Skocz do zawartości

WATERMAN EXPERT


visvamitra

Polecane posty

Mam szczęście do Watermanów – większość z tych, które znalazły się w moim piórniku, dostałem w prezencie lub kupiłem za grosze.

 

9nkq8.jpg

 

bepw4.jpg

 

Experta dostałem od teścia – prezent nie do końca mi się spodobał. Nie jestem miłośnikiem złoceń a w moim pierwszym Expercie ich nie brakuje. W gruncie rzeczy nie planowałem zakupu drugiego pióra z tej serii, ale wypatrzyłem na alledrogo egzemplarz ze zgiętą blaszką za 50 PLN. Opisany był jako Waterman Hemisphere. Blaszkę oddałem do naprawy Alverynowi, obecnie można nią pisać. Wyjściowo przypominała haczyk wędkarski.

 

Expertów używam rzadko. Nie, żeby mi się nie podobały. Po prostu wolę inne pióra.

 

Wygląd:

 

43y3.jpg

 

2g6s.jpg

 

zavep.jpg

 

Zgodnie z informacjami na stronie producenta design  Expert jest esencją stylu i wyszukania. W moim odczuciu nie jest. Jest to dobrze wyglądające pióro wieczne o klasycznych liniach. Wszystko w nim jest poprawne i eleganckie. I tyle. Nie ma w tym piórze zbyt wiele smaczków ani niespodzianek. Mnie podoba się wersja Deluxe, jednak w życiu nie kupię jej w cenie rynkowej, ponieważ za te pieniądze można sprawić sobie ciekawsze pióro.

 

Waterman Expert jest piórem słusznych rozmiarów, ale jeszcze nie „dyrektorskich”. Można nim pisać swobodnie i z poszanowaniem dla nadgarstków przez dłuższy czas.

 

Konstrukcja

 

4mpy1.jpg

 

s5hn4.jpg

 

Pióro jest dobrze wykonane, jednak złocenia po upływie dwóch lar zaczęły lekko schodzić.  Korpus wykonano z metalu pokrytego warstwą czegoś, a na tym czymś położono lakier. Sprawia to to dobre wrażenie.

 

 

Stalówka

 

 

zz3j.jpg

 

26egf.jpg

 

obydwa experty są wyposażone w stalowe stalówki w rozmiarze F. Piszą dobrze, ale tak między nami nie widzę znacznej różnicy jakościowej między tymi stalówkami a stalówkami niektórych chińskich piór. Są dobre. I Tyle.

System napełniania

 

Konwerter lub naboje

 

 

Wymiary

 

s5ra.jpg

 

 

Zamknięte: 141 mm

Otwarte: 125 mm

 

Podsumowanie

 

Brązowy Expert bardzo mi się podoba, niebieski średnio. Piór tych używam sporadycznie z kilku powodów. Po pierwsze wolę pisać piórami, których estetyka jest mi bliższa. Po drugie nie przepadam za złoceniami (są wyjątki od tej reguły, ale Expert do nich nie należy). Po trzecie stalówka jest średniakiem. Pisze dobrze. I tyle.

 

Pióro to uważam za całkiem udane, jednak zdecydowanie nie warte swojej ceny rynkowej. Jeśli ktoś ma 300 – 400 PLN do wydania na pióro, lepiej przeznaczyć je na Pilota, Sailora lub Faber-Castella czy chociażby Edisona jakiegoś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną wersję w niebieski marmurek ze złoceniami. Bardzo podoba mi się wygląd, wielkość i waga tego pióra. Podzielam też opnię, że stalówka w tym piórze jest średniej jakości. Trochę lepiej (bardziej gładko) pisze mi się tym piórem ze stalówką w szerokości M. Szkoda, że producent nie przewidział do tego modelu stalówek ze złota. Być może byłyby lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Bardzo poprawne pióro. Nakręciłem się na nie nieziemsko. Po zakupie okazało się jednak że...jest właśnie poprawne. Bez szału, bez emocji, bez tego tajemniczego "czegoś". Z całym szacunkiem do Watermana, ale 400 (lub nawet czasami 500) złotych polskich to zdecydowana przesada, jak za pióro do bólu poprawne. 300, to moim zdaniem, górna granica bólu...

 

Ale stalówkę ma bardzo miłą w obejściu - gładka, cienka (mam F-kę) i sporo wybacza...

 

Ostatnia z moich uwag - mi osobiście nie do końca pasuje waga i kształt. Nie potrafię uchwycić sedna problemu - jakby było nie do końca dobrze wyważone? Choć to może być wybitnie subiektywna opinia - mój przełożony ma, używa, nie narzeka i nie chce innego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pozwolę sobie się dopisać... Miałem przez szereg lat Experta czarny mat GT. Był dla mnie idealnym piórem, po dwumiesięcznym leżakowaniu wystartował od razu, design (ta dwukolorowa stalówka...), waga, rozmiar pióra... Dla mnie bomba. 

 

Znalazł się ktoś komu również się spodobało... To konkretne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię marmurek, ale wolę na Sheafferach. To pióro wzbudza we mnie jedynie współczucie z powodu jego wypadku. 

 

 

 

Brązowy Expert bardzo mi się podoba, niebieski średnio.

 

A mię wprost odwrotnie.

 

 

 

Experta dostałem od teścia.

 

Już wiadomo dlaczego... :D  ;)

 

 

 

e07c.jpg

 

O. Ten jest fajniejszy. Po raz kolejny objawia się moja miłość do zieleni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 10 months later...

Witam.

Dostałam to pióro 3 lata temu. Był to prezent. Używam tego pióra rzadko i zazwyczaj do pisania na spotkaniach. Nie robie nim czynnych notatek.

Jak dla mnie, czyli laika, jest to pióro ładne i dobrze leżące w dłoni. Lubie nim pisać choć czasem wydaje mi się ciężkie.

Osobiście nie dałabym takiej kwoty ponieważ jest dla mnie za duża.

Posiadany przeze mnie model to

Waterman Expert Stalowy GT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...