Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

1 godzinę temu, kriis88 napisał:

<ciach początek>
......tym bardziej, że zawsze czułem miętę do schowanych stalówek ;)

Aaaaaa..... fuuuuuj...... <bleeeee> :headsmack:  :hmm1:

:wallbash:

A tak poważnie to ---> :)

Edytowano przez moogoom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Co prawda nie dziś, ale kupione niedawno. Sheaffer 444 z supergładką stalówką inlaid w rozmiarze M.

Zh9COIQ.jpg

vYcjgy6.jpg

m7cZ2Et.jpg

Sprzedawany był z oryginalnym konwerterem gumkowym, z  lat 70-tych, ale niestety podczas pierwszego napełniania konwerter pękł kolorując moją całą rękę na kolor turkusowy, dlatego teraz zamontowałem mu współczesny konwerter Sheaffera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiło do mnie przez przypadek Parker 51 Aerometric Fountain pen. Stan dość dobrym - pisze, dość głębokie zarysowania  na sekcji. Czy te pióra były podrabiane? Mam problem z identyfikacją oryginału. Na korpusie jest mało widoczny napis MADE IN U.S.A., na skówce napis Parker, na konwerterze PARKER "51"  To FILL (... itd) SUPERCHROME INK. THE PARKER PEN CO. MADE IN U.S.A.

Przepraszam za jakość zdjęcia.

Pozdrawiam,

 

Parker51.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bukowski napisał:

Do czarnego dołączył zielony. 

Czeka go wizyta w Chorzowie. Miał być jak nowy a ma 2 pęknięcia, w konsekwencji mała renegocjacja ceny i jest. W parze raźniej. 

Jeszcze tylko niebieski, czerwony i szary i będzie si.

 

 

Ładne te kacze dzioby 😜

A do mojej skromnej kolekcji trafia dzisiaj kolejna "lama", tym razem w wersji 25p (stalówka prawdopodobnie M; nie ma oznaczeń na sekcji). Pluje teraz Zielonozłotym #2 od KWZ. Taka ciekawostka - lamy z tego okresu, opisywane jako "P" ("Patrone", czyli nabój/kartridż) nabijane były kartridżami w standardzie międzynarodowym.

8NZpOOyh.jpg

A tutaj rodzinka Lamy Design 20 w komplecie (źródło: flikr, @Jan Frišman) :

14916289756_05022e87c9_h.jpg

Edytowano przez heyahero
Lamy 25p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2020 o 19:40, Bukowski napisał:

Do czarnego dołączył zielony. 

Czeka go wizyta w Chorzowie. Miał być jak nowy a ma 2 pęknięcia, w konsekwencji mała renegocjacja ceny i jest. W parze raźniej. 

Jeszcze tylko niebieski, czerwony i szary i będzie si. 

20200513-192155.jpg

20200513-192305.jpg

 

Fajne ptaszki. A zielony pasiasty masz??

Jest jeszcze żółty z niebieskimi końcówkami, tortoise, czarny ze srebrnymi atrybutami no i Taylorix. O innych derywatach już nawet nie wspominam...

Miłego polowania !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie a Ty jeszcze polujesz? 

co masz na oku? 

ja aktualnie sobie robię przerwę. 

teraz się skupiam na naprawie posiadanego asortymentu oraz budżet trza odnowić. 

 

no chyba, że.... ;) wpadnie czarna 100tka. 

Jeny jak mi jej brakuje do mojego małego czarnego zestawu. Ibis, 140 oraz 400. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszły – zestaw Parkerów: 2 x 45 oraz Duofold i Slimfold z ołówkami do kompletu. Kupione w ciemno, ale okazało się że stalówki mają fajne, chociaż same pióra mocno używane. Ołówków jeszcze nie uruchomiłem.

parkery1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, p71 napisał:

Wczoraj przyszły – zestaw Parkerów: 2 x 45 oraz Duofold i Slimfold z ołówkami do kompletu. Kupione w ciemno, ale okazało się że stalówki mają fajne, chociaż same pióra mocno używane. Ołówków jeszcze nie uruchomiłem.

parkery1.jpg

Ładne ptaszki! A kupowanie w ciemno zawsze ma ten smaczek :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielskie Duofoldy to klasa sama w sobie. Mam do tych piór wielki sentyment.

Są wdzięcznym obiektem do tworzenia kolekcji.

Te z aerometrycznym systemem napełniania były produkowane  w siedmiu wielkościach i czterech kolorach.

Po 1958 roku ujednolicono system oznaczeń stalówek, których numerację przypisano do wielkości pióra.

I tak zaczynając od największego  :

1. Maxima - stalówka nr 50

2 Senior - stalówka nr 35

3. Duofold - stalówka nr 25

4 Demi - stalówka nr 15

5 Junior - stalówka nr 10

6. Slimfold - stalówka nr 5

7. Lady - stalówka nr 4

Cztery kolory to : czerwony, niebieski, zielony i czarny.

Komplet w wersji czerwonej.. Mój Duofold i Demi są sprzed 1958 roku i nie mają numerków na stalówce lecz literkę N od miejsca powstania - NEWHAVEN

055b205c1af673db.jpg

I stalówki

9f63a7354cb707f4.jpg

Gratulacje z zakupu i wytrwałości w powiększaniu kolekcji.

zdrówka

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mógłbyś określić z którego roku są moje pióra? Duofold ma stalówkę oznaczoną liczbami 25 i 4, a Slimfold liczbami 5 i 4 + dwie kropki.

Kolekcji nie zamierzam tworzyć, ale Duofold na pewno zostanie ze mną na dłużej – rewelacyjnie się nim pisze. Slimfold jest dla mnie za mały, więc pewnie trafi na targowisko :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wielkim znawcą, ale prawdopodobnir 4 oznaczało rok 1954. Co do kropek, to nie mam żadnej  wiedzy na ten temat.

Polecam jednak poczytać posty kolegi @adamon. Tam powinny być wszystkie wiadomości.

http://www.piorawieczneforum.pl/topic/170-angielskie-duofoldy/?tab=comments#comment-21582

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo na tej stronie 

http://parkerpens.net/codekey.html

Mówią, że od 1950 wprowadzono system w którym liczby oznaczały tylko datę i tak liczba 54 oznaczała rok 1954. Z kolei w latach 1938-49 stosował system cyfr i kropek, w którym kropki oznaczały kwartał. W twoim przypadku to byłby trzeci kwartał. Także mamy tutaj dziwny miszmasz, połączenie dwóch różnych systemów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tales napisał:

Mówią, że od 1950 wprowadzono system w którym liczby oznaczały tylko datę i tak liczba 54 oznaczała rok 1954. 

Mówią też, że ten system stosowany był wyłącznie w USA i w Kanadzie. Angielskie Duofoldy datowane były według zasad  z 1938 roku.

Co do kropek,. To fakt, oznaczały one kwartały. Z tym, aby było trudniej, to trzy kropki oznaczały pierwszy kwartał, dwie drugi, jedna trzeci, a bez kropek - czwarty.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...