Skocz do zawartości

ALT-GOLDGRUN - Rohrer & Klingner


visvamitra

Ankieta  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?

    • Tak
    • Nie
    • Trudno powiedzieć
      0


Polecane posty

W moim odczuciu trudno znaleźć w Polsce atramenty, które oferowałaby lepszy stosunek ceny do jakości od produktów spółki Rohrer & Klingner.

 

To są bardzo dobre atramenty.

 

Próbkę Alt-Goldgrun dostałem od, hmm, dobre pytanie. Chyba od Petera? A może od Ann? Zlewałem a właściwie Ann zlewała mi na spotkaniu kilka próbek i straciłem rachubę, co od kogo zassałem. W każdym razie dziękuję :)

 

Stara złota zieleń. Tak nazwano ten kolor. Czy słusznie? Sam nie wiem. Wiem natomiast, że jest to jeden z tych kolorów, które albo się komuś podobają, albo bardzo się nie podobają. Mnie bardzo się podoba, kolor ten ma w sobie to coś, co do mnie przemawia i sprawia, że próbkę zużyję z dużą przyjemnością. Dzięki long tom!

Co do właściwości – cieniowanie jest doskonałe i atrakcyjne. Przepływowi nie mam nic do zarzucenia. Trochę przebija na tanim papierze. Ale tylko trochę.

 

X1qoLc.jpg

 

KROPLE ATRAMENTU NA RĘCZNIKU KUCHENNYM MARKI QUEEN ZE ZNANEJ SIECI DYSKONTÓW

 

 

SmYINr.jpg

 

CHROMATOGRAFIA

 

V8cBmq.jpg

 

 

 

MÓJ PROGRAM GRAFICZNY WIERZY, ŻE AG WYGLĄDA MNIEJ WIĘCEJ TAK:

 

 

ozHlae.jpg

 

ZAKRES KOLORU (użyłem narzędzia gradient w PSie, zaznaczyłem partie jasne i ciemne, w rezultacie powstał taki gradient - dla papieru kalendarzowego)

 
5PfOmG.jpg

 

 

 

INFORMACJE / PARAMETRY

 

Producent: Rohrer & Klingner

Kolor: Alt-Goldgrun

Opakowanie: 50 ml

 

 

Nasycenie: bardzo silne

Przepływ: bardzo dobry w Pilocie 78G z blaszką B i w Baoerze 700 

Cieniowanie: masywne, mnie bardzo odpowiada

 

Uwagi: rewelacja

 

Wysychanie: 

 

tU7Ko3.jpg

 

 

SKANY I ZDJĘCIA (Pismo + cieniowanie):

 

 

W kalendarzu LEB MODEL 

 

Jinhao 599

 

gbjUfa.jpg

 

Hf8Fg2.jpg

 

HERO 5028, stub 1,9

 

nupmLM.jpg

 

zH8grV.jpg

 

vCVM1M.jpg

 

OXFORD

 

J1tw86.jpg

 

DoxIkY.jpg

 

aBIYg0.jpg

 

msziFQ.jpg

 

LYRECO 80g - papier xero

 

gWTk6F.jpg

 

kJtz90.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny kolor, bardzo go lubię :)

visvamitra, rbit, a ta chromatografia to co właściwie nam ukazuje? czy jeśli bym pomieszała kolory, które na niej wyszły, to otrzymałabym Alt Goldgrun?

pokazuje nam, jak to jest zrobione. w sumie nic, ale ja tam lubię wiedzieć co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrament jest rewelacyjny, strzępi i pogrubia kreskę tylko na papierze do drukarki laserowej (HP colour laser 100 g/m2). Na Oxfordzie zachowuje się wzorowo. Świetna recenzja, jak zwykle zresztą. Czekam na zestawienie R&K :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście faktycznie nie widać strzępienia. Ciekawe... Może z moją butelką jest coś nie tak, w sensie z egzemplarzem. Może ktoś wody dodał ;) albo coś? Jeśli kolega visvamitra jest zainteresowany butelką to mogę odstąpić darmo do ew testu na zawsze ;) Proszę o ew namiary na PW to wyślę. Sam nie używam więc co się ma marnować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od jakiegoś czasu siedzi w fleksie, a i zdarza się coś dłuższego nim pisać. Lubię go. Strzępi tylko na gorszej jakości papierze. 

 

 

W teście faktycznie nie widać strzępienia. Ciekawe... Może z moją butelką jest coś nie tak, w sensie z egzemplarzem. Może ktoś wody dodał ;) albo coś?

 

Na każdym papierze u Ciebie strzępi?

Edytowano przez kAdi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...