Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

12 minut temu, syrius napisał:

@Pawel88 Mamy takie samo patrzenie :) Waterman Perspective pewnie komuś się podoba ale dla mnie również pióro na żywo to dziwoląg, już zdjęcia dały mi do myślenia ;) Parker Sonnet czerwony, mam taki bardziej burgund, ceglasta czerwień coś w tym stylu, ujdzie ale w czerni to pióro najbardziej mi się podoba bez względu na wykończenie(CT,GT) chyba najlepiej wygląda w tym kolorze(jednolitym kolorze). A Pelikan, dla mnie te pióra są fenomenem, większość opinii jest podobna, każdy chciałby mieć to pióro ale nie za tą cenę. Nie wiem może te pióra są tyle warte i to jest adekwatna cena tylko dla nas Polaków za wysoka, już mam mieszane uczucia. Ja tych dzisiejszych cen nie akceptuję i odwracam wzrok ze spuszczoną głową ;)

Z drugiej strony pióra nie kupuje się wiecznie, a na lata :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 minut temu, syrius napisał:

A Pelikan, dla mnie te pióra są fenomenem, większość opinii jest podobna, każdy chciałby mieć to pióro ale nie za tą cenę. Nie wiem może te pióra są tyle warte i to jest adekwatna cena tylko dla nas Polaków za wysoka, już mam mieszane uczucia. Ja tych dzisiejszych cen nie akceptuję i odwracam wzrok ze spuszczoną głową ;)

To nie jest tak, jak mówisz. Przecież pamiętam, że kiedyś Pelikan był o wiele tańszy, więc ta jego współczesna cena nie może być adekwatna do jego trwałości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tales Wiem co masz na myśli, zgadzam się z Tobą. Napisałem jak to widzę dzisiaj patrząc na ceny Pelikana i ograniczyłem swoją wypowiedź tylko do tego co mamy dzisiaj ale biorąc pod uwagę to jak było kiedyś to jest już przesada i masz racje. Z resztą co tu pisać, kiedyś 120 była piórem szkolnym, rozdawanym dzieciom lub sprzedawanym za 20 marek dzisiaj mamy kopie sprzedawaną za ciężkie pieniądze. Nie będę używał słów jakie mam na końcu języka które dobitnie by opisały to co robią producenci, większość wie o co chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akszugor I brawo kolego, a jak, na przekór wszystkim :) Kupujmy to co nam się podoba bez względu na opinie. Ja też kupiłem nudne do bólu pióra, zostało parę groszy na PayPalu i strzeliłem sobie trochę chińszczyzny. Hero 616 Plus(3 górne zdjęcia), Wing Sung 601A Vacumatic(dwa dolne od lewej) i Wing Sung 618 Piston Filler(dolne prawe). Jak się okażą dziadostwem to zupę z tego ugotuję ;)

vNSPiNd.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, syrius napisał:

Jak się okażą dziadostwem to zupę z tego ugotuję 

Ja też czekam na chińskie pióra, ale o zupie nie pomyślałem:D  Jak będą kiepskie to sobie wspólnie ponarzekamy:(, a może zasłużą sobie na pochwałę? Jeśli tak, to ja będę uczciwie chwalił:thumbup: Chińskie przysłowie: nieważne czy kot czrny, czy biały, ważne żeby myszy łapał:clap1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klerk @Daniel84 Z "zupą" wiadomo trochę sarkazmu nie zaszkodzi, jakie są chińczyki dobrze wiemy. Lubię te pióra, niekoniecznie zbieram choć mam trochę. Czuję taką mięte do nich bardziej z sentymentu(lata szkolne i te pierdoły z tym związane). Znam bardzo dobrze stare Hero i podobne, kupuję okazjonalnie nowe warianty tych piór już bardziej z czystej ciekawości. O stalówki się nie martwię, posiadam spory zapas starych, złoconych stalówek Hero, jak trzeba będzie wymienić to od razu wymienię. Byle nic nie ciekło a przede wszystkim żeby dotarły w całości i tylko o to mi chodzi. Ćwiczę swoje zdolności manualne szlifując te stalówki, stare Hero są bardzo dobre, te dzisiaj stosowane dobre i próbuję je podciągnąć żeby były również bardzo dobre. Różnie to wychodzi bo wszystko malutkie, ziarenka ledwo widoczne ale efekty są, w razie niepowodzenia czeka wspomniany zapas stalówek. Te pióra potrafią zaskoczyć, jak poprawi się szlif stalówki a Chińczycy trochę idą na łatwiznę z tym szlifowaniem to takim plastikowym Hero czy Wing Sungiem można zadziwić niejednego zwolennika drogich piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia chwila żeby coś na szybko zamówić i spokojnie zapowiedzieć "w przyszłym roku tylko przemyślane zakupy" 😅  

Ja właśnie zamówiłem Wing Sung 3009 z pędzelkiem, Wing Sung 5502, kolejny Kaco Edge (na prezent tym razem), Wing Sung 618 i taką wersje Wing Sung 698:

s-l1600.png

Kusi mnie zakup jakiegoś Sailora, ale tym razem chcę coś dużego ze stalówką 21K, może 1911, może Professional Gear. Ale to może będzie ten przemyślany zakup w przyszłym roku :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKB Penton wygląda jak odświeżone F19 lub modyfikowane, to pióro jest w pełni rozbieralne można w nim wymieniać niemal wszystko. Fajne pióra :)

U mnie mała edycja zakupowa, doszedł jeszcze jeden Wing Sung 601 Vacumatic. Pomyliłem się z wyborem, polowałem na 601 a kupiłem 601A. Nic to, będą dwa do kompletu ;) 

r3wN5nB.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @syrius za informację. Wyciągnąłem F19 ze skarbca i faktycznie niemal bliźniacze. Różnice to: wykończenie, klips oraz inna sekcja. Gwint na sekcji jest taki sam, więc można śmiało wymieniać obudowy. Jednak mam wrażenie, że mogą być traktowane przez producenta jako 2 różne modele, bo na hasło "SKB Penton" w Google wyskakują tylko F19.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pisać Ci osobną wiadomość na temat tych piór. SKB Penton to pióra Tajwańskie, mają stronę internetową dość ładną ale wszystko w tych krzaczkach, ciężko po niej nawigować. SKB oferuję coś na wzór zachodnich firm, pióra w wersjach Special Edition a także modyfikuję wg.widzimisię importerów, stosuję w swoich piórach pełną swobodę w dobieraniu klipsów, ozdobnych obręczy, ogólnie pióra w których jest możliwa zmiana wyglądu, dodatków etc. Twoje pióro wygląda na druga wersję tzw.Plastic Series lub Acrylic w zależności z czego jest zrobione, ta druga wersja ma obręcz ozdobną na skuwce podobną do modelu F20,stara wersja F19 miała taką wypukłą obręcz. Bardzo myli tylko ten klips zakończony kulką i tu dostrzegam modyfikację lub specjalność edycji. Ten model jest nowy i Google jeszcze jest nieaktualne pod względem informacji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest to większa modyfikacja ze strony Bobby'ego. Pióro zamówiłem stąd: https://www.etsy.com/pl/listing/668948257/sikib-green-color-fountain-pen-with i tam jest napisane o wymianie stalówki, może chodziło o całą sekcję. W kwestii wymiany klipsa ani słowa.

Edytowano przez yegr00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, to już sprawka Bobby'ego. Być może wymienił też klips, sekcja kształtem przypomina oryginał tylko SKB stosuję plastikowe sekcję, nie widziałem metalowych w tych piórach ale jest trop w kierunku całkowicie nowej serii SKB Hexagonal czy jakoś tak, pióra te mają charakterystyczne korpusy ośmiokątne i skuwki, metalowe sekcję podobne do standardowych. Jak pisałem firma oferuję "tuning" swoich piór tu można doszukiwać się różnego typu odstępstw od normy. Tym  bardziej pogratulować ciekawego zakupu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...