Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minutę temu, Wieczny wagarowicz napisał:

Jaki kraj, takie luksusy... Za 8 € wysłali ostrygi, które chyba są trochę lepsze, niż atrament z piór polskich i hypercolors z Luxpena... 

Trudno porównywać te produkty. Co innego jeśli byłyby to kałamarnice...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na pytania już padły.

Tak zwane 'standardowe' wersje są 'bardziej męskie', ale jeśli interesowaloby Cię wykończenie podobne to mojego, to jest też wersja Nice Pur. Korpus tak samo przezroczysty, matowy, ale z wykończeniem w rodowanym złotcie :)

Ja miałam ochotę na różowe złoto i w tym wykończeniu wydawało mi się najciekawsze (rozważałam jeszcze Nice Lavender). Poza tym to podoba mi sie Laurel Green. I właściwie wszystkie czerwone wersje, włącznie z limitkami. 

Jedyne do czego się można doczepić w przypadku Platinum, to jego waga. Nie obraziłabym się za kilka dodatkowych gramów :)

 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Nikaa napisał:

Odpowiedzi na pytania już padły.

Tak zwane 'standardowe' wersje są 'bardziej męskie', ale jeśli interesowaloby Cię wykończenie podobne to mojego, to jest też wersja Nice Pur. Korpus tak samo przezroczysty, matowy, ale z wykończeniem w rodowanym złotcie :)

Ja miałam ochotę na różowe złoto i w tym wykończeniu wydawało mi się najciekawsze (rozważałam jeszcze Nice Lavender). Poza tym to podoba mi sie Laurel Green. I właściwie wszystkie czerwone wersje, włącznie z limitkami. 

Jedyne do czego się można doczepić w przypadku Platinum, to jego waga. Nie obraziłabym się za kilka dodatkowych gramów :)

 

Podobają mi się przeźroczyste pióra, ale jednak nie to.

TWSBI - tak. Platiunum nie. I już... 🙂

Ale dziękuję za odpowiedź. Ja wybrałbym raczej to niebieskie, które podrzucił @TopikSH.

Kolor i wykonanie do mnie przemawia. Zwłaszcza, ze zachwalacie stalówki tego producenta. Niestety nie miałem okazji wziąć do ręki takiego pióra to ciężko mi to stwierdzić w czym jest taka stalówka lepsza od stalówki np. Lamy czy Sheaffer'a. Myślałem nawet czy nie kupić sobie na próbę jakiegoś taniego Preppy, żeby się o tym przekonać. Ale nie wiem czy to coś da, takie trywialne porównanie, bo w zasadzie chcę przymierzyć do siebie pióro za 30 pln i takie za 500. Ma to sens?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom_ek napisał:

Pewnie nie, to będą jednak różne stalówki. Ale Preppy polecam, zwłaszcza 0.3 lub 0.5. Odradzam 0.2.

O... fajnie. Dziękuję.

Myślę, że do zwykłego codziennego pisania 0.5 będzie idealna. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tom_ek napisał:

To może Platinum Prefounte, dół od Preppy, reszta nowa - ładniejsze trochę.

TAK... 🙂

Bardzo ładne. Zwłaszcza to: Platinum Prefounte - Night Sea.

I teraz pytanie: gdzie to kupić?

Pomożesz? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba z wszystkimi towarami wysyłanymi z Chin jest problem z powodu wirusa...

I szczerze....? Nie spieszy mi się bardzo do tego dziadostwa (wirus), wiec na razie odpuszczam zakup.

Niech się sytuacja trochę uspokoi, to wtedy się zajmę zakupem. 🙂

Edytowano przez moogoom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wieczny wagarowicz napisał:

Naprawdę sądzisz, że wirus wytrzyma miesięczną podróż z Chin?

Pojęcia nie mam. Ale nie potrzebuję problemów, wiec na razie się jednak wstrzymam.

Jak znajdę na Europejskim rynku to kupię, jak nie to jednak poczekam. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wieczny wagarowicz napisał:

Naprawdę sądzisz, że wirus wytrzyma miesięczną podróż z Chin?

Abstrahując od prawdy... to byłby dobry tekst do działu "Ostatnie słowa bohaterów gier RPG", zaraz po:

"W tej jaskini na pewno  nie ma smoka..." :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy paczki z Aliexpress mogą być zarażone wirusem?

Obawa może wydawać się dość zabawna. W końcu, jak dobrze wiadomo, wirusy by przetrwać potrzebują żywego nosiciela. Paczka wysyłana z Chin do Polski podróżuje wiele tygodni, przez co jest bardzo nikła szansa na to, że wirus w trakcie tej podróży nie zginie.

Potwierdza to oświadczenie Głównego Inspektora Sanitarnego. Zgodnie z najnowszą wiedzą na temat wirusa szansa na jego przywiezienie na paczce jest bliska zeru. Czas utrzymania się wirusa zależy od wilgotności i temperatury powietrza. Tak długa podróż i niesprzyjające warunki powodują, że prawdopodobieństwo utrzymania się wirusa na paczce lub zamawianych rzeczach jest znikome. Oczywiście odpowiedź jest zgodna z aktualnym stanem wiedzy.

całość tutaj: https://bezprawnik.pl/paczka-z-chin-a-wirus/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"....Na paczce", a co z tym co wewnątrz?

Np. w samym piórze. Ładnie zamknięte.... wewnątrz....?

Nie jestem panikarzem, ani nie chcę podsycać żadnej psychozy o pandemii, ale... pióro za parę złotych, a problemów można... uniknąć...?? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...