Skocz do zawartości

Cło raz jeszcze - pytanie


Polecane posty

Z Japończykami nigdy nie wiadomo. Taki jeden zaniżył wartość na papierach (nie prosiłem go o to), ale państwo z Urzędu Celnego zażyczyli sobie dowodu zakupu. Zapłaciłem VAT i cło, ale i tak cena była lepsza niż w Europie.

Moja rada dla zastanawiających się nad zakupami w Japonii: do ceny dolicz 25% - jeżeli Ci odpowiada, to kupuj. Jeżeli przesyłka dotrze bez oclenia, będziesz podwójnie zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Przy moich zakupach jakoś zawsze - nie ważne, clone czy nie wychodziłem lepiej kupując w Japonii niż w Polsce. Taki kraj, taki mamy klimat...

No wiem, trochę to smutne że za pióro które mogę sobie sprowadzić z Japonii za 400 złotych już razem z vatem, w Polsce przyjdzie mi zapłacić prawie 800 złotych... Ja rozumiem wolny rynek i każdy może dyktować sobie ceny jak chce, ale jednak podwójna przebitka to trochę sporo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, trochę to smutne że za pióro które mogę sobie sprowadzić z Japonii za 400 złotych już razem z vatem, w Polsce przyjdzie mi zapłacić prawie 800 złotych... Ja rozumiem wolny rynek i każdy może dyktować sobie ceny jak chce, ale jednak podwójna przebitka to trochę sporo.

Jak Ty niby to policzyłeś? Czy 25% = 200%?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z góry założyłem cło i VAT i się po prostu miło rozczarowałem. Ale nadal się będę upierał, że zagranie głupiego w przypadku rozprucia paczki przez celnika może nam tego mandatu zaoszczędzić. Tylko grzecznego głupiego - kupowałem w sklepie, liczyłem się z opłatami celnymi i nie prosiłem nadawcy o zaniżanie wartości, o czym świadczy faktura w środku. Nie moja wina, że Azjata robi wała...

 

@Zero - bo to trochę takie polskie - jak nie zarobi jeden z drugim 300% od razu, to kiepski deal... Zupełnie, jakby nie zauważyli, że czasy bazarów i sprzedaży wszystkiego z łóżka polowego dawno minęły, a internet wymusza konkurencyjność...

 

Szczerze, to wolę ryzykować cło i VAT i zamówić zza granicy, niż dać się skubać takim ciulom...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem dwa razy w Japonii (jeśli dobrze pamiętam Engeika i kyoto.pen.store). Pierwsze, tańsze piórko trafiło na cło, nie było zadeklarowanej wartości i UC poprosił o potwierdzenie transakcji. "Dorąbali" wszystko (vat i cło), przetrzymali z tydzień ale i tak wyszło dużo korzystniej. Przy drugim piórku (~500 zł) kwota była wypisana na kopercie, a przez cło przesyłka przemknęła migiem (od zamówienia do odbioru 9 dni), bez żadnych dodatkowych opłat.

 

Jeśli są jeszcze jakieś konkretne pytania w temacie - chętnie odpowiem :)

Edytowano przez Jan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odkopię temat, bo z Urzędem Celnym do tej pory nie miałem do czynienia.

Własnie sprawdziłem, że moja przesyłka z Engeiki została zatrzymana przez Urząd Celny i teraz mam parę pytań.

W jaki sposób kontaktuje się UC: przez pocztę, czy mailowo?

W jaki sposób uzyskać fakturę od Engeiki gdyby była potrzebna?

Na potwierdzeniu transakcji z PayPal-a nie ma uwzględnionych kosztów przesyłki, czy wtedy UC dolicza wg własnego uznania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi polecony służbowy z informacją o nadejściu przesyłki i koniecznośći dopełnienia formalności + kopia listu przewozowego itp. Jak fakturę można przedstawić np. transakcję z Paypala, natomiast w piśmie do UC wyszczególniasz czy jest to faktura z wliczoną wysyłką (wtedy od tej kwoty będzie VAT + cło), czy wysyłka osobno (wtedy biorą np. faktyczny koszt wysyłki z paczki i doliczają do faktury).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat, bo z Urzędem Celnym do tej pory nie miałem do czynienia.

Własnie sprawdziłem, że moja przesyłka z Engeiki została zatrzymana przez Urząd Celny i teraz mam parę pytań.

W jaki sposób kontaktuje się UC: przez pocztę, czy mailowo?

W jaki sposób uzyskać fakturę od Engeiki gdyby była potrzebna?

Na potwierdzeniu transakcji z PayPal-a nie ma uwzględnionych kosztów przesyłki, czy wtedy UC dolicza wg własnego uznania?

To, że przesyłka ma w statusie zatrzymana przez UC o niczym nie świadczy.

Mogą ją puścić następnego dnia bez konsekwencji, mogą wysłać pismo z nakazem zapłaty, mogą przesłać do kolejnego UC

- moja paczka przyszła z Okęcia do Gdańska i ten oddział się nią zajmował - pewnie jest jakiś podział regionalny.

Jak zatrzymają ją w UC na dłużej niż tydzień to możesz się spodziewać korespondencji i konieczności dopełnienia formalności + dodatkowej zapłaty przy odbiorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę z pytaniem... Otóż kupiłam na Engeice pióro 10 stycznia, zapłaciłam od razu - z paypala kasa poszła, ale nie mam na mailu żadnego potwierdzenia z engeiki, że cokolwiek się z tym moim zamówienie stało, w sensie żadnego potwierdzenia zakupu mailem nie dostałam, żadnego statusu, informacji o nadaniu przesyłki (sprawdziłam spam) etc. Po zalogowaniu na stronę sklepu mam w historii zakupów to zamówienie, z adresem dostawy mailem i telefonem.  Napisałam dzisiaj do nich. Ale zastanawiam się, czy u mnie coś nie zadziałało? Czy może tak to zawsze wygląda? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę z pytaniem... Otóż kupiłam na Engeice pióro 10 stycznia, zapłaciłam od razu - z paypala kasa poszła, ale nie mam na mailu żadnego potwierdzenia z engeiki, że cokolwiek się z tym moim zamówienie stało, w sensie żadnego potwierdzenia zakupu mailem nie dostałam, żadnego statusu, informacji o nadaniu przesyłki (sprawdziłam spam) etc. Po zalogowaniu na stronę sklepu mam w historii zakupów to zamówienie, z adresem dostawy mailem i telefonem.  Napisałam dzisiaj do nich. Ale zastanawiam się, czy u mnie coś nie zadziałało? Czy może tak to zawsze wygląda? 

 

Dostaniesz wiadomość kiedy już wyślą paczkę. W przypadku moich zamówień, od momentu złożenia zamówienia do wysyłki mijało odpowiednio 9, 16 i 12 dni. Rozumiem, że oczekiwanie jest trudne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak to już jest z Engeiką i brakiem powiadomień. W moim przypadku przesyłki docierały bez żadnych dodatkowych zapowiedzi i potwierdzeń nadania. Zgadzam się też z opiotr'em, że czasami pióra może nie być na składzie, co wpływa na znacznie wydłużony czas realizacji zamówienia, ale Engeika zamieszcza zazwyczaj odpowiednią informację w opisie przedmiotu. Z czego, co czytałem na innych forach, Engeika bardzo rzadko odpisuje na maile. Pozostaje czekać cierpliwie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu, fiu, nawiązała się cała korespondencja uprzejmościowa - odpisali mi ponownie i ponownie - wymieniliśmy uprzejmości i serdeczne zapewnienia o zainteresowaniu dalszymi zakupami oraz podziękowania z ich strony etc etc. :D  Tak więc pozytywne zaskoczenie w kwestii obsługi ;-)

 

BTW, bywa, że ta japońska uprzejmość przenosi się na rodaków naszych, kupowałam kiedyś pasjami herbatę i akcesoria do ceremonii picia herbaty w polskim sklepie internetowym, który na niewielką skalę sprowadza rzeczy prosto z Japonii. Poziom obsługi - fantastyczny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...