Skocz do zawartości

Iroshizuku


karelgott

Polecane posty

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na dniach powinno udać mi się wrzucić testy 3 atramentów:

-Yu-yake

-Fuyu-syogun

-Kon-peki

Właściwie to w każdym poza kolorem można by napisać o ich właściwościach to samo bo są pod względem charakterystyki mocno podobne. Mnie osobiście bardzo, ale to bardzo pasuje ich charakter i właściwości, ale to zależy od tego co się lubi - mam np Diamine Oxblood, który w internecie bardzo mi się spodobał, ale po zakupie wylądował praktycznie w szafce - albo do niego się przekonam, albo pójdzie pod młotek... :)

Mariusz,

Chętnie przeczytam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia balansu bieli, a to łatwo można ustawić w programie. Możesz mi podesłać zdjęcie w formacie RAW to postaram się ustawić odpowiedni.

Kwestia BW to jest najmniejszy problem w momencie kiedy zdjęcie jest słabo naświetlone ;) poza tym BW to się ustawia pratycznie w sekundę w ACR ;)

Jeszcze planowałem jakieś ładniejsze zdjęcia buteleczek ale widzę że jest parcie na test to jutro po pracy postaram się wrzucić wszystkie 3 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Atramenty są dostępne we Wrocławiu w sklepie Skryba na ul Szewskiej i na ich stronie internetowej. Nie jestem pewna jak wygląda dostępność poszczególnych kolorów i szczegóły jeśli chodzi o wysyłkę, na ogół kupuje w sklepie stacjonarnym.

http://sklep-scryba.pl/pilot-c-25_229.html?osCsid=b92b73e4f532c39ce0765dc06f55f933

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale to zależy od tego co się lubi - mam np Diamine Oxblood, który w internecie bardzo mi się spodobał, ale po zakupie wylądował praktycznie w szafce - albo do niego się przekonam, albo pójdzie pod młotek... :)...

Oxblood gdzieś od roku należy do moich ulubionych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atramenty są dostępne we Wrocławiu w sklepie Skryba na ul Szewskiej

Byłem tam ze 3 tygodnie temu i rozmawiałem z właścicielem. Nawiasem, bardzo sympatyczny człowiek. Wziąłem swoje Iroshizuku, żeby mógł zobaczyć jak kolory wygladają w rzeczywistości. Deklarowal, że bedzie chcial je ściągnąc do swojego sklepu i widzę, że się udało. Dobrze, że te atramenty stają się co raz bardziej dostępne... tylko ta cena. Ale to wydaje się nie do przeskoczenia. Chyba, że zakup u Taizo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, za zasługi Ariela, laury zbiera Konis :bunny01:

Jak się by o takiej okazji kolegów poinformowało,

to też się by Swerciowi laurów nazbierało.

Ale Skwercio woli tańczące króliki,

więc po cóż teraz prawi takie filipiki. :wacko:

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy post na forum.

Czy ktoś na ebayu kupował u yoicho29? Nazwa atramentu który on sprzedaje jest trochę inna i nie wiem czy to jakieś podróbki są. Atrament nazywa się ironoshizuku. Obrazki wyglądają tak samo ale wiadomo jak z obrazkami ;) Cenowo wychodzi niecałe 80 zł a więc taniej niż u wspominanej w tym wątku engeiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrament nazywa się tak jak pisze na butelkach IROSHIZUKU. To, że sprzedawca nazywa go w nagłówku akcji "ironoshizuku" może wynikać ze złej, lub może prawidłowej, transkrypcji japońskich krzaczków na normalny alfabet.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wysłałem maila z pytaniem o tą nazwę do sprzedawcy i odpisał mi:

I'm sorry.

A title is wrong.

It is "iroshizuku"

Trudno uwierzyć że ma błąd na kilkudziesięciu aukcjach ;) Mimo wątpliwości zamówiłem u niego atrament i dam znać co przyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...