu lis przemykał polami w jasnym słońcu. Nadsłuchiwał, starał się schwytać w uszy każdy szmer w powietrzu. Był lisem. Człowiek zaś - jego potencjalnym wrogiem!

Przystanął, bo drogę zagrodził mu drewniany płot. Za nim wiło się tysiące poplątanych winorośli a z gałęzi zwisały wielkie, soczyste winogrona!

-Ukradnę trochę zanim przyjdzie właściciel - postanowił lis.

Skoczył i kłapnął zębami. Kiść winogron była niestety dla niego za wysoko. Szczękami chwycił tylko powietrze. Warknął ze złością. Był zły ale spróbował ponownie. Podbiegał i skakał. Podbiegał i skakał. Podbiegał i skakał...

Wreszcie zmęczony, zrezygnował. Powiedział do siebie:

- Wcale nie chciałem tych winogron. Są niesmaczne i kwaśne!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili chciałem napisać coś w stylu, że generalnieo matko. Ale w sumie, jak pomyślałem... Koncepcja czegoś tak wyjątkowego (w skali áwiata!), jest ciekawa...

 

Czasem tak jest, że największy absurd kiedy przechodzi ludzkie pojęcie podlega potem intelektualnemu usprawiedliwieniu :) na tym opiera się cała sztuka współczesna. Jak to powiedział Picasso: "Artysta musi umieć przekonywać ludzi o szczerości swoich kłamstw."   ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro jest piękne w swojej prostocie i robi wrażenie :)

 

Z oczywistych względów nie piszę się na listę (nie stać mnie, nie lubię Warszawy, nie mam wymaganego stażu), ale jeśli mogę coś powiedzieć, to moim zdaniem wymaganie wpłaty GOTÓWKĄ (i to tak pokaźną) w dzisiejszych czasach jest raczej nieroztropne. Kto będzie się tłukł przez Warszawę z najniższą krajową w kieszeni?

Edytowano przez iAndrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Utwórz nowe...