Skocz do zawartości

Lamy Al - Star - sympatyczna pokraka


visvamitra

Polecane posty

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Podpinam się pod temat, bo mam pewien problem z moim Lamy Al-Star. Czy stalówki Lamy mają tendencję do wypełzania atramentu na górną powierzchnię? Mam ten problem od samego początku - używam atramentu Sailor Jentle Ink Shigure. Sprawdzałem na oryginalnym atramencie Lamy i wypełzanie też ma miejsce z tym, że jest nieco słabsze... Osobiście mi to nie przeszkadza pod względem estetycznym, ale mam wrażenie, że tego atramentu jest jednak ostatnio trochę za dużo. Powinienem kupić sobie nową stalówkę, czy po prostu one tak mają? Mam stalówkę F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich EF i M jest to samo. Za dużo, tzn? Chyba nie plynie strumieniem ze stalowki? :)

 

Strumieniem to nie, ale jest dosyć dużo... Co by nie być gołosłownym, załączam zdjęcie...

 

J3g0VI.png

 

u mnie na EF też lekko wypełza. na szczęście stalówka jest czerniona i nie widać. a czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.

 

O widzisz... Też sobie czarną kupię następnym razem... Widzę, że te stalówki tak mają więc trzeba z tym żyć. Nie spędza mi to snu z powiek, mam tylko nadzieję, że mnie nie zaleje pewnego dnia ;) A piórko i tak uwielbiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko donieść z ostatniej chwili, że kupiłem sobie czarną F-kę i nic nie wypełza więc była to kwestia stalówki. Dziwi mnie tylko fakt, że czarna F-ka jest zdecydowanie grubsza niż srebrna F-ka ;) Hmmm, ciekawe... mam teraz czarną F-kę piszącą jak srebrna M-ka :D Nie zmienia to jednak faktu, że pisze świetnie.

Edytowano przez rafzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Dorzucę swoje 2 grosze do tego wątku.

  • czarna, satynowa powłoka korpusu i skuwki dość łatwo się "palcuje", szczególnie gdy mamy spocone/tłuste ręce - rozwiązanie: wybrać jasny kolor,
  • w moim egz. lakierowany na czarno druciany klips przy wejściu do skuwki ociera się o ostre krawędzie tejże i traci lakier - rozwiązanie: wybrać wersję z nielakierowanym klipsem lub rozebrać skuwkę i ścisnąć nieco klipsa,

Pióro kupiłem do codziennej pracy, więc te wady nie są dla mnie istotne.

 

lamy_all-star_black.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

AL Star mnie nie przekonuje - materiałem. Mam Safari i piszę tym piórem codziennie, idealny wół roboczy, mnie jego stylistyka i plastikowy bardzo pasuje. To piór nastawione na codzienną praktyczność, niczego nie udaje. A designe jest super, jedyne moje pióro, którego nie muszę pilnować żeby mi samo nie uciekło z blatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Temat dzisiaj bardzo ciężki, oficjalnie Lamy nie oferuje już stalówek EF do popularnych modeli Lamy. Zostały resztki tego co jest w sklepach, oczywiście naszych sklepach, znalazłem jedną ofertę ale najlepiej zapytać czy są jeszcze dostępne w danej chwili.

https://www.tintadlaplastykow.pl/pioro-lamy-safari-blue-macaron-ef

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to trochę paradoksalne, bo faktycznie Lamy rezygnuje z dostępności  EF w Europie (i chyba też w USA), ale np seria w kolorach pastelowych jest dostępna że stalówkami EF (a to seria z tego roku). Pioroteka ma spory zapas Lamek w tych kolorach że stalówkami EF :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w USA i Kanadzie też "oficjalnie" nie są dostępne podobnie we Włoszech ale jak wspomniałaś niektóre serie są nadal dostępne ze stalówkami EF. We Włoszech trudno o F :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Niestety moje odczucia co do tej marki są złe, a nawet bardzo złe. Największy błąd jaki zrobiłem, to po około miesiącu użytkowania pierwszego pióra Lamy i zadowolenia z niego, kupiłem kolejne dwa. Akurat używam trzech kolorów atramentów i bardzo dużo piszę ręcznie. Na początek pierwsze pióro zaczęło przerywać i działo się to niezależnie czy podłączony był tłoczek czy nabój. Zgodnie z zaleceniami jak to ma wyglądać pióro przepłukałem. Spokój był jeden dzień. Oczywiście rachunek gdzieś posiałem... Z kolejnymi piórami również po około miesiącu zaczęło dziać się to samo. Dziś wszystkie trzy leżą w szufladzie i mnie od nich odrzuca aby jeszcze coś z nimi robić. Miałem mieszane uczucia kiedy po około 10 latach zepsuł się mój ukochany Parker Latitude i wkurzałem się na tą markę, ale widzę że jak tylko przyjdzie jakaś kasa, to będzie wielki powrót do dawnej miłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Adrian Wieczorek napisał:

Niestety moje odczucia co do tej marki są złe, a nawet bardzo złe. Największy błąd jaki zrobiłem, to po około miesiącu użytkowania pierwszego pióra Lamy i zadowolenia z niego, kupiłem kolejne dwa. Akurat używam trzech kolorów atramentów i bardzo dużo piszę ręcznie. Na początek pierwsze pióro zaczęło przerywać i działo się to niezależnie czy podłączony był tłoczek czy nabój. Zgodnie z zaleceniami jak to ma wyglądać pióro przepłukałem. Spokój był jeden dzień. Oczywiście rachunek gdzieś posiałem... Z kolejnymi piórami również po około miesiącu zaczęło dziać się to samo. Dziś wszystkie trzy leżą w szufladzie i mnie od nich odrzuca aby jeszcze coś z nimi robić. Miałem mieszane uczucia kiedy po około 10 latach zepsuł się mój ukochany Parker Latitude i wkurzałem się na tą markę, ale widzę że jak tylko przyjdzie jakaś kasa, to będzie wielki powrót do dawnej miłości.

To dziwne. jednak Lamy i AL stary są traktowane jako woły robocze. Może kwestia atramentu? Czym je zalewałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...