Skocz do zawartości

Ile piór straciliście?


Igrius

Pióra zgubione i nie tylko.  

156 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile piór zgubiłeś/aś?

    • 0
      83
    • 1-3
      65
    • 4-6
      6
    • więcej niż 6
      2
  2. 2. Ile piór zostało Ci skradzionych?

    • 0
      127
    • 1
      21
    • 2
      6
    • 3
      1
    • więcej niż 3
      1
  3. 3. Ile piór zniszczyłeś/aś przez nieuwagę?

    • 0
      49
    • 1
      54
    • 2
      28
    • 3
      5
    • więcej niż 3
      20


Polecane posty

Poza tym chyba jako jedyny skasowałem więcej niż jedno pióro - i tutaj w sumie ciężko powiedzieć czy przez przypadek - chciałem sprawdzić po prostu różne rzeczy :)

 

O nie, nie jako jedyny... Wrodzona fajtłapowatość się kłania... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jednego NN zgubiłem.

Z dwóch Parkerów 45 stalowe GT zrobiłem "banany", a w Regalu złamałem spływak.

Ale "najlepszą awarię" zaliczył mój Hemi cztery lata temu, po upadku wykrzywiła się stalówka (F) i teraz pisze jak super EF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego NN zgubiłem.

Z dwóch Parkerów 45 stalowe GT zrobiłem "banany", a w Regalu złamałem spływak.

Ale "najlepszą awarię" zaliczył mój Hemi cztery lata temu, po upadku wykrzywiła się stalówka (F) i teraz pisze jak super EF.

to fajny jest twój Hemi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaginione - zero

 

Skradzione - zero

 

Zniszczone - jedno, przez mą lepszą połowę... nie będę tego komentował,,,

 

No i bardzo lubię patrzeć na wyraz twarzy osób, które miały okazję popisać którymś z reprezentantów mojej woliery...

 

bezcenne...

 

Resztę mastercard, visa bądź amex ogarnia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Różnie bywało ale w czasie mojego piśmiennego żywota straciłem kilkanaście różnych piórek :huh: a to podczas dyżurów w pogotowiu a to na wizytach a że nie były to jakieś rarytasy-ot w większości dawniej Hero i Parkery więc i żal po nich nie jest ogromny.Dziś nie robię już żadnych wypadów w teren więc tak sobie myślę czy aby nie sprawić sobie jakiegoś fajnego pisadełka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzisiaj właśnie po raz pierwszy pękło mi serce i pióro podarunkowe, otrzymane, nieoczekiwanie, jeszcze mi się ręce trzęsą i głos łamie, ale.... popsułam pióro!!  :gaah:  zdewastowałam, nieodwracalnie, pękło i złamało i część mi została nie tam gdzie trzeba i nie potrafię się wysłowić...

 

 

niech mnie ktoś przytuli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

Dzisiaj właśnie po raz pierwszy pękło mi serce i pióro podarunkowe, otrzymane, nieoczekiwanie, jeszcze mi się ręce trzęsą i głos łamie, ale.... popsułam pióro!!  :gaah:  zdewastowałam, nieodwracalnie, pękło i złamało i część mi została nie tam gdzie trzeba i nie potrafię się wysłowić...

 

 

niech mnie ktoś przytuli...

:cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

U mnie w sumie żadna strata, zgubiłam jedno tanie kulkowe i połowe pióra Herlitz.. Mam stalówkę i zamknięcie, ale ten odkręcony korpus przy czyszczeniu gdzieś zawieruszyłam. Co do zniszczeń to raz upadła mi niefortunie Lamy Safari. "Ręcznie" naprostowałam stalówkę i nadal jej uzywam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tu jestem chyba rekordzistą, choć nie ma się czym za bardzo chwalić.

 zgubionych sztuk   -  0

 skradzionych sztuk   -  0 

za to zniszczonych około  -  40   redface 

 Fakt nie były to jakieś piórka z wyższych półek cenowych, szereg no-name, Jinhao, baoer jeden Franklin Covey, Lamy Safari Duke AFO itd.

oraz szereg piór do kaligrafii.

 Za to mam 25 piórek takich jakie powinno być piórko pod względem pisania.

 dające stałą, niezmienną mokrą kreskę pisząc wiele stron A4 bez przerywania,

 oraz bez efektu drapania, pomimo skręcania piórem w lewo i prawo pisząc zawijasami.

 Oczywiście wiele z tych piór było przeze mnie delikatnie modernizowanych by piórko miało dobry przepływ atramentu jak i gładką stalówkę

 (co pod tym względem mam małego bzika) lecz nie zawsze efekt był taki jak chciałem uzyskać, czego skutkiem było lądowanie pióra w koszu.

       Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skradziono mi jedno pióro. Niemniej, bardzo bolesna była to strata.

Po pierwsze dlatego, że był to czarny Parker Sonnet pierwszej serii ze złotą stalówką. Pierwsze w życiu moje lepsze pióro, na które - jak wtedy myślałem - wydałem majątek. Pisało niespecjalnie, ale wyglądało świetnie.

Po drugie dlatego, że dotkliwe było to iż pióro spoczywało w teczce, a teczka była w samochodzie. Całkiem nowym samochodzie. I to takim który przez krótki czas użytkowania polubiłem.

Jedyny nietragiczny element tego zdarzenia był taki, że kradzież miała miejsce w prima aprilis. Kolega którego poprosiłem by po mnie przyjechał na posterunek policji po złożeniu zeznań, uznał moją prośbę za świetny dowcip primaaprilisowy i długo go musiałem przekonywać, że tak nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, żeby ktoś mi kiedyś ukradł pióro. Ponieważ jednak piszę piórem odkąd pamiętam (czyli jeszcze przed zerówką zacząłem) to zgubiłem i zniszczyłem całe multum. Większość w czasach szkolnych, jedno czy dwie na studiach. Teraz raczej nie gubię, ale za to staram się poprawić fabrykę i nie zawsze mi to wychodzi. A wtedy pióro ląduje w koszu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem psuja :) Zawsze mi gdzieś spadnie, uszkodzę stalówkę, przejadę pióro czymś np. krzesłem, czasem się samo popsuje, chociaż w sumie może to po kumulacji ilości upadków jakie każdemu serwuje w trakcie eksploatacji....

Edytowano przez iza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...