Skocz do zawartości

Japończyk


jason

Polecane posty

Cześć,

 

Jakiś czas temu kupiłem Sheaffera Prelude - co było strzałem w dziesiątkę. Jak dla mnie jest pióro klasyczne, ale nie nazbyt klasyczne. Podobne pióro przywiózł mój ojciec w latach 70-tych z Japonii. Pióro zmieniło jednak użytkownika - pożyczyła go żona.

Stoję zatem przed kupnem kolejnego pióra, może dwóch, aby ładnie etui wypełniały.

I tu mam dylemat - jak patrzę na ceny Pilotów czy Marynarzy w PL, to są to pióra, jak dla mnie z górnej półki. Jak patrzę na ceny z zatoki (sprzedawcy z Japonii), to wydają się to być normalne pióra w przystepnych cenach, 90-130$. Może te w PL po sprowadzeniu stają się bardziej ekskluzywne?

Ale dość dywagacji.

Jakie macie doświadczenia z Sailorem 1911 / Namiki Capless / Falcon? Wszelkie uwagi mile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka jest polityka cenowa, że w Polsce kupisz Pilota za 850 zł, a takiego samego sprowadzisz z Japonii za 300 zł. Ja od siebie polecam Pilota 74 Custom lub 91 Custom Heritage. Oba z tej samej półki cenowej, oba fajne, sam od niedawna mam 74 i bardzo mi pasuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jakiś czas temu kupiłem Sheaffera Prelude - co było strzałem w dziesiątkę. Jak dla mnie jest pióro klasyczne, ale nie nazbyt klasyczne. Podobne pióro przywiózł mój ojciec w latach 70-tych z Japonii. Pióro zmieniło jednak użytkownika - pożyczyła go żona.

Stoję zatem przed kupnem kolejnego pióra, może dwóch, aby ładnie etui wypełniały.

I tu mam dylemat - jak patrzę na ceny Pilotów czy Marynarzy w PL, to są to pióra, jak dla mnie z górnej półki. Jak patrzę na ceny z zatoki (sprzedawcy z Japonii), to wydają się to być normalne pióra w przystepnych cenach, 90-130$. Może te w PL po sprowadzeniu stają się bardziej ekskluzywne?

Ale dość dywagacji.

Jakie macie doświadczenia z Sailorem 1911 / Namiki Capless / Falcon? Wszelkie uwagi mile widziane.

jak najgorsze. poszukaj tematu Sailor Srailor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japoniec tylko z Japonii - to po pierwsze. Po drugie, to świetne pióra. Ja nie miałem nigdy z nimi problemów. Pilot Custom Heritage 91, Sailor 1911 Pro Gear, Pilot Prera, Platinum i inne pomniejsze modele. Jest parę tematów o piórach japońskich, poczytaj, pooglądaj. Coś się znajdzie.

 

Hm...

 

Zawsze podobała mi się kreska ze stalówki M. Jak poczytałem recenzje, zaczynam się przekonywać do F.

Sailor - na razie odpada. Pozostaje zatem Pilot.

 

I tu mam dylemat: Pilot Custom 91, Falcon, Custom 742.

Na Custom 742 raczej się nie zdecyduję, ponieważ jak dla mnie jest aż za bardzo klasyczne (cygaro).

Zatem albo Falcon jako rodzynek, albo.... bliźniaki dwujajowe Custom Heritage 91 SF + kolorowy Custom 92 M Transparent Blue - stalówki różne, to i dylemat mniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie podoba się Pilot Custom 92 i kupię go sobie niebawem. Powstrzymuje mnie jedynie perspektywa opłat celnych, ale mam namierzonego sprzedawcę i spróbuję popytać go, czy mógłby nie wysyłać pióra EMS.

Czemu nie EMS? Uważaj na wszelkie tańsze przesyłki. Mojej paczki z USA jak nie było, tak nie ma, a prawdopodobieństwo naliczenia cła przy niewielkiej ilości paczek zza granicy nie jest aż tak wysokie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy EMS naliczali zawsze. Wystrzegam się draństwa, kiedy tylko mogę :)

Do mnie pióro szło właśnie EMS, ale nie było vatu ani nic. Chyba dlatego że sprzedawca zadeklarował wartość na 15$ i i opisał zawartość "pen, broken nib, under warranty". I faktycznie podziałało, wiem od kogo będę teraz kupować japońce ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo miłe doświadczenia z szeregiem Pilotów, głównie sprowadzanych z Japonii. Stare i nowsze piszą świetnie, więc w ciemno polecam tą markę. Mam też Caplessa i jestem nim zachwycony. Trzeba się jednak przyzwyczaić. Klips w trzymaniu nie przeszkadza ani trochę. Lecz stalówka musi być osadzona nietypowo, coś jakby w długopisie i ma odrobinę luzu przy pisaniu. Po papierze śmiga bardzo lekko, więc wystarczy dotykać podłoża delikatnie. Dlatego luz też nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem takie cudo :

 

http://www.ebay.de/itm/151393123604?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

i jestem bardzo zadowolony, nawet stalówka EF już mi nie przeszkadza :) (ale polecam F :P), i do kompletu konwerter CON-50 (ten w zestawie CON-20 jest do bani)

 

 

EDIT

 

Obyło się bez cła i Vat-u :), przesyłka pocztowa polecona (nie kurier), zadeklarowana wartość 60 $ i opcja Gift (nadawca sam tak zaznaczył bez sugestii z mojej strony) i wpisał swoje dane prywatne w rubryce nadawca :)

Czas dostawy 7 dni !!!

Edytowano przez Silesiaus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem takie cudo :

 

http://www.ebay.de/itm/151393123604?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

i jestem bardzo zadowolony, nawet stalówka EF już mi nie przeszkadza :) (ale polecam F :P), i do kompletu konwerter CON-50 (ten w zestawie CON-20 jest do bani)

 

 

EDIT

 

Obyło się bez cła i Vat-u :), przesyłka pocztowa polecona (nie kurier), zadeklarowana wartość 60 $ i opcja Gift (nadawca sam tak zaznaczył bez sugestii z mojej strony) i wpisał swoje dane prywatne w rubryce nadawca :)

 

Taki sposób napełniania kojarzę z pióra Hero ala Parker. Nie masz problemu z napełnianiem na full? Ja jestem przyzwyczajony do takiego 'pokręcanego' konwertera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sposób napełniania kojarzę z pióra Hero ala Parker. Nie masz problemu z napełnianiem na full? Ja jestem przyzwyczajony do takiego 'pokręcanego' konwertera.

dlatego polecam CON-50 :) - to jest typowy jak piszesz "pokręcany" konwerter, musiałem go dokupić osobno :) w zestawie jest ten gumowy CON-20 :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego polecam CON-50 :) - to jest typowy jak piszesz "pokręcany" konwerter, musiałem go dokupić osobno :) w zestawie jest ten gumowy CON-20 :(

Co trochę dziwne, bo z tego co wiem powinien być dołączany CON-70.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...