Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

@Daniel84 Tak na prawdę każdy z nas ocenia pióra takie jakie ma, jakie mu się trafiły, porównujemy do piór jakie zebraliśmy. Palnąłem gafę pisząc że we wszystkich chińczykach stalówki są słabe. Nie mogę tak jednoznacznie stwierdzić bo nie mam wszystkich chińskich piór ;). Napiszę jakie mam doświadczenie z popularnymi piórami Jinhao i Baoer. Przez ostatnie 3 lata nakupowałem mnóstwo tych piór, w zasadzie każdy wymieniony, opisany model tu na forum. I w niemal każdym piórze musiałem poprawiać stalówkę, faktem jest że w piórach Baoer stalówki są lepsze ale to też trochę mylne spostrzeżenie. W co drugim piórze Baoer założona jest dokładnie ta sama stalówka, te pióra są bardzo monotematyczne pod tym względem. Mamy kilka wyjątków gdzie są zupełnie inne stalówki, reszta piór to jeden i ten sam typ. Gorzej jest z piórami Jinhao, stalówek mają więcej, model 992 to nie jest podstawowa stalówka i tu możemy uznać ten model za wyjątek podobnie jak duże stalówki stosowane w piórach np.Jinhao 159 czy X750. Każde inne Jinhao kończyło u mnie w koszu lub zostało poprawione i odsprzedane. Nie zmienia to faktu że w tych piórach trzeba liczyć na łut szczęścia, żeby trafiło się dobre. Poprawianie domowymi sposobami stalówek, dzisiaj to norma ale tak być nie powinno. Pióro dobre to takie które jest od razu gotowe do "pracy" zaraz po rozpakowaniu. Już chyba chińczycy przyzwyczaili wszystkich że to jest ogólny standard, popraw sobie najpierw pióro a potem pisz :) Oczywiście żartuję. Nie ma sensu tak bronić chińczyków, sam jakby nie było kupuję, wiem jakie są i stwierdziłem że pewne marki mają za dużo tej losowości, trafności. Po ostatnich moich zakupach padło na Jinhao, nowy model więc nie mogę stwierdzić że jakość stalówek poprawiła się bo jest jeszcze gorzej jak było. Podobnie jest z nowymi modelami piór Hero, ładnie wyglądają, ciekawe formy ale stalówki słabe. Stare Hero pod tym względem są lepsze, przykład wymienianego H5020 i tu bardzo dobrze widać stan tych stalówek. Są dwa modele tych piór o tym samym oznaczeniu, stara wersja połowa lat 90, obecnie dostępna w wersji stalowej i nowa wersja tego pióra z dodatkami, złoceniami produkowana po 2000r. Ta nowa ma beznadziejna stalówkę, nie polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pogodziłem się z Jinhao A51, po wymianie stalówki i napisaniu 4 stron A4 uznaję to pióro za kolejne udane. Taki urok chińczyków :) Jinhao A51 z klasyczną stalówką to pióro bardzo lekkie, jego trzymanie może kojarzyć się z piórami tłokowymi przez podobną formę sekcji która przypomina kształtem niektóre piston fillery plastikowe. Stalówka oryginalna nie nadawała się do użycia, próby przeszlifowania nie pomogły, ziarno było krzywo zgrzane ze stalówką, krzywe nacięcie dodatkowo spotęgowało felerność stalówki. Znalazłem złoconą stalówkę mocno inspirowaną(dobre określenie) IPG tylko bez napisu Germany, na stalówce jest tylko napis Iridium Point, rozmiar F więc tak jak miało być w oryginale. W tle drugi egzemplarz z krytą stalówką, to pióro trafiło się od razu dobre

PGQAE7Z.jpg

Wybaczcie za jakość zdjęć, to czym dysponuję nie ma nawet trybu makro, zdjęcia są tylko z nazwy, zdjęciami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twój wywód i nie jest moją intencją obrona chinskich producentów. Natomiast generalnie uważam, ze poprawianie stalowek to nie jest li tylko domena producentów z krajów typu Chiny, Indie czy Pakistan ale takze niestety niektorych piór markowych producentów np. Parker, Visconti, Conklin, Lamy, Kaweco, Cross, nawet Diplomat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, alrun napisał:

Muszę się pochwalić moim pierwszym Sailorem :D

Robi wrażenie :clap1:

Czasem lubię dobierać atrament pod kolor pióra ale tutaj miałbym problem :D

2 minuty temu, empi napisał:

Przy okazji Dnia Pióra Wiecznego do piórnika trafił Parker Vacumatic z 1938 produkcji Kanadyjskiej.

Nie wpadłbym, że to pióro z lat 30 ubiegłego wieku. Świetnie wygląda. 

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swojego sailora chyba jeszcze muszę poczekać bo wymyśliłam sobie EFkę, chcę zobaczyć tę japońską cienką linię, niby mam ją w preppy, ale jakoś mi się wydaje, że może być jeszcze cieniej, albo inaczej, może być tak samo cienko, ale liczę na lepszą jakość pisania. Za to podczas kompulsywnych zakupów przedświątecznych nabyłam Noodler's Standard w kolorze midas pearl i wprawdzie nie oczekiwałam po recenzjach i cenie niczego spektakularnego, to jednak nie mogę się z nim rozstać. Chyba po prostu lubię flex... Albo chodzi o ten caroube de chypre, którym je zalałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moje pierwsze pióro. Dotarło przed tygodniem, dzisiaj dostało pierwszy nabój. Napisałam kilka słów ale nie mogę wstawić zdjęcia z telefonu bo jest za duże. Pióro trochę skrobie ale na razie nie narzekam bo nie wiem jak piszą inne, nie wiem też czy i jak można zmienić stalówkę i na jaką :). W każdym razie zadziałało zachęcająco i na pewno kupię następne pióro już stacjonarnie. 61GkwGmQEuL._SL1002_.thumb.jpg.a42356c7657f957f9cedea1f820401b5.jpg

Takim piszę od dzisiaj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moje pierwsze pióro. Dotarło przed tygodniem, dzisiaj dostało pierwszy nabój. Napisałam kilka słów ale nie mogę wstawić zdjęcia z telefonu bo jest za duże. Pióro trochę skrobie ale na razie nie narzekam bo nie wiem jak piszą inne, nie wiem też czy i jak można zmienić stalówkę i na jaką :). W każdym razie zadziałało zachęcająco i na pewno kupię następne pióro już stacjonarnie. 61GkwGmQEuL._SL1002_.thumb.jpg.a42356c7657f957f9cedea1f820401b5.jpg

 

Takim piszę od dzisiaj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi piórami drewnianymi to ciężka sprawa, chińczycy używają tak wymyślnych nazw, znalazłem te pióra już chyba w 5 różnych nazwach. Pewnie to tzw. no name a nam pozostało wybierać to które ma najlepszą cenę bez względu na nazwę którą podają sprzedawcy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Akszugor napisał:

Kolejny Pelikan. Nudą taka, że nawet zdjęć nie chce mi się robić

M600 zielone paski EF, więc sami wiecie. Jedynie co pozytywne, to że pisze wspaniale. Poza tym 😴

U mnie nudniej.

Czekam na M200 czarny F ('91-'97) i M400 w niebieskie paski EF.  🙈🙉🙊 😴

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...