Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Dzisiaj jeszcze 3 kolejne Wing Sungi i koniec szaleństwa :) Wczesne modele 233, 322 Celuloid i 500

roT8mb4.jpg

ZFcyRMB.jpg

s4vtRIE.jpg

Ciekawostka na koniec. Wczesne modele miały wybijane nazwy na stalówkach, krzaczki chińskie lub Wing Sung. Późniejsze modele tych samych piór(modeli) miały napis Made in China po tym można orientacyjnie rozpoznać z jakiego okresu trafiło się pióro. Chodzi głównie o te modele ze stalówką a la Triumph.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To pióro celuloidowe WS 322 dostępne jest jeszcze w kolorze czerwonym i pomarańczowym. Kupowałem kilka piór od jednego sprzedawcy, był ograniczony wybór do zielonego i pomarańczowego, wybrałem zielony.

tO6v8uP.jpg

Jest jeszcze więcej tych starych Wing Sungów, podobny wybór jest w modelu 237 ale pióro droższe, skuszę się następnym razem na razie tylko fotka jakie są dostępne kolory.

ZOj04At.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda zakupione jakiś czas temu, ale dzisiaj dotarły:

3x Jinhao 992 oraz Wing Sung 3010

LidOhbr.jpg

Wbrew pogłoskom, że tylko przezroczyste Jinhao tak pękają: zielome ma maleńkie pęknięcie na końcu korpusu i czerwone ma nieco większe w tym samym miejscu i pękniętą skuwkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym tygodniu tacy dwaj zawodnicy dołączyli do drużyny. Jeden w podarku rocznicowym, drugi w podarku ode mnie dla mnie :)

W Pelikanie M400 jest KWZ Forumowy (Cisza przed Burzą), a TWSBI 580 zatankowane Pelikanem Sapphire. Stalówki w obu Mki, natomiast pelikanowska jest zdecydowanie "grubsza" i mokra, może ze względu na różne atramenty, ale różnica jest istotna.

If7Dcj5.jpg

eD39ANH.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2019 o 17:40, yegr00 napisał:

Co prawda zakupione jakiś czas temu, ale dzisiaj dotarły:

3x Jinhao 992 oraz Wing Sung 3010

LidOhbr.jpg

Wbrew pogłoskom, że tylko przezroczyste Jinhao tak pękają: zielome ma maleńkie pęknięcie na końcu korpusu i czerwone ma nieco większe w tym samym miejscu i pękniętą skuwkę.

Mam Junhao 2011, co prawda od polskiego dostawcy i wygląda bardzo solidnie. Codzienny użytek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tales pisze to całkiem przyjemnie, w połączeniu z atramentem Papier Plume Burgundy dość mokro. Obecny jest sweet spot. Stalówka w stylu Pilota 78g i pochodnych. System napełniania wydaje mi się całkiem wydajny, ale nie nadaje się do małych i pełnych butelek - etykieta flaszki i ręcznik papierowy będący ochroną blatu skutecznie splamione. Załączam próbkę pisma w notatniku Rhodia nr 12.

2shbf9W.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conklin Duragraph. Kupiłem to pióro pod stalówkę FPR, liczyłem na takie wrażenia, jakie mam przy Kaigelu 316, zwłaszcza że to bardzo podobne pióra. Przeliczyłem się. Pióro jest leciutkie i takie "plastikowe", zaś Kaigelu to kawał piórska :). Stalówka w rozmiarze F trafiła mi się przyzwoita, dość mokra i gładka (a internety mówią, że cienkie stalówki Conklina są na ogół suche i drapią). Mimo wszystko z zakupu jestem zadowolony, podoba mi się ten niebiesiutki akryl - w rzeczywistości jest nieco jaśniejsze i wygląda lepiej niż na zdjęciach (a po przeszczepie stalówki wybornie pisze).

 

4190319200_1562780446_bigthumb.jpg

8817643700_1562780453_bigthumb.jpg

4474832100_1562780458_bigthumb.jpg

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziony pozytywnymi opiniami takich trzech braci zamówiłem. 6 tygodni oczewiania i są. 5 złociszy za sztukę z przesyłką od "majfrejnda" :) 

Braciszek Złoty - wow! jest mokro, gładko i chyba moje L2k równie gładko sunie po papierze. 

Braciszek Transparentny - stalówka ściścięta tak, że ledwo pisało. Przy lekkim docisku już ok. 3 minuty na korektę i jest dużo lepiej. 

Braciszek Niebieski - ustawił się gdzieś pomiędzy, tzn. nie przerywa, ale ciut bardziej sucho niż w Złotym. Nie ruszam, bo to dla Latorośli do szkoły. 

Generalnie żaden z tych WingSungów nie cierpi na 'baby bottom', nie przerywa, przepływ dobry (poza wspomnianą konieczną regulacją stalówki). Tłoczk nasmarowane, dobrze leży w dłoni (jak ktoś toleruje profilowane sekcje). Pokrętło tłoczka ma luz ok 15st. ale z tego co wiem, one tak już mają. Po trzech dniach leżakowania (ten złoty) - startuje od pierwszego przyłożenia do papieru. Jak za tę cenę - czego chcieć więcej. A i jak się gdzieś zgubią to... zamówię sobie nowe. 

1915284727_IMG_1115-Copy.jpg.b52643085d448d2f25fbb0a2187e3a58.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2019 o 11:53, felipe napisał:

... Pokrętło tłoczka ma luz ok 15st. ale z tego co wiem, one tak już mają...

Przed napełnieniem należało odkręcić pierścień u dołu, cofnąć tłoczek "prawie" do końca i wówczas zakręcić pierścień. Powoduje to w przypadku napełnienia na maksa, możliwość kliknięcia i zablokowania tłoka. Na YT są filmy o tym jak się czyści pióro i składa po czyszczeniu. To "prawie" do końca to kawałek obrotu potrzebny do zablokowania tłoka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też padło na Moonman, tym razem N3 w międzyczasie pozbyłem się N2. N3 jeszcze w drodze ale miałem już pióro w rękach, dla mnie świetne, dokładnie w tym samym kolorze jak na dołączonym zdjęciu. Nie lubię za bardzo złoceń ale w tym kolorze korpusu i skuwki te złocenia nie biją bardzo po oczach.

hCBProc.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...