Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 godziny temu, Topaz napisał:

O kurcze…. kurcze mnie biorą z zazdrości, jakie ładne. I te trzy paski ;), ale to nie do dresu kupiłaś chyba?

no nie do dresu ;)

@visvamitra a to jest dopiero kosmiczne pióro!

 

Leonardo to dość spore i pękate pióro (nawet ciut za duże, zwykle pisze mniejszymi), ale myślę, że przywyknę ;)

Poza tym jest przepiękne. I każde inne - tak specyficzny jest ten 'resin'. I każde pióro ma swój unikalny numer :) 

EFka pisze gładko, nawet jest lekko sprężysta i  bliżej jej grubością do Fki, niż anemicznej EFki. Jestem zadowolona.

Wrzucę jutro zdjęcia, bo na razie kibluje w pracy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie przypuszczałem, że będzie lekko sprężysta, dlatego chciałbym zobaczyć jak wygląda sismo z tej stalówki. A materiał jest prześliczny - zawszę twierdzę, że najbardziej podobają mi się czarne pióra, ale takie sztuki powodują, że często zmieniam zdanie w tej kwestii 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ice napisał:

Tak właśnie przypuszczałem, że będzie lekko sprężysta, dlatego chciałbym zobaczyć jak wygląda sismo z tej stalówki. A materiał jest prześliczny - zawszę twierdzę, że najbardziej podobają mi się czarne pióra, ale takie sztuki powodują, że często zmieniam zdanie w tej kwestii 😆

Ja szukałam jakiegoś brązowego pióra, generalnie, ale jak to to zobaczyłam na instagramie, to szalenie mi się spodobało :D Te odcienie turkusu, błękitu, beżu i brązu... No i "handmade" :)

Obiecana próbka pisma (nie mogę się zdecydować jakim kolorem zalać, jak widać ;)

Papier: super cienki Lightweight Paper, Refill n013, wkład do Travellersa

CXvXfRIh.jpg

tRY8aeDh.jpg

(tu widać, pierwsze kreski z leciutkim fleksem, dalej pisanie bez nacisku)

 

porównanie (bez fleksowania)

CZlma8ch.jpg

(Leonardo - Iroshizuku Yama-Guri, Falcon - Grav von Faber Castell Stone Grey - suchotnik, Pelikan - Pelikan Edelstein Amethyst, Sailor - na 90% Monteverde Sugar Brown, Visconti - Robert Oster orange zest)

I kilka zdjęć tego cuda...

6JTaJIAh.jpg

gM0VKjnh.jpg

Ciekawostka, pióro ma wbudowany konwerter ale można odkręcić zaslepkę na dupce, i w ten sposób przekręcać konwerter w celu napełnienia pióra - taki fajny ukłon w stronę rozwiązań znanych z vintagowych piór. 

O1o2iAeh.jpg

 

porównanie wielkości:

AvTpqgwh.jpg

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za próbkę pisma. Uwielbiam pióra piszące w ten sposób, czyli mokra kreska z możliwością zmiany szerokości linii, a w połączeniu z takim wyglądem pióra powoduje, że pióroza bierze góre i obiera się nowy kierunek 😉. No i znowu plan zakupu wymarzonego Pelikana M200 poszedł w zapomienie 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ice napisał:

Dzięki wielkie za próbkę pisma. Uwielbiam pióra piszące w ten sposób, czyli mokra kreska z możliwością zmiany szerokości linii, a w połączeniu z takim wyglądem pióra powoduje, że pióroza bierze góre i obiera się nowy kierunek 😉. No i znowu plan zakupu wymarzonego Pelikana M200 poszedł w zapomienie 😆

Hahahaha, tak to bywa z planami.

Na ostatnim zdjęciu masz porównanie wielkości, jest tam Pelikan m200 Amethyst (czy to 205, wg nazewnictwa Pelikana,, ale rozmiar ten sam).

W razie czego polecam sklep Fontoplumo ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo większe od M200, ale dla mnie to bardziej zaleta, niż wada bo lubię duże pióra (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku :D).  Trochę pewnie potrwa zanim uda się to zrealizować, ale cel już ustalony - i nawet wiem kto jest temu winny 😆😉.

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Taka mała ciekawostka w różnicy jednego atramentu w opisach lub testach

15 godzin temu, Nikaa napisał:

 

tRY8aeDh.jpg

w pierwszym przypadku ----- fotka od koleżanki @Nikaa ....  byłbym skłonny zakupić ten atrament --- świetny kolor blue black z solidnym turkusem :thumbup:

ale patrząc w test @Akszugor nawet bym nie pomyślał o zakupie tego atramentu, ja rozumiem różnica w ustawieniach monitora oraz różnicy w aparatach w którym została wykonana fotka lub też sam skan itd. ale żeby aż taka kolosalna różnica. :bezradny:

Edytowano przez YAMAHAL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, YAMAHAL said:

@Nikaa (...)

ale patrząc w test @Akszugor nawet bym nie pomyślał o zakupie tego atramentu, ja rozumiem różnica w ustawieniach monitora oraz różnicy w aparatach w którym została wykonana fotka lub też sam skan itd. ale żeby aż taka kolosalna różnica. :bezradny:

U @Akszugor zdjęcia są naświetlone równomiernie, trochę za słabo ale mimo wszystko równomiernie naświetlone, powtarzalne.

U @Nikaa zdjęcie jest sporo niedoświetlone i w dodatku nierównomiernie.

Ogólnie pokazanie atramentu to wg mnie mega ciężki temat. Zbyt wiele przypadkowych: różne pióra, różne naświetlenie zdjęć czy skanów, różny balans bieli, w końcu każdy oglądający to wszystko na innym monitorze (przestrzenie barw, kalibracja).

Ciężki kawałek tematu ale mimo wszystko miło popatrzeć na próbki, rozkminiać - fajne, nie fajne... Także mimo wszystko szacunek dla wszystkich którym chce się pokazać atramentowe fiksacje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marshall Bardzo dobrze napisane, na początku czytania forum niejednokrotnie w myślach mówiłem sobie jaki jest sens tak przedstawiać atrament, kupując niektóre atramenty opisane, przedstawione w testach wielokrotnie doznawałem innych wrażeń wzrokowych, często nie pokrywały się właściwości które wymieniają testujący. Trzeba dodać że ludzie też różnie widzą te same kolory, barwy. Mężczyźni inaczej widzą, widzą mniejszą paletę odcieni, kobiety widzą więcej odcieni, większy zakres barw, dodatkowo każdy z nas ma cechy indywidualne, mogą być wady wzroku. Pomimo tych różnic, przeciwieństw i niekiedy kontrowersyjnych opinii trzeba przyznać że jest to bardzo trudne do pokazania, szacunek dla tworzących takie testy za chęci i cierpliwość w tworzeniu tych opisów, prezentacji. Tylko może więcej wyrozumiałości dla laików którzy na początku zbyt dosłownie traktują to co zostało pokazane i opisane :D Sam traktuję te testy jako bardziej zapowiedź czegoś ciekawego, co sam muszę sprawdzić, widzieć na własne oczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tales napisał:

<ciach początek...>

Zdjęcia tego nie oddają, ale wzór z tyłu cudownie wygląda pod różnymi kątami - widać tak jakby efekt paralaksy. Stalówka gładka, nic się nie rozlatuje (na razie).

Trzeba było wyjąć to pióro z tego etui....

Zdjęcia (niestety) tak zrobione, że lepiej widać opakowanie niż samo pióro...

Możemy prosić o dwie dodatkowe fotki bez tego etui? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎28‎.‎12‎.‎2018 o 10:55, moogoom napisał:

A jak zalane, to może jakaś próbka pisma? 😉

Zamierzam wrzucić pełną recenzję, bo ostatnia na forum, którą udało mi się znaleźć jest sprzed kilku lat. Tam będą próbki pisma. Ale to za jakiś czas dopiero, jak się z nowym nabytkiem oswoję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem Waterman'a Hemisphere w wersji Delux-biały :)

Jakiś rok temu chciałem kupić Waterman' a Perspectiv, ale po zobaczeniu na żywo zmieniłem o nim zdanie, a dodatkowo niewygodnie mi się nim pisało.Na zdjęciach wygląda pięknie, tak jak by wart był z 1000 zł lub więcej.Na żywo granice się zacierają.

Zdecydowałem się na to pióro, ponieważ w domu używam tego modelu (tylko przed liftem)tylko, że jest to pamiątka rodzinna i nie chce jej porysować/uszkodzić itp.

Pod uwagę brałem także

Parkera Sonneta, ale nie podobał mi się na żywo w wersji czerwonej.

Pelikan M200, ale naczytałem się, że nie jest wart swojej ceny, chociaż zakręcane piór bym chciał mieć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel88 napisał:

Pelikan M200, ale naczytałem się, że nie jest wart swojej ceny, chociaż zakręcane piór bym chciał mieć.

To prawda, nie jest wart swojej ceny, ale na różnych portalach aukcyjnych jest całkiem sporo egzemplarzy używanych mniej lub bardziej w sensownej cenie. Czasami pojawiają się nawet tańsze od Watermana, którego kupiłeś, a szkoda, bo technicznie to całkiem spoko pióro. Ale nie umniejszając Waterman też na pewno będzie ci dobrze służył i kreska też będzie zauważalnie cieńsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel88 Mamy takie samo patrzenie :) Waterman Perspective pewnie komuś się podoba ale dla mnie również pióro na żywo to dziwoląg, już zdjęcia dały mi do myślenia ;) Parker Sonnet czerwony, mam taki bardziej burgund, ceglasta czerwień coś w tym stylu, ujdzie ale w czerni to pióro najbardziej mi się podoba bez względu na wykończenie(CT,GT) chyba najlepiej wygląda w tym kolorze(jednolitym kolorze). A Pelikan, dla mnie te pióra są fenomenem, większość opinii jest podobna, każdy chciałby mieć to pióro ale nie za tą cenę. Nie wiem może te pióra są tyle warte i to jest adekwatna cena tylko dla nas Polaków za wysoka, już mam mieszane uczucia. Ja tych dzisiejszych cen nie akceptuję i odwracam wzrok ze spuszczoną głową ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...