Skocz do zawartości

Akkerman Shocking Blue contra Diamine Majestic Blue


rbit9n

który?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. dla Ciebie:

    • Akkerman Shocking Blue?
      7
    • Diamine Majestic Blue?
      7


Polecane posty

no dobra. okłamałem Was. przyznaję się. otóż nieprawdą jest, że nauczyciele używają tylko atramentów czerwonych i adwentowych. zdarza się im używać niebieskich. takich jak Akkerman Schocking Blue, którego próbkę dostałem od przemiłej Kasi z turnusu trzeciego. jesteśmy na wczasach, w tych góralskich lasach. a dlaczego poprosiłem Kasię o tenże? a no dlatego, że chciałem go przyrównać do Diamine Majestic Blue, który posiadam od jakiegoś czasu. a że ostatnio pojawiły się głosy odnośnie podobieństwa palety Akkermana, do palety Diamine, postanowiłem porównać te dwa inkausty na własnej kartce.

 

kartka to biały, satynowy papier o gramaturze 90g z wypustu dla sieci LeClerc (esquisse marque repère). do porównania użyłem maczanki Leonardt IIIF oraz Mitchell Pedigree Round Hand 1 ½. pierwotnie miałem zamiar użyć piór wiecznych (parker 45 XF i pelikan M150 M), ale ze względu, że majestatyczny błękit ciężko się płucze (a i szokujący błękit podejrzewam o to samo), ograniczyłem się do w/w.

 

Fdw3YU.jpg

 

1lmSjL.jpg

 

jak widać, oba inkausty mają podobne cechy. połysk, rozmazywanie lekko zawilgoconą łapą, kolor, spłukiwanie wodą. czy jest to to samo? nie wiem i nie chcę wydawać kategorycznych sądów, ale na pewno są to bardzo podobne do siebie płyny i nie wiem czy takie podobieństwo może być przypadkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwości? Strzępienie, przepływ? Widziałeś jakieś różnice? Bo jeśli i tu trudno odróżnić jeden od drugiego, to nawet jeśli nie jest to dokładnie ten sam atrament, to wybór staje się oczywisty. W końcu atramentu nie kupuje się dla jego wewnętrznej struktury, lecz dla wyglądu i właściwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwości? Strzępienie, przepływ? Widziałeś jakieś różnice? Bo jeśli i tu trudno odróżnić jeden od drugiego, to nawet jeśli nie jest to dokładnie ten sam atrament, to wybór staje się oczywisty. W końcu atramentu nie kupuje się dla jego wewnętrznej struktury, lecz dla wyglądu i właściwości.

na tym papierze mało co strzępi. przepływu nie mogłem porównać, bo jak wspomniałem, nie używałem obu w piórze wiecznym, ale na maczance zachowywały się jednako. czyli tak samo mniej więcej się trzymały po zanurzeniu, tak samo spływały, tak zasychały. zaprawdę zaprawdę powiadam Wam, ja nie widzę różnic między nimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno oczywście formułować kategoryczne sądy. Podobieństwo jest duże, a to wskazywałoby na to, że jest ziarno prawdy w tym, co kiedyś czytałem na FPN na ten temat. Tam mowa była o niesprawdzonej plotce i na tym się skończyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić :).

Jakiś czas temu na innym forum (możliwe,że na fountain pen network ale pewna nie jestem) też trwała podobna dyskusja na ten temat. Także coś musi być na rzeczy..

Sam Akkerman nabrał wody w usta i nie odpowiada na pytania ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na innym forum (możliwe,że na fountain pen network ale pewna nie jestem) też trwała podobna dyskusja na ten temat. Także coś musi być na rzeczy..

Sam Akkerman nabrał wody w usta i nie odpowiada na pytania ;).

Tam, tam...:)

Napisałem do Akkermana pytanie już dawno temu, ale zamilkli faktycznie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...