Skocz do zawartości

Jak wywabić plamę z atramentu?


zutka

Polecane posty

Na rodzinnej imprezie pochwaliłam się piórem napełnionym atramentem Noodlera Black Swan in English Roses. Niestety, jeden z gości zaczął majstrować przy piórze,w wyniku czego wypływający atrament zawarł bliższą znajomość z jego spodniami. Problem polega na tym, że po praniu plama została, na dodatek w czerwonym kolorze. Spodnie są dżinsowe, ich właściciel mocno niepocieszony.

 

Do tej pory CHYBA nie poplamiłam ubrań atramentem (albo mam jakiś dobry proszek), więc nie wiem, czym doprać takie plamy. Vanish podobno nie działa. Czym usuwacie atramentowe plamy?

 

(temat jak z forum dla perfekcyjnych pań domu  :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pójdzie w świat wieść, że pióra ciekną :/ No ale ma nauczkę, że pióro to nie długopis i jak się nie wie to się nie kręci :D

Skoro jeansy to polecam pokombinować z sodą + sok z cytryny, ale głowy nie kładę, że podziała. Najlepiej z Nicponiem pogadać - może ma jakieś magiczne wywabiacze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Vanish nie działa :)

Plamę nadal mam i są to już teraz tylko spodnie robocze ;)

 

Dla odmiany dziś upaprałam się chyba wszystkimi atramentami, które mam i jak na złość zleźć nie chcą, dłonie mienią mi się od niebieskiego, przez zielony, czerwony/brązowy, różowy (?!), sino-papuziate coś, po pomarańcz... 

 

Dobrze, że zwolnienie jest, więcej czasu na kombinowanie.

Edytowano przez foxy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy te plamy nie schodzą niestety, jakby ktoś miał sposób to też chętnie przeczytam na przyszłość (choć wydaje mi się, że przetestowałam większość metod jak mi pióro wylało), ze skóry natomiast schodzi szybko spróbuj np coś ręcznie wyprać, albo po prostu wymoczyć te ręce w trakcie kąpieli w wannie i śladów być teoretycznie nie powinno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym miałam ciekawą sytuację: miałam zawieźć podanie o pracę, gdy podczas napełniania pióra wylał mi się na ręce atrament. Domyć go nie mogłam :D. Podanie zawiozłam dwa dni później, pracę dostałam.

Wyczytałam w necie też o amoniaku i wodzie utlenionej, jeśli spodnie wytrzymają, będzie można wypróbować wszystkie sposoby.

Foxy - życzę zdrowia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech spróbuje beckmann-a...

Mnie już potraktował z paroma ciuszkami i nie był "groźny" dla otoczenia...

Mają taki to atramentów i innych wynalazków...

Poniżej link... Trzeci od prawej...

http://www.dr-beckmann.pl/pl/specjalistyczne_odplamiacze_stain_devils_odplamiacze_precyzyjne/commodity/65/

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech spróbuje beckmann-a...

Mnie już potraktował z paroma ciuszkami i nie był "groźny" dla otoczenia...

Mają taki to atramentów i innych wynalazków...

Poniżej link... Trzeci od prawej...

http://www.dr-beckmann.pl/pl/specjalistyczne_odplamiacze_stain_devils_odplamiacze_precyzyjne/commodity/65/

a na czarny nie działa, dziady jedne no <_<  ale dobrze wiedzieć, że takie coś w ogóle jest. Zutka, może napisz jakbyś mogła, czy to w ogóle w praktyce zmyje tą czerwień :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech spróbuje beckmann-a...

Mnie już potraktował z paroma ciuszkami i nie był "groźny" dla otoczenia...

Mają taki to atramentów i innych wynalazków...

Poniżej link... Trzeci od prawej...

http://www.dr-beckmann.pl/pl/specjalistyczne_odplamiacze_stain_devils_odplamiacze_precyzyjne/commodity/65/

Mam mydełko z tej serii, odplamia wszystko, ale przed pierwszym praniem.

 

a na czarny nie działa, dziady jedne no <_<  ale dobrze wiedzieć, że takie coś w ogóle jest. Zutka, może napisz jakbyś mogła, czy to w ogóle w praktyce zmyje tą czerwień :)

Napiszę :) 

W ostateczności użyte zostanie coś tam sodu - jakiś odczynnik fotograficzny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...