Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Po długim czasie namyśleń, wewnętrznych rozterek i długich rozważań nad najlepszą opcją kupiłem pióro "na spontanie". Szczerze mówiąc wszystko działo się tak szybko ze względu na to, że sklep był otwarty ostatnią godzinę w tym roku, że rozmyślanie nad słusznością zakupu rozpocząłem po fakcie. Po tych rozmyślaniach doszedłem do wniosku, że to chyba nie jest to. Brakuje mi w nim japońskiej precyzji w stalówce i "poważnego" wyglądu ogółem, jednak będę musiał się z nim jakoś pogodzić i wspólnie pracować w najbliższym czasie. Oczywiście nie narzekam na zakup, bo pióro działa bardzo dobrze i chyba szybko nie przestanie, w dodatku udało mi się utargować na niego zniżkę. Jednak nie ma między nami chemii, niestety. Przepraszam za jakość zdjęć, ciężko o światło dzienne w nocy :P.

7ed4fed21545054cm.jpg

debb6378be4456c0m.jpg

d015870c39706f9em.jpg

Wygląda trochę jak cienkopis, albo futurystyczne pióro :).

Tak na marginesie, pomoże mi ktoś ze zidentyfikowaniem modelu? :ph34r: Jak wcześniej wspomniałem, wszystko działo się w pośpiechu i nawet nie znam modelu :lol:.

Edytowano przez DomeN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że dotarł do mnie zakupiony 16 grudnia Pelikan M200 Grey ze stalówką OM.

f75588550750eb7d.jpg

Zapowiada się dobrze. Stwierdzam to po przetestowaniu jego właściwości pisarskich. :)

Trzy kolory Pelikana M200.

422dcafc39a193d7.jpg

Dopiero zestawiając je do kupy, można porównać różnice kolorów.

W kolejności od góry : szary, zielony, niebieski.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja sobie siedze, po Internecie grzebie i.... wygrzebałem ciekawostkę (przynajmniej dla mnie).

http://www.ebay.pl/itm/D156-Duke-U-S-A-Number-One-Air-Force-Black-Lacquered-Fountain-Pen-Pair-Nib-/160688272194?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2569c47342#ht_4564wt_690

Jakiś sprzedawca z Chin. Piór ma mnóstwo, komentarzy jeszcze więcej. Tylko w większości jakieś firmy "dziwne"?

Ceny bardzo atrakcyjne - Duke AirForce One za 108zł i do tego darmowa wysyłka. Zdecydowałem, że takie pieniażki można zaryzykować, a że zawsze mi się podobało to pióro, i do tej pory żaden Duke mnie nie zawiódł - więc zalicytowałem.

Ciekaw jestem co przyjdzie - jak przyjdzie to się pochwalę...

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie przyjechał drugi Hindus zarzucę fotkami jak dorwę cokolwiek przypominającego aparat, to pokuszę się o zdjęcia ale nic dobrego nie mam.

http://www.ebay.pl/itm/190615570098?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 jak za tą cenę nie mam na co narzekać. Stalówka trochę drapie po papierze ale nie przerywa, w zamian kreśli cieńszą linię niż mój poprzedni recenzowany już Airmail. Model ten to 69 JT jest niewiele mniejszy od 71 JT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem sprawić sobie coś na zastępstwo, dopóki pur się nie sprzeda, więc dzisiaj ruszyłem do sklepu za piórem, na które już jakiś czas temu miałem ochotę. Z opisu spodziewałem się mniejszych rozmiarów pióra, jednak przez to co zobaczyłem na żywo, dosłownie opadła mi szczęka :ph34r:. Na szczęście sekcja jest duża, a po założeniu "plecaka" mogę bez problemu pisać kontrolując palcami calutkie pióro. Czuję, że znalazłem nowego piórowego przyjaciela :unsure:.

a6e2a0ea0a6996fbm.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...