Skocz do zawartości

Budżetowy Montblanc?


Polecane posty

Witam forumowiczów w ten ciepły wieczór :)

 

 

Od jakiegoś czasu chodzi za mną zakup Montblanc'a, ale że jestem tylko biednym uczniem to szukam jakiegoś taniego modelu, oczywiście używanego. Rozmiar stalówki nie ma tym razem dla mnie znaczenia :D

 

Za jakim modelem warto się rozejrzeć według was?

 

 

Dragan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 200 zł da się (choć dość rzadko) upolować m.in.: 12, 22, 31, 32, 221, Noblesse Slimline ze stalową stalówką. Prawdopodobnie Carrera też może się trafić, ale tego akurat nie potwierdziłem empirycznie.

O ile stalówki w tych piórach są fajne, o tyle same pióra raczej nie grzeszą jakimś niesamowitym designem czy jakością użytego plastiku. Ale skoro koniecznie musi być MB... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy około 500 zł można się już pokusić o tańsze albo bardziej zużyte Majstersztyki, ale trzeba mieć do tego sporo szczęścia i uważać na podróbki. 144 i Generation mogą się trafić za około 400 zł. Także Mozart, ale to bardzo małe pióro.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Allegro Montblanc Monte Rosa poszedł za chyba 275 zł....

O ile wiem Monte Rosy nie podrabiano, więc ryzyko jest niewielkie...

Jest tylko jeden problem - to pióro nie ma na czubku captopa białej ptasiej kupy w kształcie gwiazdki... :P (a dla niektórych to najważniejsze, nawet jeśli kupę zrobiono w Państwie Środka...)

Ale pisze bardzo bardzo, nawet te modele 042 mające stalową stalówkę...

szukaj, śledź i upoluj

Darz Bór dużo piór!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę jak 'Budżetowe Ferrari'. Nie to, że jestem jakimś snobem, czy coś. Montblanc ma to do siebie, że robi drogie pióra.

A 'budżetowe Lamborghini'?

Lamborghini-Tractor-25.jpg

Miałeś w dłoniach budżetowe Montblanki, nie powiesz chyba że są złymi piórami? Abstrahując od ich wyglądu, bo to kwestia gustu.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów w ten ciepły wieczór :)

 

 

Od jakiegoś czasu chodzi za mną zakup Montblanc'a, ale że jestem tylko biednym uczniem to szukam jakiegoś taniego modelu, oczywiście używanego. Rozmiar stalówki nie ma tym razem dla mnie znaczenia :D

 

Za jakim modelem warto się rozejrzeć według was?

 

 

Dragan

 

Cześć Dragan,

 

raczej zniechęcałbym Cię do kupowania pióra Montblanc dla samego faktu wejścia w posiadanie produktu tej marki. Nie ma co idealizować. Montblanc wyprodukował wiele bardzo dobrych piór, ale też tyle samo niskiej jakości budżetowych/szkolnych, które pod względem jakości nie różniły się niczym od oferty ekonomicznej innych marek. Jeżeli udałoby Ci się złapać okazję, to byłoby znakomicie. Warto jednak zachować dystans do śnieżynki, żeby zwyczajnie nie przepłacić za coś, co nie spełni Twoich oczekiwań.

 

Stosunkowo niedrogi powinien być model 22. To akurat prawdziwy majstersztyk inżynierii w przyzwoitej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi w temacie. Nie szukam MB na gwałt, bo mogę to pióro kupić jutro ale też za kilka miesięcy czy jeszcze później. Chciałem przede wszystkim rozejrzeć się w temacie i za co wam jeszcze raz serdecznie dziękuję :)

 

 

Będę śledził ebay, zobaczymy co z tego się za jakiś czas urodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój najtańszy MB to model 344 za 350 zł, upolowany na allegro. W pełni sprawny, rewelacyjnie piszący dużą, elastyczną stalówką. Podobny został ostatnio sprzedany za ponad 800 zł, tyle że u znanego i cenionego sprzedawcy. Ja kupowałam u człowieka handlującego "mydłem i powidłem". Nie namawiam Cię do podejmowania ryzyka, trzeba samemu ocenić, czy sprzedawca jest godny zaufania, ale jak widać - zdarzają się okazje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiłem MB344 za 400 zł. Wprawdzie w wersji późniejszej, "resinowej", ale za to ze złota stalówką. Mam nadzieję, ze nie piszesz o tym celuloidowym składaku przerabianym na "demonstrator"? Poszedł za 710 zł. <_<

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

@Dragan - a co Cię fascynuje? Design, niezawodność, czy śnieżynka na skuwce?

 

Bo jeśli design, to za circa 400 zł możesz sobie upolować Sailora 1911 Standard - jest bardzo zbliżony wyglądem do MB (niektórzy wręcz uważają, że Japończycy bezczelnie zerżnęli to pióro od Niemców). W takiej cenie dostaniesz funkiel-nówkę nie śmiganą, z 14k złotą stalówką. Miałem MB 146, testowałem Sailora jednego Forumowicza i... MB już nie mam, a nowiutki Sailor leci właśnie do mnie z Japonii.

 

Jeżeli niezawodność, to przy budżecie 200-300-400 cudów bym się nie spodziewał. Tak, jak tu wcześniej powiedział Alveryn, w przypadku MB w grę wchodzą raczej przechodzone egzemplarze. W tym kontekście, wizyta u pendoctora jest prawie pewna...

 

Natomiast jeśli kręci Cię niezmiernie logo MB, to sugeruję odłożyć jakieś 800 zł i zapolować na egzemplarz w przyzwoitym stanie, żebyś mógł się nim cieszyć dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...