Skocz do zawartości

Pan Grega


Iux

Polecane posty

Nie wiem kompletnie, czy nie powinienem podpiąć się pod podpięty "warsztaty", jakby co, to przepraszam i proszę o interwencję.

Taka krótka refleksja. W środę byłem w Krakowie. Pelikan M1000, zakupiony od kolegi, "przerywał" pomimo stu płukanek.

Zadzwoniłem dzień wcześniej. Szpitalna blisko rynku - miodzio.

Wszedłem. Starszy pan, z rękami nieziemsko (co za widok, normalnie mistrz) utytłanymi atramentem podszedł i podniósł pióro do góry, krótko stwierdził, że spływakowi i stalówce daleko do siebie, więc ją wyprofilować trzeba. Na jutro. Ale... Pan zamiejscowy? Dobrze, za godzinę przyjść. Zostawiłem pióro bez najmniejszego kwitka i papierka, że zostawiłem. I bez cienia strachu nawet... Gdzie indziej bym się nie odważył, za drogie.

Wróciłem za dwie godziny, wepchałem się przed tłumek młodzieży, odebrałem. Jego krótki komentarz: teraz, to jak na Pelikana przystało pisał będzie. Trzy dychy. Ile szczęścia ;-)

Pisze!!!! (zatankowałem zieleń :-)

Edytowano przez Lux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylę się do opinii Alveryna. I to nie w kwestii wrażenia, ale tego co Pan Grega wyrabia z piórami. Idąc do niego pamiętajcie, żeby sto razy podkreślić, że części mają pozostać oryginalne i (Boże broń na przyszłość) żeby nie zmieniał na siłę systemu napełniania. Jeżeli nie umie naprawić poprzez przywrócenie do stanu oryginalnego, niech nie wykonuje prac. Pan Grega słynie z naprawy plungerów poprzez usunięcie plungera i sklejanie zaślepki z korpusem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brause Iserlohn. Stare, tanie pióro, ale ma (jak dla mnie) świetną stalówkę i nie chciałbym go odstawiać. Poza tym jest ładne :blink:

Problem już tutaj opisywałem - pióro po prostu trochę cieknie (albo ma olbrzymie pełzakowanie stalówkowe). Rozbierałem je i jedyne co mi przyszło do głowy, to źle wykonany spłwak - niesymetrycznie wycięty kanalik, jest jakby pod prawym skrzydełkiem stalówki. :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...