Skocz do zawartości

Doświadczenie ze stalówką Medium-Fine


Mate

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow,

 

Pomyslalem, ze sie pochwale. Po wielu dniach oczekiwania, oplaceniu cel i podatkow w koncu w moje rece dostal sie  PILOT Custom 74  F nib :).

 

Pioro jest niesamowite - to moj pierwszy japonczyk i coz moge powiedziec - jest rewelacyjnie. Mknie pieknie po papierze zostawiajac cieniutka, acz soczystka linie.

 

No i tu wlasnie mam pytanie - czy mial ktos moze doswiadczenie ze stalowkami Medium Fine?

Jak badziej medium sa od japonskich Fine? Pilotem jestech zachwycony, ale chyba jestem bardziej EU Fine, wiec rozwazam zakup kolejnego japonczyka ale z grubsza stalowka...

 

Wybor padl na Sailora 1911 no tylko teraz MF czy M?

 

Pozdrawiam,

M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do zdania @piter22 - w Sailorze bierz MF i najlepiej 21k. Ja mam w swoim M-kę 14k i było z nią sporo zabawy, zanim zaczęła pisać tak, jak należy. Do tego jest to H-M, czyli twarda sztuka ;)

 

Poza tym, M-ka w Sailorze przypomina F-kę w Parkerze (zarówno pod względem szerokości kreski, jak też szczodrości w podawaniu atramentu). MF powinna być zbliżona do F-ki Pelikana. Tylko dobrze się zastanów, czy wolisz bardziej twarde czy sprężyste stalki - jeśli te drugie, to celuj raczej w wersje Soft...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Domyslam sie ze masz Mke?

Witam,tak mam "M",własciwie Córka ją odziedziczyła po mnie i też bardzo sobie Ją chwali.Stalka piszę jak cieńsza europejska "F",a wążne,ink Diamine bardzo lubi,niestety ink Sailor jest ciut,ciut za suchy tak subiektywnie mówiąc tfu pisząc,pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Czy Ktoś może coś powiedzieć o tym jak plasuje się MF? 

W temacie widziałem, że opinie się wykluczaly. 

Pytam w kontekście tego piora: sailor  KUROGANE JUNIOR MF 0,38.

Link do aliexpress

Moze przy okazji Ktoś będzie mógł napisać coś więcej na temat tego Piora bo na forum nic nie znalazlem. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez piornik
Dodałem tresc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...