Skocz do zawartości
bmr-biker

Pióra Wenfen - w sprzedaży?

Polecane posty

Witam wszystkich ;)

Dawno dawno temu, bo jakieś 10 lat wstecz, dostałem w konkursie Oxford pióro, które jak się okazało jest marki Wenfen, model bodajże YF 211A. Na stalówce widnieje tylko "WF 14k". Pozwolę sobie użyć zdjęcia tutejszego forumowicza - http://www.fotosik.p...2311d927c70cf5c. Może ktoś się orientuje, czy dostanę gdzieś takie pióro? Próby googlowania nie zwracają zbyt wiele... Byłbym wdzięczny za każdy trop :D

Pozdrawiam!

Edytowano przez bmr-biker

Próbowałbym szukać na aukcjach internetowych i bazarach. Tylko ostrożnie z ceną.

Chodzi o encyklopedię Oxford? Jeśli tak - bardzo ostrożnie z ceną.

To jakiś Azjata. Jeden pisze lepiej, drugi gorzej, trzeci wcale, a żaden nie powinien przekraczać 20 zł. Ten trzeci - nawet 1 zł, ale jak go odróżnić? ;)

Odczuwam niczym nieuzasadnioną euforię na widok kawałka złotej blaszki z irydową kulką na końcu.

Chodzi o Olimpiadę j. angielskiego - http://oxfordplus.pl/, a takie pióra można było zgarnąć - http://www.oxfordplus.pl/prize/nagrody_fot/dlaKazdego_mat.jpg

Sęk w tym, że piórem tym piszę praktycznie kilka razy w tygodniu od tych 10 lat, dosyć sporo, a nadal jest w idealnym stanie technicznym. Niestety wizualnie już nie jest tak dobrze :D. Pisze niesamowicie gładko, mimo kilku upadków stalówką w dół na podłogę... Na allegro znalazłem, ale stare aukcje, pióra używane, a ponadto ceny z kosmosu ;)

Dobrze, że nie "zgarnąłeś" pierwszego z lewej. Mam, nie polecam.

Próbuj pod "kolekcją Oxford", to te pióra. A może już czas na zainwestowanie w coś "poważniejszego"? Choćby "lepszego" Chińczyka?

Przy tym "14K" nie jest może dopisane małymi literkami "GP"?

Edytowano przez Alveryn

Odczuwam niczym nieuzasadnioną euforię na widok kawałka złotej blaszki z irydową kulką na końcu.

Zainwestowałem już w coś lepszego, teraz czas na powrót do korzeni ;) Niestety - ledwo dostrzegam to "14K", stalówka się trochę schowała. :D

Edytowano przez bmr-biker

Witaj ;),

ja jestem posiadaczem tego pióra i zgadzam się z Twoją opinią o gładkości pisania, jednak nie mogę się nim już cieszyć, ponieważ stalówka wpadła pod mój pilnik :D. Aktualnie stalówka jest odrobinę przerobiona, a spływak złamany w pół. Nie do końca zrozumiałem w Twoich wypowiedziach czego potrzebujesz, dlatego jeśli masz jakieś konkretne pytania co do mojego pióra, pisz śmiało na PW.