Skocz do zawartości

Czy opłaca się kupić pióro wieczne Parker IM?


mbmc2

Polecane posty

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Parkery sobie odpuść (mam 3 więc wiem o czym pisze :().

Polecam Kaweco Student - mam ze stalówką EF - świetnie i cienko pisze :)

Wypróbuj też Lamy - mam dwa All Stary ze stalówką F - trochę grubsza kreska i też fajnie się pisze.

Jak jesteś z Wrocławiu wypróbuj pióra w sklepie Scryba na Szewskiej - pewnie i tak kupisz zupełnie coś innego niż sobie zaplanujesz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są stalówki specjalnie dopasowane da osób leworęcznych jak LH od Lamy czy Manuscript, ale czy to konieczne...? widziałam osoby leworęczne w akcji i zupełnie im nie przeszkadzało "prawe" pióro ;) 

z cięższych i grubiej piszących to nie wiem, ale zerknij na zestawy Manuscripta do kaligrafii - można dostać pióro ze stalówkami o różnych grubościach (za jednym zamachem rozwiązujemy Twój problem pióra lekkiego i dla osoby leworęcznej i od razu piszącego grubością BB) a potem to już poszalej na pióro cięższe, jak np Jinhao 99 czy x450, nastaw się w nich na kreskę M czy coś w okolicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które wymieniłeś - kupiłbym Hemisphere.

Swoje używam od 15 lat z okładem i jestem bardzo zadowolony. Intensywniej używam tylko Watermana Maestro (zresztą aktualnie będącego w naprawie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś leworęczną osobą, to najlepiej poszukać szybkoschnących atramentów i cienkich stalówek - to też jest rozwiązanie. Ten Hemisphere to dobre rozwiązanie - mój w ciężkim użytkowaniu przetrwał u mnie 8 lat i jeszcze długo posłuży.A co do Pilota - z grubą stalówką pisze dość mokro. Mój zatankowany Rohrer & Klinger Leipziger Schwartz pod lewą ręką przy szybkim pisaniu rozmazuje się - sprawdzone empirycznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc sytuacja wygląda następująco:

- do notatek:

   -Faber Castell Basic/Amition(nie do końca pasuje mi ich wygląd),

   -Sheaffer Gift Collection 300/100,

   -Regal(jakie polecalibyście modele, o ile ta firma jest godna uwagi?),

   -Waterman Hemisphere(a ja chcę wersję GT i czy złota warstwa nie zacznie się ścierać? i czy nowsze wersje rzeczywiście długo posłużą?).

Może macie inne pomysły?

 

- do kaligrafii:

   -Manuscript dla leworęcznych :),

   -Pilot Plumix(tylko jedna stalówka).

Czy są pióra do kaligrafii o ciekawszym wyglądzie? Czy takie pióro może też służyć do podpisywania się?

 

-kolejny zakup:

   -Jinhao x750/99/x450(może inne modele tej firmy macie do zaproponowania?)

Inne pomysły.

Edytowano przez marcin22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Jinhao to jedynie estetyka może ograniczać, tłoczki są dołączane, stalówki piszą nieźle, wagę jedynie sprawdzaj w opisie, żebyś bicepsa za mocno nie wyrobił, +-45 g to chyba taka granica wygody :)

 

do notatek Sheaffer 300, wg mnie ten 100 i jego metalowa sekcja mogą denerwować, mi się palce ślizgają i ogólnie unikam, a 300 jest solidny i ciężkawy, może spełniać kryteria wagowe ;) przymierz się do niego w sklepie, potrzymaj, stalówka F jest cienka i niezbyt mokra, to nie powinieneś rozmazywać atramentu, chociaż jakiś szybkoschnący może pomóc. mój leworęczny osobnik testujący pisał Manuscriptem Sepią i pochwalił atrament za nierozmazywalność i kolor ;)

 

Manuscript w cenie dwóch Plumixów ma chyba ze 3-4 różne stalówki, od F do BB, przeczytaj recenzję @rbita tego zestawu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pióra Sheaffer 300 to oglądałem recenzję na YouTube i co bardzo mnie uradowało to fakt że pióro waży 45g, a bez skuwki to 21g :) z czego wynika że skuwka waży więcej niż korpus z sekcją bo aż 24g. Scheaffer 100 jest podobny ale myślę że metalowa sekcja nie powinna mi przeszkadzać bo dawniej pisząc Parkerem Vectorem nie miałem problemu ze ślizgającymi palcami.   Bardziej do mnie przemawia wygląd Sheaffera 300, ale czy znajdę go w cenie poniżej 200zł z wieczystą gwarancją? 

Waterman Hemisphere- niepokoi mnie to czy modele produkowane obecnie są tej samej jakości co te które służą kilka dobrych lat a były produkowane np. w 2006(8 lat temu)?

Do kaligrafii to pewnie zestaw Manuscript dla leworęcznych. Czy są inne pióra do kaligrafii z bardziej ozdobnym korpusem(dla leworęcznych)?

Chociaż ten zestaw różni się tylko tym że stalówki są inaczej ścięte, a gdybym kupił sobie zestaw dla praworęcznych to by coś cię stało? Przecież piszę normalnym piórem("prawym") i nic się nie dzieje, a to dla leworęcznych wymagało by ode mnie trzymania stalówki pod innym kątem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego czy nowe są takiej samej jakości jak stare... dowiemy się tak naprawdę jak te 10 lat z okładem posłużą...

Mój Hemisphere po ponad 15 latach pisania jest w bardzo dobrym stanie. Nawet złocenia - wbrew opiniom - się nie pościerały. Nowego podarowałem przyjaciółce. Po dwóch miesiącach - trzyma się ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale zdaje się ten wąski pierścień oznacza pióro robione - o ile dobrze pamietam - przed 2010 r. Więc nowe Hemi są raptem 4 rok w służbie. Z drugiej strony - pozostaje pytanie czy pióra starej wersji z przed - dajmy na to - 6 i 15 lat to ta sama jakość czy jednak inna?? Moje - jak pisałem - ma ponad 15 lat i nic nie mogę zarzucic jego jakości. Jednak nie sądze by w owym okresie robiono je w Chinach....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni wybieram się do sklepu, a więc wytypowałem pióra które sobie sprawdzę w sklepie:

- do pisania notatek:

   -Sheaffer 100,

   -Sheaffer 300(CZY ZNAJDĘ GO W CENIE PONIŻEJ 200 ZŁ?),

   -Waterman Hemisphere.

- do kaligrafii:

   -Manuscript zestaw dla leworęcznych(czy pióro do kligrafii dla leworęcznych musi być ścięte ukośnie(jak to u piór dla leworęcznych), czy może ścięte prosto(jak w zwykłych dla praworęcznych?) 

 

Jeżeli macie uwagi co do tych piór lub pomysły na inne pióro dla mnie(do notatek, czy do kaligrafii) to proszę piszcie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli nie lubisz ciężkich piór, kup albo Graduate'a (ale nie spodziewaj się cudów) albo Watermana Hemisphere (lżejszy niż Expert), ewentualnie spójrz do działu targowisko. Forumowy dealer Sheaffera - Inahon - wystawił kilka ciekawych piór: to i to

 

Możesz też zalicytować to piórko AURORY, bardzo fajne (nie znam sprzedającego, nie łączą mnie z nim/nią więzy rodzinne/miłosne/jakiekolwiek inne):  Zostało mało czasu.

 

Trochę droższe, ale w mojej ocenie świetne pióro to Faber-Castell Ambition. Rzuć tez okiem na Kaweco Sport (mnie podoba się umiarkowanie, ale wiele osób chwali sobie te maleństwa).

 

Osobiście spróbowałbym ustrzelić tę Aurorę. Ale tego nie zrobię, bo zbieram teraz konsekwentnie na inne pióro. Droga wolna.

i całe szczęście..... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...