Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dofrunął do gniazda mego nowy Ptaszek. Tym razem to 100N z trochę innym niż typowy karbowanym ringiem na skuwce, prązkowanym klipsem i stalówką CN. Wydaje się, że można ze sporym prawdopodobieństwem datować go na lata czterdzieste ubiegłego stulecia.

c6171804c465ab3dmed.jpg

Edytowano przez TomaszSz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
1 minutę temu, derywat napisał:

O, Night Edition.
Kusiło mnie ono, ale mam już jednego Al Sporta i okazało się, że zbyt często go nie używam. 

Miłego pisania.

No ja niestety gdzieś posiałm skyline sporta i brakuje mi kieszonkowego pióra. Więc skusiłem się na AL sporta, a jak zobaczyłem Night Edition, to już nie było ratunku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Topaz Pióro jest metalowe, łącznie z sekcją. Korpus i skuwka są lakierowane - wygląda jak dość grubo położony lakier proszkowy. Przyszło w kartonowym pudełku i kopercie bąbelkowej - poczta całość dość mocno sprasowała a na piórze nie ma żadnych śladów. W ogóle całość sprawia bardzo solidne wrażenie. Fajny szczegół - skuwka zapina się na tył korpusu z takim samym kliknięciem jak na sekcję - na zdjęciu widać taki kołnierz na końcu korpusu. Siedzi wtedy solidnie i ani drgnie. Co do klipsa się nie wypowiem, bo praktycznie nie używam. Jest raczej z cienkiej blaszki, bez sprężyny. Krawędzie od spodu są dość ostre, ale lekko zmiękczone przez oblanie lakierem.

Jak się sekcja wymoczy dam jakieś zdjęcia jak wygląda rozkręcone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne piórko, na zdjęciach tego tak nie widać,  przypomina Parkera IM, pióro aluminiowe tylko jest jeden haczyk to pióro występuje w dwóch wersjach, SP-33 i jak się nie mylę K-18, to drugie ma mosiężne wstawki w sekcji. Kolega mnie ubiegł, to ta druga wersja tylko już nie pamiętam który numer jest przypisany danemu modelowi.  Oferowane jest w 6 kolorach. Ja znowu czekam na pojawienie się pióra Moonman Aspirin, pióro przypominające starego Pilota Cavalier 

XFeZTh2.jpg

JKRDbcS.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, syrius napisał:

to pióro występuje w dwóch wersjach

Nie wiedziałem o dwóch wersjach, sprzedawcy też jakoś nie opisują jednoznacznie tych modeli. Na pudełku też nie ma żadnej informacji o modelu. Przy zakupie z Chin zakładam, że mogę dostać różne, nawet od tego samego sprzedawcy.

1 godzinę temu, syrius napisał:

czekam na pojawienie się pióra Moonman Aspirin

Unikam piór ze złotymi elementami, więc to na szczęście mnie ominie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaco jest bardzo popularne w USA, ściśle współpracuje z wydawnictwem penworld.com, udziela się na miejscowych wystawach i m.in.ten model jest dzieckiem jednej z wystaw w Ohio. Kaco organizuje plebiscyty na pióro które chcieliby widzieć u siebie pióromaniacy, Kaco Cobble to efekt głosowania. Takie piórko chcieli użytkownicy w USA. Prawdopodobnie pierwsza wersja była bez mosiężnych wstawek a to pióro miało debiut w 2017r. To nie jest taka nowość, ta seria weszła w 2017. Co do pióra Moonman Aspirin, dane już nieaktualne, pióro można dostać tylko na rynku wtórnym, była to seria limitowana, 5tys.szt pióro ma stary niemiecki spływak i stalówkę, Moonman nabył 5tys.szt. kompletów i tylko tyle wyprodukował tych piór. Osobiście też nie jestem fanem złoceń, unikam złoceń, wole klasyczny chrom ale polowałem na to pióro bez względu na wykończenie.

Usunę fotki bo już nie są aktualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, syrius napisał:

@derywat K.Edge za lekkie? Sky II jest bardzo podobne, jeszcze lżejsze.

Edge aż takie lekkie nie jest, po prostu coś mi w nim nie do końca pasuje przy pisaniu. Cobble ma podobną wagę, ale jakoś jest inaczej wyważone.
Za to bardzo mi się podoba jak skuwka w Edge klika przy zamykaniu. Takie trochę mieszane uczucia to pióro u mnie wywołuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to raczej daruj sobie Sky II i V&A bo to te same pióra a Sky jest ogólnie bardzo podobny do Edge tylko jakby całe pióro było potraktowane imadłem ;) Wiesz o co chodzi, ma taki "Lamowaty" kształt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Powo napisał:

Ostatnio zakupiłem Duke 209 i Hero 5020, a w drodze jest Jinhao 450. :D

Hero 5020 bardzo lubię i dobrze mi się nim pisze - nawet lepiej niż Sonnetem, na którym to pióro jest wzorowane. Tak się z nim zaprzyjaźniłem, że jakiś czas temu zamówiłem jeszcze dwa takie Hero na zapas. Gdy przyjdą, okaże się, czy to takie dobre pióro, czy też trafił mi się wybitny egzemplarz. :hmm1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić jeszcze Hero 50, 52, 58 wszystkie są pod względem budowy takie same, różnią się korpusami, ogólnym wyglądem ale w środku to te same pióra. Spływak i stalówka jest wzorowana na Parkerze 75 i są to nieliczne spływaki Hero wkręcane a nie wciskane, jest to kopia Parker 75 MkII. Natomiast ogólny wygląd bardziej przypomina pióra Sheaffer niż Parker. Są to pióra stare z początku lat 90, w opisach przeważnie wyróżnione dopiskami "vintage lub old". Pióra standardowo mają konwerter typu aerometric, popularną gumkę, jest to wyciągany konwerter tego typu który można zastąpić konwerterem Parkera bo w tych piórach pasują naboje i konwertery od Parkera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...