Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 27.03.2020 o 14:22, Tales napisał:

Wczoraj przyszło. Wing Sung 601. Trochę mnie to zdziwiło, bo myślałem, że zamknięte granice są także dla przesyłek.

Muszę przyznać, że za lekko ponad 50 zł dostajemy całkiem sporo. Pióro posiada przyciskowy system napełniania i pisze zaraz po wyjęciu z pudełka. Co prawda gwint łączący ślepą skuwkę z korpusem chodzi dość szorstko, ale tego się przecież nie czuje podczas pisania. Pisze dość gładko, z wyraźnym szumem.

Mimo wszystko raczej jest to moje pierwsze i ostatnie pióro z zakrytą stalówką, bo zauważyłem, że mam problem z odpowiednim ustawieniem jej względem papieru.

mYsY8zQ.jpg1O6Z6X5.jpgYLEYzWi.jpgNSowIZK.jpg

Hehehe... Klips na skuwce (chociaż nienajlepiej to widać na foto) jak u Parkera...

Zakryta stalówka... Hmmm 8 lub więcej lat pisałem w 2 lub 3 szkołach w latach 90-tych jednym chińczykiem i powiem szczerze, że różne miewałem problemy z tym piórem ale nigdy takich, żebym nie wiedział jak pióro do kartki przyłożyć...

Nie wiem czy to efekt obecnego dobrobytu czy to już jakaś skaza pokoleniowa...? Za moich czasów owszem zdarzyło się, że plecak był zalany atramentem, bo się pióro rozkręciło samoczynnie albo spadła z niego skuwka. Ale żeby ktoś miał problem z tym jak przyłożyć pióro do papieru to jednak nie słyszałem. 😄

Wtedy trochę inna bajka była, bo takie pióro to kosztowało, tak myślę tyle co teraz pewnie 200-250 PLN, więc znakomita część moich kolegów i koleżanek pisała długopisami. Mnie się udało pomęczyć rodziców i 2 wujków, to dołożyli. Sam też się wykazałem, że coś tam odłożyłem no... i miałem pióro chińskie. Myślę, że pisałem nim spokojnie z 8 lat. No i bardzo tego chińczyka lubiłem. Tylko ten mój to miał inny system napełniania. To była tak gumka z metalowej rurce. System z Twoich zdjęć jest chyba o niebo lepszy bo wydaje się być szybszym. W tym moim to jednak trzeba było trochę czasu aby załadować pióro do pełna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na moje trojaczki (z których będę musiał jeszcze powalczyć o gehę, której to Sprzedawcy nie popuszczę) upolowałem sobie coś, co wygląda mi na Gehę 711P. I co więcej - posiada oryginalny tłoczek!... nad którym będę musiał jeszcze popracować - włosowe pęknięcie u nasady i puszczanie atramentu przy pokrętle. Na razie załadowałem gehę czarnym Pelikanem 4001 i testuję ;)

Desktop - DSC_0364.jpg

Desktop - DSC_0365.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konrad white napisał:

Atrament to moja ulubiona mieszanka dwóch atramentów Iroshizuku: Asa-gao i Kon-peki w stosunku 4:5. Magiczny kolorek wychodzi.

Chodziło mi o to, czy nie kupiłeś też sobie atramentu Mango do kompletu do pióra 😛 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konrad white napisał:

@alrun

Zastanawiałem się nad nabojami, ale to byłaby już rozpusta:)

 

@moogoom

Pisane EFką Lamy na papierze Rhodii

6aeb57852a163d8dmed.jpg

tutaj na TR:

572f9002b760552cmed.png

No... muszę powiedzieć, że się podoba. 🙂

Bardzo lubię niebieskie kolorki i w zasadzie chyba, żadne inne.  Mam trochę brązów ale koniec końców nie przypadły do gustu. Natomiast niebieskie tak. 🙂

I ten się podoba. Po pandemii chyba spróbuję tej mieszanki, albo jeszcze lepiej, skoro mieszasz dla siebie, to poproszę Cię o wysyłkę, takiej ilość, żeby pióro zatankować i zobaczyć to samemu, w realu...

Ale to jeszcze chwila... Na razie są Święta po drodze, pandemia i.... nie czas na to.  

Dziękuję za poświęcony czas i ładnie przygotowaną próbkę. 🙂

Ale.... się przypomnę w przyszłości... OK?

 

Oj.... podoba się! 🙂

 

 

Edytowano przez moogoom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trzy dni temu od naszego forumowego kolegi, ale dziś dopiero go odebrałem.

Soennecken 309 - lata 50 ubiegłego wieku. Złoty okres produkcji piór wiecznych.

b4cd01438aacb44d.jpg

775c33e18122c2f5.jpg

1eb5bd7bf872f4bd.jpg

d800d7ac71cb9e80.jpg

208b81bca5150038.jpg

bf1cd7080b9f3dac.jpg

4509757e9832bf75.jpg

Dołączył do kolesi.

65ba07716618fc76.jpg

Niecałe pięć stówek, a tyle radochy.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie wreszcie doszedł, ustrzelony za rozsądne pieniądze - Pelikan MK30 Rolled Gold! A miała być silvexa :P

Na pierwszy rzut oka - ładny okaz, nieco małych wgłębień na skuwce, ale mnie nie przeszkadzają. Na razie nie karmiłem go atramentem - siedzi rozkręcony w kąpieli.

5QbmOUW.jpgcmK6hai.jpgjsmV8Oy.jpgIdubC53.jpg

PS. Jakby ktoś szukał informacji jak rozkręcić tego pelikana, to można kliknąć sobie tutaj.
PPS. Zamiast wymyślnych płaskich, milimetrowych kluczy specjalistycznych (jak z linku) użyłem prostej, analogowej suwmiarki. Też działa ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny ptaszek.

Tylko jest to Pelikan M30, a nie MK30.

W tych modelach Pelikanów z lat 60 i 70-tych jest taka zadyma, że bez wiarygodnych źródeł ciężko się połapać.

Na początek komplet : pióro, ołówek, długopis.

4ae85b3fec41ad6d.jpg

A teraz podróż do źródła wiedzy.

65911f414cad359a.jpg

Ja widać z załączone wyżej tabelki Pelikan MK 30 nie miał prawa mieć złoconej, metalowej skuwki, a wyłącznie plastikową.

Pelikan M30 jak najbardziej i były dwie wersje kolorystyczne. Czarna i niebieska.

Stroniczka z broszurki reklamowej Pelikan z 1965 roku. Cena pióra 30 marek. Sporo w porównaniu z cenami innych producentów.

33795a535131b602.jpg

W katalogu wyrobów Pelikana z 1969 r. Cena wynosi już 42 marki.

6461a56954c7ffba.png

I na koniec chyba wszystkie produkowane modele w tym okresie.

3cc6692e1fb75b37.jpg

A tak ogólnie, to gratulacje z udanego zakupu

zdrówka

 

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...