Skocz do zawartości

Najpiękniejsze pióro wieczne świata! Parker 47


namiki

Polecane posty

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jako eksponat spoko. I ludziom tak traktującym pióra pewnie też może się podobać.

Dla mnie "złotym okresem" są lata 1950-60. Ale wiadomo, rzecz gustu.

Powiesz, dlaczego? Dla mnie "złoty okres" otworzył Sheaffer Balance a zamknął go początek popularyzacji długopisu. Niemniej właśnie ten, który po nim nastąpił jest w tej chwili moim ulubionym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytalem, że najpiękniejsze pióro świata to Eversharp Skyline. Mnie ono nigdy nie zachwycało, nawet sie nie podobało. Ale na żywo wygląda dużo lepiej niż na fotkách. Teraz, na żywo, dalej nie zachwyca i nie uważam je za najpiekniejsze, ale bardzo mi się zaczęło podobać.

 

Lubie bardziej oszczędne formy. Bardziej do mnie przemawia kształt niż zdobienia, zwłaszcza jeżeli one zagłuszją, zakrywają kształt. Ale już lubie często drobną fakture powierzchni, która nie przysłania kształtu.

 

Ale nie jest to reguła 100%. Staram się nie stawiać sztywnych granic, ale granice mam.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

Dla mnie najpiękniejsze pióro to zwykły, czarny MB 146. Jest jak Porsche 911 wśród piór - ponadczasowy, jest ich ikoną. 

tez tak myslalem, ale jest taki dzial na forum, w ktorym wkleja sie najladniejsze wg nas piora, i nie wiedzialem o wielu innych, wygladajacych naprawde super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesz, dlaczego? Dla mnie "złoty okres" otworzył Sheaffer Balance a zamknął go początek popularyzacji długopisu. Niemniej właśnie ten, który po nim nastąpił jest w tej chwili moim ulubionym. 

 

Po prostu podobają mi się pióra z tego okresu :) Pelikan 400NN, 140, P1, Parker 61, Sheaffer Touchdown, Snorkel, MB monte rossa. Ale jak pisałem "dla mnie" (rzecz gustu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie podoba się to, że pióro w momencie utraciło swój monopol. Ciekawie zareagowało na konkurencję długopisu. System Snorkel, capillary filler Parkera, Pilot Capless, Waterman C/F, może jeszcze stalówki inlaid... A z drugiej strony na przykład ostatnie modele Conway Stewart z kazeiny, niemieckie piston fillery, cały czas, niewzruszenie wytwarzane według tej samej koncepcji. I wszystko to wypierane przez Bic'a Cristal i Jottera. Nazwa "złota era" z cała pewnością tutaj nie pasuje. To była raczej Jesień pióra wiecznego. Ale absolutnie nie czepiam się :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje pewien mit. Jedno pióro uzyskało tytuł najpiękniejszego pióra wiecznego świata. Jest nim sławny Parker 47 " Pregnant Parker"  czyli "Parker w ciąży"

 

I tak jak mówi Konis "Nie jest ładne to co jest ładne, ale to co się komu podoba", to jednak rzeczywiście ten Parker coś w sobie ma. W wielu książkach o piórach, katalogach aukcyjnych ten model jest właśnie nazywany także jako: "najpiękniejsze pióro wieczne świata"

 

Skuwka repusowana, ozdobiona w kwiaty. Korpus wykonany z niezwykle kolorowej muszli uchowca lub białej masy perłowej.

 

zdjęcia znalezione w necie

 

m072408100-9.JPG

 

 

m072408100-2.JPG

 

 

m072408100-6.JPG

 

 

m072408100-1.JPG

 

 

9095a.jpg

9095j.jpg

 

 

9095c.jpg

 

53Box10.jpg

 

 

 

ten model pojawia się czasem na aukcjach podczas amerykańskiego penshow. Sporadycznie na ebayu. Dwa są także dostępne na sprzedaż w Internecie na innych stronach. Ceny tego egzemplarza w wersji z białą masą perłową 4500$-6000$, z muszlą uchowca 7000$ - 11.000$. Z tego co zauważyłem z roku na rok idą w górę.

Bardzo piekne pioro :) takie mi sie podobaja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...