Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Dnia 30.05.2019 o 07:57, derywat napisał:

Przyszło wczoraj - Kaco Cobble. Wygląda nieźle. Jak pisze sprawdzę po wymoczeniu. Jeśli będzie ok, prawdopodobnie skuszę się też na niebieskie i czerwone.

 

 

Mam pytanko czy to pióro ergonomicznie przypomina Pilota Metropolitan?

Podoba się ale chwyt wydaje się b. podobny do wspomnianego Pilota który zupełnie mi nie leżał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 godzin temu, Mcarto napisał:

Mam pytanko czy to pióro ergonomicznie przypomina Pilota Metropolitan?

Podoba się ale chwyt wydaje się b. podobny do wspomnianego Pilota który zupełnie mi nie leżał.

Nie pomogę, akurat tego Pilota nawet przez jedną chwilę nie trzymałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mcarto napisał:

Pióro transparentne Lanbitou sobie sprawiłem :)

LINK do Aliexpress

Ciekaw jestem jak to pisze i też kto się podpisuje pod tym produktem? przypomina mi z dzioba i nie tylko chińską Lamy.

Mam bardzo podobnego wing sunga 3009, w moim nawet klips jest całkiem lamowaty. Sprawuje się całkiem nieźle, stalówki od lamy pasują, ale trochę luźniej niż na oryginalny spływak. Chyba to Twoje jest bardzo zbliżone do mojego, a oba do wing sung 3008, którego recenzja jest chyba gdzieś na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, derywat napisał:

Mam bardzo podobnego wing sunga 3009, w moim nawet klips jest całkiem lamowaty. Sprawuje się całkiem nieźle, stalówki od lamy pasują, ale trochę luźniej niż na oryginalny spływak. Chyba to Twoje jest bardzo zbliżone do mojego, a oba do wing sung 3008, którego recenzja jest chyba gdzieś na forum.

Hm bardzo ciekawe. Zrobiłem sobie kilka miesięcy przerwy od forum na pracę, inne hobby i widzę, że sporo nowych "zabawek" się pojawiło 😃

Jednak żaden z tych Wing Sungów nie przypomina modelu 698 [LINK] o którym było swego czasu głośno - porównywany był nawet do TWSBI. Inna stalówka, zmieniony trochę zbiornik przy przedniej sekcji + inne detale. Czyżby Wing Sung posiadał kilka linii produktów? tańsze szkolne pióra i droższe z innej linii.

Pisząc chińska Lamy miałem na myśli typową podróbkę Lamy którą kiedyś nabyłem; była naprawdę świetnie wykonana z tworzywa ABS i nawet miałem problemy ze rozpoznaniem jej oryginalności ;) Zastanawiałem się czy Lambitu/Wing Sung nie przejął tamtego producenta. Jinchao też ma podobne do Lamy pióra ale stalówki daje wyłącznie swoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mcarto napisał:

Pisząc chińska Lamy miałem na myśli typową podróbkę Lamy którą kiedyś nabyłem; była naprawdę świetnie wykonana z tworzywa ABS i nawet miałem problemy ze rozpoznaniem jej oryginalności ;)

Jeszcze takiej nie trafiłem, zdaje się, że produkują bardzo szeroki zakres jakościowy tych piór - np. mam jedno, nie warte nic, a to jeszcze nie było to najtańsze. Ta Twoja to była "pełna" podróbka z napisem LAMY?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, derywat napisał:

Jeszcze takiej nie trafiłem, zdaje się, że produkują bardzo szeroki zakres jakościowy tych piór - np. mam jedno, nie warte nic, a to jeszcze nie było to najtańsze. Ta Twoja to była "pełna" podróbka z napisem LAMY?

Tak to była podróbka - głupi myślałem, że Lamy na promocji trafiłem :D

Była naprawdę świetnie wykonana, zdradził ją tylko nieoryginalny konwerter i tekturowy pierścień zabezpieczający. Nie wiem jak pisało bo byłem ciekaw Lamy a nie jakiejś noname i dałem pióro pewnej kilkulatce która miała masę radochy ;)

Edytowano przez Mcarto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mcarto napisał:

Pióro transparentne Lanbitou sobie sprawiłem :)

LINK do Aliexpress

Ciekaw jestem jak to pisze i też kto się podpisuje pod tym produktem? przypomina mi z dzioba i nie tylko chińską Lamy.

Obstawiam, że będzie pisać całkiem przyzwoicie. Mam kilka Lanbitou i o stalówkach złego słowa nie powiem. Co ciekawe mają też bardziej oryginalne modele (2 które posiadam z wyglądu podobne zupełnie do niczego).

O, taka rada ode mnie: podczas czyszczenia ostrożnie ze spływakiem - lubi pęknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uległam impulsowi i... Kupiłam sobie Pilota Prere. A zaczęło się niewinnie, ot pojechałam do paczkomatu, przechodziłam obok papierniczego, który często mijam i zerknelam na witrynę,gdzie wystawione są pióra. I o! Prera niebieska... Właściwie dwie. Jak się okazało nieco zakurzone bo od listopada (conajmniej, pani sprzedawczyni od listopada tam pracuje) NIKT o nie nie pytał. Pooglądałam i właściwie to stwierdziłam, że trzeba uratować od kurzu chociaż jedno pióro 😆😀😉 

Co prawda to stalówka M, wolałabym F, ale te były niedostępne w Polsce z tego co się orientuję, poza krajem do zdobycia bez większego problemu. A że był to zakup impulsywny, jest Mka.

Pióro oczywiście pisze bez zająknięcia, jak to japończyk.

Takie są skutki, gdy człowiek za długo chodzi na 'piórowym głodzie '... Ku przestrodze 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nikaa napisał:

trzeba uratować od kurzu chociaż jedno pióro 😆😀😉

spontaniczna ochrona gatunku ... choć to nie Pelikan ;) . Cel szczytny, głód zaspokojony (na kilka godzin, dni? Tego nie wiem) - same plusy :) 

No i jeszcze przyjemność z samego zakupu - bezcenny plus 😄

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nikaa napisał:

Takie są skutki, gdy człowiek za długo chodzi na 'piórowym głodzie

 Czy musiało do tego dojść?

  Musiało, skoro doszło !

Oczywiście, gratulacje :)

 

OK.  aby off topu nie było......  garść " chińczyków "  (w większości do rozdania, celem szerzenia tzw. "piórozy", czy też  [ jak kto woli ] kultury odręcznego pisania 

dziś przez wielu postrzeganym jako archaiczny instrument piśmienniczy o zwykłej nazwie - wieczne pióro) 

z7TSwfw.jpg   

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Trevor napisał:

jeszcze o tym maleństwie

Niedawno natknąłem się na zdjęcia takiego fireblue noszonego w kieszeni przez 3 lata - prawie cały kolor zszedł bo się wypolerowało. Została praktycznie gładka wersja stalowa. Podobno można tego uniknąć nosząc w skórzanym etui.
Pilnuj, żeby się nie spolerowało, bo jest zbyt ładne na takie numery ;) 

Znalazłem link:

i_posted_this_in_a_comment_but_thought_ohttps://www.reddit.com/r/fountainpens/comments/bzhncv/i_posted_this_in_a_comment_but_thought_others/

Edytowano przez derywat
dodałem link
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawostka, wypolerowane prawie idealnie..... na szczęście nie mam zwyczaju noszenia piór " po kieszeniach " 

zawsze używam etui....... 

Tak na marginesie, gdyby hipotetycznie doszło do wspomnianej przez Ciebie sytuacji, zawsze można spróbować 

ponownie  potraktować korpus palnikiem.

xMgbLiR.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nowe-stare pióro, tradycyjnie kolejne wynalazki do sprawdzenia. Nie mogłem się oprzeć i wreszcie kupiłem za kilka zł Wing Sung 840 i narobiło się, pióro świetne choć przeładowane tymi "złoceniami" które kolą po oczach. Teraz tworzę listę kolejnych modeli tego typu ;)

LxvsJL7.jpg

yTa46MN.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje konwerter od Parkera i Hero serii 50. Z tego co się zorientowałem ten model dostępny jest tylko w takiej postaci tzn.tyle złoceń, trafiają się inne kolory korpusu ale reszta to samo. Inne modele z tą stalówką są w wersjach chromowanych, malowanych, stalówki również CT ale większość tych modeli ma pompkę na stałe jak w starych Hero. Jestem na etapie poznawania tych kolejnych modeli, szukam informacji ale tak to mniej więcej wygląda. Niestety przeważają GT ale po sprawdzeniu 840, uwzględniając ceny i jak ogólnie prezentują się te pióra, brnę dalej i dokupię kolejne modele. Pióro pod względem pisania zachowuje się podobnie jak Hero 3XX-6XX podobne odczucia, tylko wygląd stalówki bardziej krzykliwy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, wczoraj już nie mogłem odpowiedzieć. Zrobiłem rozeznanie i wygląda to tak. Jest bardzo dużo tych piór, różnorodne modele, wykończenia,jednak wspólną cechą tych piór jest okres produkcji. Praktycznie wszystkie pióra z lat 90-96-98 mają pompkę wyjątek stanowią najwyższe serie gdzie pompka jest wypinanym konwerterem. Ogólnie pióra Chińskie z tych lat posiadają głównie system aerometric i jest to stała pompka. W przypadku Wing Sunga z tych lat produkcji, odstępstwem od tej reguły jest model 840 i 842. Jest jeden współczesny odpowiednik tych piór Wing Sung A601, to już taka "hybryda" współczesna krzyżówka klasycznych "parkero-podobnych" Hero-Wing Sung ale ze stalówką ala Sheaffer i ciekawostka, pióra zasilane czymś na wzór vacumatic, tłoczek ze sprężyną i przyciskiem.

https://www.ebay.pl/itm/Wing-Sung-601A-Vacumatic-Fountain-Pen-Updated-Version-Piston-Type-Silver-Cap/232953791744?hash=item363d20c500:m:mZG5KNa1dorWL0xS7UG-pIg

Wracając do starych Wing Sung z tą stalówką, są też bardziej ekskluzywne wersje z celuloidowym korpusem, niestety również ze stałą pompką. Już na marginesie, mi nie przeszkadza ten sposób tankowania, nawet lubię te pompki a na pewno są mi po prostu obojętne. Ale jak wiadomo każdy ma swoje własne upodobania. Wybieram też celowo stare modele tych tanich piór, stare już może nie są tak bardzo tanie ale wolę od nowych wersji, stare mają nieporównywalnie lepsze stalówki, lepiej wyprofilowane i dokładniej oszlifowane ziarno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, syrius napisał:

wyjątek stanowią najwyższe serie gdzie pompka jest wypinanym konwerterem.

Pompek i gumek nie lubię i unikam. Cóż, jeśli nie da się odróżnić to będę unikał.

Zauważyłem też, że niektórzy sprzedawcy opisują współczesne pióra jako vintage lub lata 90-te. Gdybym wcześniej nie znał tych modeli, to nawet bym się nabrał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie opisuje i wyszukuje. Lubie te pióra ale ze starymi stalówkami. W drodze jest nowe Hero 616 Plus, jest na naboje i konwerter, jeżeli będzie przyzwoita stalówka to zostawię jak nie to wymienię na starą. Wracając do tych modeli ze stalówką typu Triumph czy podobnych z dzisiejszych odpowiedników znam na razie tylko model Wing Sung A601, wszystkie inne to stare pióra z lat 90. Nie ma współczesnej wersji modelu 233, 235, 237, 322, 324, 350, 380, 840, 842 to są wszystko Wing Sungi ze stalówką typu Triumph z lat 90 i mają pompki, nie ma kontynuacji produkcji o tych samych oznaczeniach z innym systemem napełniania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...