Skocz do zawartości

Długopis lepszy niż pióro?


Thay

Polecane posty

  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego klips jest usytuowany w ten sposób. A czy to pióro ma skuwkę?

Ano po to, żeby można było pióro nosić w kieszeni stalówką do góry. Zawsze bowiem istnieje prawdopodobieństwo, i to dość wysokie, że kropelka atramentu może się urwać i wpaść do kieszonki, w której nosi się pióro, jeżeli klips umieszczono by tradycyjnie. W tym piórze, jak w wkład w długopisie, można schować do środka stalówkę, klikając na przycisk. Skuwka, przy takiej konstrukcji pióra, jest w tym piórze zbędna.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Głupim zaleceniem jest też nakaz używania tylko niebieskiego atramentu w piórze czy wkładu w długopisie.

U mnie zakaz (nieformalny) dotyczy wyłącznie czarnego (kopiarki) oraz zielonego (adnotacje na oficjalnych dokumentach oraz dziennikach podawczych), a poza tym - wolna amerykanka.

No, krążą również legendy o jednym z wyższych przełożonych, który sam używając wyłącznie zielonego Pelikana, KATEGORYCZNIE zabronił używania tego koloru podwładnym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wiele tematow pt. Pioro vs dlugopis. Ci ludzie zyja w czasach sredniowiecza! Najlepsze Parkery, piora sie rozlewaja, dlugopisem szybciej sie pisze, piora nie nadaja sie dla leworecznych itp! Czemu tak jest?!

Ależ to absolutna prawda. O pióra trzeba dbać znacznie bardziej niż o długopisy. Każde pióro, nawet najlepsze, niewłaściwie potraktowane, może wylać albo w ogóle odmówić współpracy..

Bardzo wiele piór, a zwłaszcza atramentów, nie nadaje się też dla osób leworęcznych.

Ale... coś za coś. Właściwie traktowane pióro, z odpowiednio dobranym atramentem, będzie wiernym towarzyszem przez długie lata i da taką przyjemność pisania, jak żaden długopis. Moim zdaniem, oczywiście. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jam mam dwa długopisy ;-p i jestem z nich zadowolony: jeden Pelikan nr 1 czarny ze złoconym klipsem tylko leży z sentymentu i zawsze mnie zachwyca "dizajnem" , a drugi to multipen Parkera, który robi za ołówek i robi to dobrze ;-) Całkowicie się od pisania długopisami odzwyczaiłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wiele tematow pt. Pioro vs dlugopis. Ci ludzie zyja w czasach sredniowiecza! Najlepsze Parkery, piora sie rozlewaja, dlugopisem szybciej sie pisze, piora nie nadaja sie dla leworecznych itp! Czemu tak jest?!

No średniowiecze, racja, racja.

Zupełnie jak z koniem: kłopoty z parkowaniem i tankowaniem w mieście, sprzątać po tym trzeba, z jednej strony ślini i gryzie - z drugiej kopie, chłoszcze i puszcza bąki, jeździ to-to wolno i czasem ma kłopoty z wstecznym, albo zmienia pas ruchu na widok niewinnego motylka...

I po co się tak katować? :D Nie lepsza dwuosobowa motorynka? :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Też jestem leworęczna i jak na razie nie miałam problemów z żadnym piórem ani tuszem - nie kaligrafuję, tylko zwyczajnie sporządzam notatki. Piórem pisze mi się zdecydowanie szybciej i bardziej płynnie i ręka się zdecydowanie mniej męczy. Nie wiedzieć czemu każdy (i to dosłownie każdy) długopis w mych dłoniach zaczyna w pewnym momencie przerywać. Z piórem nie ma takiego problemy. Jedynie od czasu do czasu (raz na ruski rok) tekst się lekko rozmaże jak się po mokrym tuszu maźnie ręką. Ja jako osoba leworęczna nie wyobrażam sobie pisania na dłuższą metę długopisem. Być może przy kaligrafii takie problemy się pojawiają nie wiem nie sprawdzałam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zdecydowanie pióro, długopisem cisnę niemiłosiernie, odbija się na pozostałych kartkach, i boli mnie ręka szybiej od pisania długopisem...

Z pióra mam przyjemność pisania czegokolwiek, moim piórem nie daję innym pisać... kiedy ludzie widzą, że piszę piórem często chcą spróbować, przypominają sobie jak sami pisali piórem..(kiedyś w podstawówce było obowiązkiem pisać piórem, o zgrozo teraz dzieci mogą pisać wszystkim...;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długopisem piszę z przymusu. Czasem mam do opisania faktury i są drukowane na okropnym papierze. Gdy pisze piórem ze stalówką F wychodzi B. Wtedy z przymusu przesiadam się na długopis. Zakupiłem mojego ukochanego Ballografa i nie jest tak tragicznie. Jednak co pióro to pióro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie może zastąpić pióra. A co do szkół... Świetne było to, że trzeba było pisać piórem. Piórem pisze się ładniej. Mniej męczy się ręka. Co z tego, że dziecko zniszczy x piór zanim się nauczy. I choć większość osób teraz pisze długopisem to ostają się na szczęście ludzie, którzy nie wyobrażają sobie pisania długopisem na codzień i wolą pióra. Aż szkoda patrzeć jak dziecko w czwartej klasie od początku piszące długopisem nie umie pióra nawet trzymać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nie tyle co się uszkodzi stalówka, ale upadnie itp. dlatego była bogata oferta tanich piór itd, a w podstawówce pióro było jako długopis, dopiero w gimnazjum uzmysłowiłam sobie, że jestem "inna" i nie wyrosłam z pióra:) brakuje mi w moim najbliższym otoczeniu osoby, która mogłaby mnie zrozumieć, dlatego cieszę się, że znalazłam to forum:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cardassia, co ty masz za ołówek, że nie trzeba dociskać? Nie wmówisz mi jeszcze, że da się potem odczytać to, co napiszesz nie dociskając :P

drogi skwerciu - polecam ci przeczytać to:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ołówek

potem komentuj i KRYTYKUJ innych

ps ołowków mam z 10 razy tyle rodzajów co piór - z 1/7 automaty ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak też lubię miękkie ołówki, chociaż za miękkich to nie...

nie lubię twrdszych niż 4H i miększych od HB (F)

i jeszcze się z Tobą nie zgodzę - taki 2H ślicznie ryje w papierze, byle zaostrzony odpowiednio chciał być...

gumkowanie po ołówku/graficie 2B powiduje straszne mazanie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...